Šalát Clivota za letom

zajomato - fotkazajomato, 6. novembra 2017
Šalát Clivota za letom
Foto: zajomato

V tomto čase sa šalátom v záhrade darí lepšie ako v lete. Vyhovuje im chladné a vlhké počasie. Nenechal som sa ponúkať a skombinoval Zobraziť celý popisV tomto čase sa šalátom v záhrade darí lepšie ako v lete. Vyhovuje im chladné a vlhké počasie. Nenechal som sa ponúkať a skombinoval som leto s jeseňou.

Suroviny

 varené
Postup

  1. 1

    Zelený šalát, cviklu, uhorku, cibuľku som pomiešal s olejom, asi 2 pol. lyžice, pridal som pokrájané vajíčko a mäkký syr a zalial šťavou z kyslej kapusty, takže som nemusel dávať ocot a soľ.

  2. 2

    Pomiešal som to nechal odstáť a dobrú chuť.

Diskusia k receptu

mirop
Miesat tavenak s lakom z kyslej kapusty.... myslim ze nonna ma novy nick...
1x zolik
radost
...tvoja jednoduchosť a skromnosť ma fascinuje..ja mám rada tvrdé..hmmm...syry a "pokazené"..to bych vymenila..palec hore..nielen za tento recept..za to,že SI taký aký SI...:-)
zajomato
@Mirop (6.11.2017 17:55)

ty si skutočne génius, vieš všetko lepšie ako ten čo vie aj niečo uvariť, odkiaľ si zobral ten TAVENAK?
zolik
V rozpise: syr taveny
V popise: mäkky syr + stava z kyslej kapusty = dalej radsej komentovat nebudem
redakcia
Pôvodný mäkký syr v surovinách bol naším omylom zmenený na tavený. Za nedorozumenie sa všetkým autorom a všetkým komentujúcim ospravedlňujeme. Už by to malo byť v poriadku.
buchtabuchta
Je to Rorschachov test, alebo je to ten rozostrený obrázok, na ktorom sa pri intenzívnom pozeraní niečo objaví?
2010
Ty davas same inotaje aj ja jeden pridam, u nas kvitnu prve jarne kvety.1x haji
radost
@2010 (9.11.2017 13:02)

...a tu k zime /noci/ sa chýli..
u vás jar=život v tejto chvíli..
budem čarať..:-)
haji
@2010 (9.11.2017 13:02)
Oncidium, jestli se nepletu. Hm, že prvé jarné kvety. Brala bych také. U nás má sněžit.
andreac
Aj ja sa pridávam :) Dnes som našla pod jedným stromom v Bratislave takéto čudo veľké asi ako pomaranč, už ste to videli?:


arnilka
@Andreac , teraz som videla plody v linkoch od @Haji a prisahala by som na morušovité v jej II. linku, kde plod vyzerá ako ten váš na fotke alebo tie fotky v jej III.linku.
andreac
@Arnilka , uhádla @Haji , je to Maklura. Tieto plody rastú v poriadnej výške nad chodníkom, po ktorom sa veselo prechádzajú chodci. Neželám veru žiadnemu, aby mu takáto polkilogramová Maklura padla na hlavu :)
2010
@Haji (9.11.2017 13:12)

A ja som naschval dal fotku bez detailov, ty sa daako vyznas, je to oncidium -:)
Nabuduce pridam daco tazsie ...prave ide do ovocia jahodova guava. Cheers
1x haji
katka78
@Andreac (9.11.2017 13:19) Pred mesiacom som bola v parku a na jednom mieste bola tráva tak zvláštne zaoblená, z diaľky to vyzeralo ako také zelené vlnky. Jasné, že som bola zvedavá čo to je za anomáliu, prídem bližšie a tam presne toto! Jasné, že som hneď googlila čo to je a či sa dá z toho čosi uvariť :-)))


1x haji
haji
@2010 (9.11.2017 14:22)
Já vím, snažil jsi se přiblížit fotu hore - montáži s podzimním listím. Oncidium se mi moc líbí. Klidně přidej, nejsem robot, ale mám výhodu googl a základy z domu. Dole máš listy Anthurium Andreanum?
andreac
@Katka78 (9.11.2017 14:26)

Aj ja som dúfala, že je to jedlé :-) No, a nie je. Ale zas na druhej strane, je to veľmi dekoratívne.
haji
@Andreac (9.11.2017 14:03)
Mně by se to líbilo jako dekorace, nádhera! Dostat takovou perdu do hlavy, létám nahoře s andělíčkama a mám hotovo. Andrejko, nějak to voní a nebo páchne? Jsem "čichový typ" - tak ať mám všechny info pokope. Děkuji!!
haji
@Andreac (9.11.2017 14:56)
Bylo by zajímavé to dát někam do proudícího vzduchu jako "voňku". Nevím proč mi chodí hlavou, že se to v dávnějších dobách používalo tam, kde bylo prádlo - na provonění. Jasné, že se to muselo nějak zabezpečit, aby "neplesnivělo, nehnilo". Nemám se koho zeptat, tatínek už nežije.
2010
@Haji (9.11.2017 14:43)
Nie je to tahavy Philodendron Anderson Red
1x haji
haji
@Andreac (9.11.2017 15:17)
No, nevím, dulu znám i její využití tímto směrem. Andrejko, když už ten plod máte, bych to doma využila. Ne do skříně, ale do prostoru. Krásný den!
haji
@2010 (9.11.2017 15:21)
No vidíš, "filouš" mě dostal! Ani nemusíš hledat nic těžkého. Uplácala jsem se sama! haha Díky za info, philodendronů je obrovské množství druhů, takto vzrostlé a volné hezky klamou tělem, potvorky.
haji
@2010 (12.11.2017 13:07)
Krásné, jemňoučké květy - a když kvetou celý rok, je to vděčná rostlina. K tomu ve volné půdě, nemám slov. Máš krásnou zahradu! Miluju Paphiopedilum - Střevičník pantoflíček. Tatínek s dědečkem ho pěstovali i Cattleya a Stanhopea nigrovioacela - ta je nepřekonatelná vůní i vzhledem květů. Pár let s námi doma žilo i Cymbidium, ale žádná sláva to nebyla. Kdeže dávné sněhy jsou. Teď se doma těším Phalenopsisy - vděčná to rostlina pro laika.
Děkuji za foto, potěšilo oko i srdce v tomto čase!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia