zajomato nemá fotku

Zajomato


Šošovicová polievka s vajcom Šošovicová polievka s vajcom Vaše

Pamätám sa, keď nám ešte varila naša mama, že cez týždeň boli väčšinou múčne jedlá a na nedeľu sa kúpilo nejaké mäso. Mne to stačilo lebo nie som na mäsové jedlá. Ale keď varí mama je to vždy to najlepšie. A dnes mi na obed aj v nedeľu stačí niečo ľahšie.

Zo záhrady 2: Plnená cukina Zo záhrady 2: Plnená cukina Vaše

Druhá invázia do záhrady ma presvedčila, že treba sortiment trochu oživiť. V obchode práve vykladali mleté mäso a to ma inšpirovalo.

Varím v záhrade: Dusená fazuľka s pečenou klobáskou Varím v záhrade: Dusená fazuľka s pečenou klobáskou Vaše

Často chodievam do záhrady. Keď už nie je tak horúco, dá sa vonku aj niečo ukuchtiť. Dnes som si vyniesol malý sporák. Najskôr som polieval, čo ešte treba. Fazuli sa toto leto darí. Natrhal som za košík, vykopal asi kilo zemiakov a obral zrelé rajčiny. Pripravil, čo treba, slniečko ešte pripeká, ale už sa to dá vydržať a dal som sa do varenia. Jedlo už bolo hotové a zasadol som k stolu. Medzitým sa obloha zatiahla a len čo som dojedol, začalo popŕchať.

Zeleninová polievka a kuracie s fazuľkou z jedného hrnca Zeleninová polievka a kuracie s fazuľkou z jedného hrnca Vaše

Chcem sa priznať, že varenie je pre mňa zážitok a nechcem ho zameniť za varenie ako preteky s časom, nepoužívam pri tom miery a váhy ani hodinky, doteraz som sa snažil prispôsobiť, ale oberá ma to o pôžitok z príjemnej činnosti, spolieham sa na skúsenosti a inšpiráciu, okrem iného si myslím, že každý má vlastný meter na činnosti, ktoré v živote vykonáva

Zemiaky s opraženou cibuľou Zemiaky s opraženou cibuľou Vaše

Mám rád jednoduché jedlá. Asi preto, že som ich jedol od mala. Toto je večera hodná kráľa.

Cuketová placka s klobásou Cuketová placka s klobásou Vaše

Tento recept je aj pre priateľov, ktorí netrpia na diéty.

Polievka z fazuľových strukov so špenátom Polievka z fazuľových strukov so špenátom Vaše

Nevarím s knihou receptov v ruke ani s váhou. Varím si intuitívne zo surovín, ktoré mám po ruke, alebo ktoré som výhodne zohnal, to znamená, že ma limituje môj rozpočet. Preto niekedy neviem odhadnúť miery a váhy.

Aljašská treska so zázvorom Aljašská treska so zázvorom Vaše

Toto bude skôr úvod. Nie som profesionálny kuchár a varím pretože ma to teší a zároveň relaxujem a snažím sa dodržať neslanú diétu. Je to stránka o receptoch preto ju navštevujem. Ale zarazilo ma, že do diskusie prispievajú "priaznivci" varenia, od ktorých som nenašiel ani jeden ich recept, s ktorým by som mohol porovnávať. Je na tom niečo pravdy, že za každého hovorí jeho práca.

Zdravé cereálne raňajky s tvarohovým jogurtom Zdravé cereálne raňajky s tvarohovým jogurtom Vaše

Môj ranný rituál: Ešte na posteli sa ponaťahujem, aby som sa vystrel, lebo večer budem zase o dva centimetre kratší. Potom sa pomodlím - som pokojný, vyrovnaný, cítim sa dobre, som šťastný, ďakujem za pokojnú noc, vítam nové ráno a teším sa na nový deň. Keď sa poumývam studenou vodou a ešte vyzlečený chvíľu hibernujem v skrčenej polohe v otvorených balkónových dverách aj v zime. Potom si pripravím raňajky.

Ľahká večera z dusenej fazuľky Ľahká večera z dusenej fazuľky Vaše

Zostala mi dusená fazuľka, stačí pridať pár detailov a rýchla večera je na stole.

Môj letný obed Môj letný obed Vaše

Základné suroviny sú zo záhrady môjho kamaráta, korenia sú z obchodu, používam keramický hrniec alebo teflónovú panvicu, nie je to podmienka.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist