Jednoduchá hrášková polievka Richarda Sulíka

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 8. marca 2019     Dĺžka videa: 5 minút 13 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Zabudnime teraz na politiku a hádky, jedlo je dôležitejšie. Pozrite si ako známy slovenský politik uvarí hráškovú polievku.

Europoslanec a predseda strany Sloboda a Solidarita nás pozval k sebe domov do kuchyne a uvaril hráškovú polievku so šampiňónmi a medovkou.

Pozrite si aj ďalšie videorecepty Richarda Sulíka: Gnocchi tricolore (hlavný chod) podľa Richarda Sulíka

Postup

  1. 1

    Začneme vývarom. Do vriacej vody dáme nakrájanú mrkvu, petržlen, zeler, bobkový list a celé korenie. Kto chce vývar vylepšiť, môže pridať jednu celú cibuľu so šupkou. Necháme vývar 20 minút bublať. A neskôr osolíme.

  2. 2

    Zatiaľ v hlbokej panvici s olejom orestujeme nakrájanú cibuľu. Neskôr pridáme cesnak, lebo ten sa restuje rýchlejšie a nechceme ho spáliť. Potom pridáme postrúhanú citrónovú kôru. Zmes zalejeme vývarom.Diskusia k videoreceptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Admini, úplne ste od politiky neodhliadli. Ak by to totiž bolo skutočne tak, potom by Richard nemohol mať na sebe zásteru s logom svojej strany. A poznámka v úvode, ktorej strany je predsedom, tiež nebola nutná.

Osobne si v tej polievke celkom neviem predstaviť tie šampiňóny, ale nemusí to byť taká zlá kombinácia.
Vymazať
Myslím ze je to taka moderná nemecká gastronómia, že odtiaľ inšpirácia.. Nemci a Rakušania holduju krémovým polievkam
Vymazať
Ja tiež rada varím hráškovú polievočku s krupicovými knedlíčkami , ale nedávam do nej bobkový list,ten dávam do kyslých polievok a huspeniny. A nemixujem!
Nič v zlom možno niekomu takáto polievka chutí ale u nás by úspech určite nemala nám chutí taká obyčajná, tradičná bez citrónovej kôry, medovky, mäty a šampiňov. Príliš prešpekulovaná polievka!
Vymazať
Pán Sulík, vynikajúco, takto dvojmo varím polievky aj ja, najskôr vývar z rôznej zeleniny čo mi zostala a zo šupiek, ktoré tiež nevyhadzujem, niekedy tam dám aj vnútro tekvice. V neosolenej vode to všetko pustí vitamíny do vody. Potom vývar použijem na polievku a tak sa znásobí objem vitamínov a minerálov v polievke. Ale dá sa aj takto.