Gnocchi tricolore podľa Richarda Sulíka

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 9. marca 2019     Dĺžka videa: 11 minút 2 sekundy

Foto a video: TV Varecha

Známy slovenský politik Richard Sulík pripravil trojfarebné gnocchi ako hlavný chod.

Gnocchi sú niečo ako naše halušky, len sa na ich prípravu používajú varené zemiaky. Urobíme si tri rôznofarebné verzie - červené gnocchi v rajčinovej omáčke, biele gnocchi v gorgonzolovej omáčke a zelené gnocchi s bazalkovým pestom.

Pozrite si aj ďalšie videorecepty Richarda Sulíka: Jednoduchá hrášková polievka podľa Richarda Sulíka

Suroviny

750 g (varené)
150 g
150 g
3 ks
12-15 g
Červená paradajková omáčka:
 čerstvé
 (v konzerve)
Biela gorgonzolová omáčka:
Zelená omáčka - Pesto:
 strúhaný
 strúhaný

Postup

  1. 1

    Dáme variť vodu do veľkého hrnca.

  2. 2

    Uvarené ošúpané zemiaky prelisujeme, resp. popučíme. Ideálne je, ak ste zemiaky uvarili deň predtým, bude sa s nimi lepšie pracovať.

Diskusia k videoreceptu

25 komentárov k receptu
Vymazať
Páči sa mi to. Nikdy mi nenapadol ten šok s ľadovou vodou. Vyskúšam.
Ale priestor na reklamu pred eurovoľbami si našiel dobrý :-)

@zareaguj

Vymazať
Aj mne sa recept páči. Odhliadnuc od istých okolností musím povedať, že sa zvŕta pri príprave jedla šikovne.

@zareaguj

Vymazať
Na Vareche som od r.2013! Mám ju naozaj veľmi rada, množstvo receptov mám uložených a množstvo receptov som zaradila do svojho repertoáru.
Na Varechu som sa prihlásila v "turbulentných časoch" Pusty",kedy bolo na Vareche často dosť dusno a vtedy som urobila rozhodnutie,že ja svoj recept sem nikdy nepridádam a nevystavím sa tak zbytočným útokom!
Na Varechu ale chodím skoro denne, mám tu obľúbených mnoho prispievateľov,ktorých spoznám už podľa obrázku,keď pridajú nový recept napr:
Kukulienka,Ancicka,Kimlo,Cezninaz,Izabella,Olinecka,Klukodvody,Sonulienka,Palokuchki,Tinka,Tatranka,Sracz, no proste je ich ešte strašne veľa! Všetci sú úžasní, v každom recepte môže človek nájsť niečo nové a niečo o čom doteraz ani netušil!
A teraz prečo som sa rozhodla ozvať?
Dosť ma zarazilo,keď sa pri recepte na hráškovú polievku zjavil vysmiaty p. Sulík.
Povedala som si,no dobre,ale dnes ďaľší?!!!! A koľko ich ešte bude? To fakt už aj sem budeme miešať politiku? Lebo podľa mňa o nič iné nejde! To už ozaj nemôžem doma otvoriť pokojne otvoriť ani chladničku,aby mi odtial nevyskočil p.Sulik,alebo nejaký iný politik!
Viem,že to či ja budem naďalej chodiť na Varechu,alebo nie je pre nikoho dôležité,ale pokiaľ bude serial s príspevkami všestranného pána Sulíka pokračovať ,dobre si rozmyslím,či sem ešte nakuknem! Alebo mieninite pokračovať s príspevkami aj s inými politikmi so širokého politického spektra?
Prepáčte,ak otravujem,ale nedalo mi!

@zareaguj

Vymazať
@Ceresnicka (9.3.2019 16:33)

súhlasím
keď sme tu občas nadhodili dáku vetu o politike-boli sme redakciou zahriaknutí..
a teraz tu dáva opakovane Sulíka v zástere s logom strany..
dvojtvárnosť....
prečo..??
žeby začali dávať kandidátov na prezidenta s ich milovanými receptami..??
vyzývam redakciu
nech nám to vysvetlí..
ďakujem

@zareaguj

Vymazať
Viem, že som od určitej doby redakciou nie obľúbená, ale aj napriek tomu sem rada chodím a pridávam recepty. Aj dnes som pridala dva. A rada skúšam tu pridané recepty. Ale tiež ma toto veľmi zarazilo. Ja som tu už od roku 2011 ale tiež som takéto niečo nezažila pliesť sem politiku. A nech mi nik nepovie, že to nie je politika zavlečená na varechu veru je! Veľmi ma to mrzí!!!! A vysvetlenie či on sem nemôže dávať recepty u mňa neobstojí keď má zásteru SAS!!!! Je to zámerné? Aj ja by som bola rada keby to niekto z redakcie vysvetlil. Srdečne ďakujem a prajem pekný sobotňajší podvečer.

@zareaguj

Vymazať
@Sonulienka (9.3.2019 17:53)
neviem o tom, že by ste bola nie obľúbená, naopak ja som napríklad veľmi rád pozerával vaše nápady na nápadoch, rovnako aj recepty máte dobré. Ospravedlňujem sa v mene redakcie, ak ste mali dojem, že nie ste obľúbená, to bolo určite nejaké nedorozumenie.

@zareaguj

Vymazať
@Ceresnicka (9.3.2019 16:33)
politikov sme akceptovali, s tým, že budú z viacerých táborov. čiže pridáme ešte aj videorecepty politikov z iného spektra, ale nebude to dlhodobá a pravideľná rubrika, je to skôr výnimka. Čiže nebude tu veľa politikov.

@zareaguj

Vymazať
Tomas tak to ma veľmi teší, lebo práve som sa bála, že Vy sa na mňa hneváte. Nie je za čo sa ospravedňovať. Ideme ďalej. A dúfam, že naozaj bez politikov. / Len zopár!!/

@zareaguj

Vymazať
Milý Tomáš,
Ďakujem za vašu reakciu!
Aj tak som presvedčená,že politici (politika) na Varechu nepatria.Myslim si,že aj keď dáte niekoho z iného politického spektra,vždy sa bude niekto cítiť dotknutý. "prečo práve tomuto robia reklamu a prečo nie aj tomuto"
Je to podľa mňa na tenkom ľade! Lebo ak ste sa v minulosti vyhradzovali voči vnášaniu politiky na stránky Varechy (podľa mňa správne) neviem ako teraz chcete tomu zabrániť?
Ja osobne už mám plné zuby tých letáčikov v poštovej schránke,vyskakujúcich politic.reklám na počítači,v novinách,časopisoch....atď.
Varecha je pre mňa oázou kľudu a pohody,cítim sa tu ako v rodine a mrzelo by ma keby tomu už tak nemalo byť!


Pekný večer

@zareaguj

Vymazať
@ceresnicka , @sonulienka . Lepšie by som to nenapísala, aj mňa to poriadne zaskočilo, pritom zástera s logom strany. Mám pocit, že viacerí keď to videli si povedali, “ toto na vareche” ? Myslím si, že viacerých to odradilo, aj keď len nakuknúť na varechu, možno .

@zareaguj

Vymazať
Doteraz som sem chodil len preto, že tu nikto nemiešal politiku ale guláše. Podľa mňa zase rozhodli peniaze.

@zareaguj

Vymazať
Takze propagacia politickych stran je tu povolena? Alebo len niektorych? Tiez ma to zaskocilo....Hlavne ked si clovek precita podmienky pouzivania, bod 11...

@zareaguj

Vymazať
Ou jes, a kedy bude variť napr. pán Kotleba? V zelenej zásterke a s adolfovskými fúzikmi bude isto sexy i sexi (oba výrazy sú gramaticky správne. Overené u juls.savba.sk) Sorry že nie sorry, ale toto ste prepískli. Však ste mohli napísať, že TV Varecha potrebuje sponzorov.

@zareaguj

Vymazať
Ja nechápem, o čo tu ide, nevidím v tom recepte žiadnu propagáciu SaS ani Sulíka. Keby bol kominár a varil v mundúre, tak by ste sa tiež pätili, že propaguje kominárov?

@zareaguj

Vymazať
@ Bubaya.
Ja osobne som zásteru s logom ani nespomenula. Myslím,že p.Sulík (a ani ktorýkoľvek iný predseda strany aktualne,ani človek teraz,alebo v nedávnej minulosti aktívne pôsobiaci v politike) nech by bol ako kominár,superman, v barančom rúchu ,či v kvietkovanej zásterke bez loga, na stránky Varechy nepatrí (nepatria)! Ja by som to vždy videla ako propagáciu jeho a jeho strany!
Ak má úprimný vzťah k vareniu a nejde o propagáciu jeho strany,nech pridáva recepty ako iní členovia Varechy a nikto nemusí tušiť, o koho ide!
A recepty sú v tom nevinne! Iste sú dobré, ale človek strati chuť si ich prečítať!
@ Bubaya je to ale môj názor a tvoj ti neberiem!

@zareaguj

Vymazať
@Bubaya (11.3.2019 18:05) Nie vždy súhlasím s tvojimi názormi. Ale nepovažujem ťa za hlupaňu. Tak ma nenúť meniť názor. Zásterka s logom SaS ti ako propaganda nepripadá? Pretože nielen mne očividne áno.

@zareaguj

Vymazať
@Ceresnicka (12.3.2019 08:49)

Varecha, tak ako iné internetové stránky, žije z reklám. Keď bude gnocchi variť Jano z búdy, určite naň klikne menej užívateľov, ako keď varí Sulík, Rulík alebo Šulík. Keď nepredajú reklamu, nebude ani Varecha, jedine ak by sme platili za prístup - a som zvedavá, koľko by tu zostalo užívateľov za tri ečka mesačne.
Zaujímavé je, že pri recepte pani Rebeccy Justh na dezert si nikto??? nevšimol, že je to prezentácia jej kníh. A nikto jej tam nepľuval do komentárov. Pritom recept je to mizerný. TOTO hore je aspoň dobrý recept, a o to tu mne osobne ide. O dobré recepty. Politické diskusie sledujem na .týždeň.

@zareaguj

Vymazať
@ Bubaya (12.3.2019 11:57)

mňa už VARECHA láka stále menej ...stratil sa nádherný duch ľudskosti-ktorý tu vládol..
dľa mňa -politik-bude ťahať čísla otvárania nadol-nie hore..
mám ich plné zuby..
nuž-ale -keď tebe sa ľúbi...
ja vravím s @ čerešničkou-NIE-
nedávajte tu politické školenie..
my diskutujúci-pred časom-sme nemohli ani slovkom-čo nás bolelo..a teraz..
aha
lebo peniaze
ktože to len zakáže...

@zareaguj

Vymazať
@Bubaya
a práve o toto mi išlo okrem iného!
Uverejnením receptov od politikov sem vnášať emócie a dusno!
Mne osobne nevadia a nevadili by mi recepty od hercov,spevákov,spisovatelov,umelcov a trebárs aj od tebou spomínaného kominára!
A čo sa stane? Ako ich ovplyvnia? Pôjdu na nich do divadla? Budú počúvať ich hudbu? Že si kúpia ich knihu?
Ak ty nevidíš rozdiel v prezentácii politikov a v prezentácii niekoho z inej oblasti násho života je mi to ľuto,ale rešpektujem to! Ale dovoľ aj mne povedať môj názor prosím! Je mi ľúto,že to u teba vyvolalo dojem,že pľujem na komentáre a haním recepty p. Sulíka!
Pekný deň ti želám aj všetkým uživateľom Varechy!

@zareaguj

Vymazať
Tu nejde o to, ze Varecha musi zit z reklam. To je jasne, reklamy su treba....Ale ved tento politik v jeho reklamnej zastere nerobi reklamu pre Varechu, ale naopak, Varecha robi reklamu jemu.
A ked chce zabudat na politiku, ako sa pise v uvode, tak si nemal obliekat ani tu "politicku zasteru".
Bolo tu uz parkrat v minulosti zdoraznovane, ze politika na Varechu nepatri.

@zareaguj

Vymazať
A reklama - propagacia politickych stran nie je povolena, ako je napisane v podmjenkach Varechy.
Ved uz neraz tu boli kvoli tomu hadky.

@zareaguj

Vymazať
Neco k receptu: toto nejsou Gnocchi tricolore, ale Tris di gnocchi = gnocchi ve trech omackach.
Gnocchi tricolore jsou tyto: » ricette.giallozafferano.it/Chicche-di-patate-tricolore.html...

nebo zde: » blog.cookaround.com/mentaepeperoncino/ricetta-gnocchi-trico...


Udela se zakladni bramborove testo, to se rozdeli na tri dily a k tem se pak prida prirodni barvivo: nazeleno je obarvime spenatem (nebo bazalkou, bruntakem, koprivou atd.), ty cerveno - oranzove jsou barvene koncetrovanym rajcatovym protlakem, nacerveno - cervenou repou, nazluto treba safranem atd.

@zareaguj