luss44 nemá fotku

luss44

«1 2 »

Jablkový závin z mrkvového cesta (fotorecept) Jablkový závin z mrkvového cesta (fotorecept) Vaše

Včera sme v záhrade vyberali mrkvu a oberali jablká. Napadlo ma tieto dve suroviny skombinovať, priznám sa, sama som bola zvedavá, ale dopadlo to dobre.

Kávový nákyp s vanilkovým krémom (fotorecept) Kávový nákyp s vanilkovým krémom (fotorecept) Vaše

Krupicové nákypy som robievala, ked boli moje dievčatá malé, odvtedy nie. Dnešné pečenie je na tento spôsob, len som ho obzvláštnila kávou, čiže ho venujem všetkým milovníkom kávovej chuti.

Celozrnný koláč s tvarohom a broskyňami (fotorecept) Celozrnný koláč s tvarohom a broskyňami (fotorecept) Vaše

Potrebovala som rýchlo napiecť čosi rodine na raňajky a do školy, podmienka mojich dievčat bola zdravá múka. Takže vznikli tieto koláče. Ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek, bol už večer a k dispozícii len umelé svetlo.

Pikantné pagáčiky s oškvarkovou nátierkou (fotorecept) Pikantné pagáčiky s oškvarkovou nátierkou (fotorecept) Vaše

Robila som oškvarkovú pomazánku s pikantnou paprikovou pastou a akosi jej bolo veľa. Tak som si vymyslela, že ju použijem aj do pagáčikov ako náplň. Nápad to bol dobrý, lebo pagáčiky sú fajn pikantné, také trochu iné ako klasické oškvarkové.

Slané pečivo z kyslej kapusty Slané pečivo z kyslej kapusty Vaše

V zime, keď máme svoju kyslú kapustu v súdku, robievam často toto pečivo. Recept mám z jednej knižky na slané recepty.

Medovníky stále mäkké Medovníky stále mäkké Vaše

Nastal čas predvianočného pečenia a určite v každej domácnosti nebudú chýbať medovníčky. Ponúkam Vám recept, ktorý mám od známej a pečiem podľa neho už 26 rokov. Som s ním veľmi spokojná, pečú podľa neho už aj moje kolegynky a medovníky si chvália. Včera sme piekli prvú várku, ktorá určite do Vianoc nevydrží, takže budeme piecť ďalšiu...

Znojemské plátky Znojemské plátky Vaše

Dostal sa mi do rúk tento recept, je to taká zjednodušená verzia španielskych vtáčikov, len z bravčového mäsa. Dnes sme si na ňom pochutili na obed.

Makaróny s mletým mäsom Makaróny s mletým mäsom Vaše

Dnes bolo treba rýchlo navariť, tak prišli na rad obľúbené makaróny.

Punčová torta k dospelosti (fotorecept) Punčová torta k dospelosti (fotorecept) Vaše

Naša krstná dcéra dnes oslavovala krok do dospelosti - krásnych 18, tak som jej upiekla obľúbenú punčovú tortu.

Špaldový mrežovník s jablkovým pyré Špaldový mrežovník s jablkovým pyré Vaše

Dnes som si vymyslela takýto dezert, mrežovníky sú u nás v obľube a špaldová múka v poslednej dobe tiež, tak som to skombinovala. A keďže som akurát robila jablkovú výživu, využila som aj tie rozvarené jablká ako náplň do koláča. Výsledkom je chutný krehký koláčik.

Zemiakové klobásky Zemiakové klobásky Vaše

Tento recept som našla na nete už dávnejšie, dnes som sa rozhodla že ho vyskúšam. Včera sme varili údené rebrá a mäsko sa mi akurát hodilo na túto dobrotu.

Jemné záviny so štyrmi plnkami Jemné záviny so štyrmi plnkami Vaše

Pri listovaní v kuchárskej knihe mojej mamy z r.1955 som naďabila na recept na záviny a keďže máme tento víkend u nás vinobranie, ku ktorému záviny a štrúdle neodmysliteľne patria, nastal dnes ten správny čas ho vyskúšať. Aby som vyhovela každému doma, urobila som 4 plnky, tvarohovú a makovú som oživila tmavým hroznom.

Šampiňónové rizoto Šampiňónové rizoto Vaše

Premýšľala som čo také rýchle ukuchtiť k obedu a zužitkovať šampiňony v chladničke, voľba padla na rizoto. Aby bolo také voňavejšie, pridala som aj vlastnoručne nazbierané hríby z mrazáku.

Mandarínková torta podkova (fotorecept) Mandarínková torta podkova (fotorecept) Vaše

Túto tortu som piekla sestre na dnešnú oslavu a keďže marcipánom urobím vždy radosť hlavne našim deťom, o výzdobe bolo rozhodnuté.

Kozľacinka s kôprovou omáčkou Kozľacinka s kôprovou omáčkou Vaše

Dostali sme od známeho mäsko z mladého kozľaťa, tak som rozmýšľala že čo s ním... Záhon kôpru, ktorý ma včera privítal v záhrade, ma presvedčil o dnešnom nedeľnom obede a vyriešil moju dilemu s kozľacinou.

Úžasné oškvarkové pagáčiky (fotorecept) Úžasné oškvarkové pagáčiky (fotorecept) Vaše

Receptov na oškvarkové pagáčiky som už vyskúšala viac, ale tento sa mi páči najviac, piekla som ich včera doobeda na dcérinu oslavu.

Jahodová torta pre Lenku Jahodová torta pre Lenku Vaše

Na dnešnú meninovú oslavu dcéry Lenky sme spoločnými silami upiekli takúto tortičku. Pospájali sme rôzne recepty a výsledkom bola chutná torta.

Tvarohové a škoricové osie hniezda Tvarohové a škoricové osie hniezda Vaše

Kysnuté koláče na rôzne spôsoby sú u nás obľúbené, či už len tak ku káve alebo dcéram na desiatu. Nedávno som piekla tieto osie hniezda.

Bryndzový závin so slaninkou Bryndzový závin so slaninkou Vaše

Moja drahá polovička často spomína na koláč jeho detstva - bryndzovňáky, ktoré sa u nich pri Banskej Štiavnici používali pri slávnostných príležitostiach, ale i pri susedských návštevách. A čo by sme pre našich chlapov neurobili, že? Tak som pohľadala podobný recept a občas mu ho upečiem, chváli ho že je veľmi podobný tomu svokrinmu, čo je pre mňa pocta. Tak ho ponúkam aj Vám.

Frkaculová polievka po modransky Frkaculová polievka po modransky Vaše

Keďže boli tento víkend u nás hody, tzv. Kráľovské hodovanie, patrilo sa uvariť slávnostnú polievku, v ktorej u nás nesmú chýbať frkacule - domáca cestovina, prácne urobená šikovnými rukami počas zimných večerov. Polievka je obyčajný kurací vývar, dávam to sem hlavne kvôli tým frkaculiam, ktoré si to zaslúžia, lebo s nimi je každá polievočka skvelá.


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist