marek135 nemá fotku

marek135


Krkovička s omáčkou z čierneho piva a ríbezľového džúsu Krkovička s omáčkou z čierneho piva a ríbezľového džúsu Vaše

Recept mám od super kamaráta :) a chutí to naozaj zaujímavo

Divinka na divoko Divinka na divoko Vaše

Chutné spojenie mäsa z diviny a lesných plodov

Medium kačacie prsia s čínskou zeleninou Medium kačacie prsia s čínskou zeleninou Vaše

Tento recept som našiel na blogu Adama Suchona na stránke SME, keď som si chcel doma pripraviť chrumkavú kačicu, ako ju robia v čínskych reštauráciach. Takto upravené kačacie prsia mi chutili viac, a tak sa chcem o tento recept podeliť s vami :)

Pomaly pečené srnčie stehno Pomaly pečené srnčie stehno Vaše

Slaninou sa stehno môže aj prešpikovať, ja som na to však nejako pozabudol a tak som ju len pridal k mäsu, ale nakoniec to bolo dobré keď sa dopiekla na mäse.

Kuracie stehná vo woku Kuracie stehná vo woku Vaše

Názov nie je podstatný, recept som si len vymyslel a to na základe toho ako som videl niečo podobné variť z rýb u mojej rodiny z Pakistanu, podobné to bolo len postupom s pridávaním korenia.

Zapekané rybie filety so šampiňónmi Zapekané rybie filety so šampiňónmi Vaše

dnes som to skúsil navariť prvý krát, recept mám od bratrancovej manželky, a veľmi nám chutilo :) Môže sa to ešte dochutiť tymiánom, ktorý dáme ešte pred strúhaným syrom.

Recept bez obrázku Divinka s hubovou omáčkou, dusenými kuriatkami a haluškami Vaše

dostal som chuť na niečo "prírodné" :D

Samosa (fotorecept) Samosa (fotorecept) Vaše

Pakistanská Samosa alebo po našom pakistanské pirohy :)

Rýchly a chutný kokteil Rýchly a chutný kokteil Vaše

Čučoriedkový kompót si dáme do vyššej nádoby a ponorným mixérom rozmixujeme úplne do hladka. Prilejeme podľa potreby vodu alebo minerálku a doplníme kocky ľadu (v letnom období). Nalejeme si koľko chceme a môžeme si vychutnávať chuť skvelého domáceho džúsu :) ak ste použili domáci kompót. Myslím si, že možno takto pripraviť džús aj z iného kompótu, stačí len vyskúšať. Dobrú chuť!

Netradičná plnená pečená paprika Netradičná plnená pečená paprika Vaše

v jednom letáku z obchodnej siete som videl raz niečo podobné, lenže ten leták mi mamka spálila, tak som sa dnes snažil zaimprovizovať v kuchyni :) a jedlo bolo na svete

Hydinovo bravčové fašírky Hydinovo bravčové fašírky Vaše

Kúpil som v jednej predajnej sieti miešané mleté mäso z morčaciny a bravčoviny, chcel som skúsiť čo z toho vznikne a bolo to celkom chutné. Len s mäsom sa trošku zle pracovalo, veľmi sa lepilo na ruky. Určite si skúsim aj sám takéto mleté mäso doma urobiť. Miesto cesnaku som dal chren, lebo mama veľmi cesnak nemusí.

Jednoduché chutné filé Jednoduché chutné filé Vaše

takto ma to naučil môj poľský kamarát, ktorý veľmi obľubuje ryby a takto ma naučil aby som nezabíjal chuť ryby koreninami.

Slivčanka Slivčanka Vaše

tradičná vianočná slivková polievka, niektorí ju jedia s popučenými varenými zemiakmi, my ju podávame s domácimi alebo kúpnymi rezancami (na obrázku s kúpenou širšou cestovinou)

Hovädzí plátok s hubovou omáčkou a dusenými kuriatkami Hovädzí plátok s hubovou omáčkou a dusenými kuriatkami Vaše

Mám veľmi rád huby a doma nám nesmú chýbať, celé leto chodíme do lesa aby sme sa zásobili hubami do mrazničky, sušením ale aj zaváraním. A keďže leh hríbová krémová omáčka mi nestačila, nesmeli na tanieri chýbať aj chutné podusené kuriatka, ktoré dodali jedlu ešte lepšiu chuť :)

Recept bez obrázku Šalata na kyslo Vaše

Názov "šalata" je rusínsky názov pre hlávkový šalát alebo chutné jedlo z tohto šalátu, ja vám prispejem trochu pozmenenou verziou chutného šalátového prívarku od mojej babičky :)

Bravčový plátok s čučoriedkovou omáčkou Bravčový plátok s čučoriedkovou omáčkou Vaše

Keďže čučoriedok je u nás dostatok a väčšinou ich mamka použiva do koláčov, pudingu, pirohov, tak som sa rozhodol že skúsim ich použiť aj ako prísadu do omáčky k mäsu, výsledok bol prekvapujúco chutný :)

Kuracie kapsy s kapiovou omáčkou Kuracie kapsy s kapiovou omáčkou Vaše

ďalší môj pokus niečo dobré ukuchtiť :)

Broskyňové kuracie soté Broskyňové kuracie soté Vaše

tak toto soté som prvý krát jedol u spolužiačky z VŠ :) ponukam ho s menšou obmenou, miesto cibule uvedenej v tomto recepte tam pôvodne mal byť pór, ten som však nemal

Kurča na šípkovej omáčke Kurča na šípkovej omáčke Vaše

čistá improvizácia a výsledok stál za to :)Inšpirácie z nových receptov
TOPlist