klimeczek nemá fotku

klimeczek

«1 2 »

Konfitovaný zubáč v čokoládovom masle so zelerovým pyré Konfitovaný zubáč v čokoládovom masle so zelerovým pyré Vaše

Prepájanie chutí a experimentovanie ma neskutočne bavi. Zdolávať a prijímať stále nové a nové výzvy - to je moje. Milujem to rovnako ako ísť proti pravidlám a zaužívaným zásadám. Kombinovať chute, vône a farby je pre mňa skutočným zážitkom... Inšpirujte sa možno netypickým ale o to zaujímavejším receptom.

Hubové krupoto na víne s bryndzou, kešu a slaninkou Hubové krupoto na víne s bryndzou, kešu a slaninkou Vaše

Milujem fúzie a prepájanie tradičnej kuchyne s niečim malým novým. Inovovať a kreovať to je moje. Aj preto táto fúzia. Huby, krúpy či bryndza sú naše a poznáme ich z viacerých jedál - prečo ich však nespojiť v jedno???

Bezlepková palacinka plnená bryndzovým krémom s macerovanou hruškou Bezlepková palacinka plnená bryndzovým krémom s macerovanou hruškou Vaše

Tento recept milujem... Vymyslel som si ho počas nakrúcania MasterChef Slovensko priamo v štúdiu keď sme "bojovali" v TOP 25 o postup do finálovej 16tky a mali sme vymyslieť originálne jedlo z bryndze. Vtedy mi chýbali potrebné ingrediencie a tak som za 25 minút musel vymyslieť a pripraviť PLÁN B. Sen som si však splnil keď som bol oslovený či by som svojimi receptami nechcel prispieť do knihy receptov pre IBD pacientov (IBD - zápalové ochorenie tráviaceho traktu, pozn. red.). A tak som svoj recept "ušil" na ich mieru.

Malinové fit rezy Malinové fit rezy Vaše

Milujem nové, nápadité a svieže veci chute a jedlá. A veru tieto malinové rezy také sú. Vyskúšajte ich!!!

Rýchla banánová torta Rýchla banánová torta Vaše

Tiež ste radi ak v kuchyni občas tráviť celé hodiny? Tiež máte chuť často na nuečo sladké a ste oklieštení surovinami ktoré máte po ruke? Skúste túto rýchlu tortučku.

Cuketky plnené bryndzovou plnkou s orechami a paradajkový tartar (fotorecept) Cuketky plnené bryndzovou plnkou s orechami a paradajkový tartar (fotorecept) Vaše

Inovatívne a nápadité využitie tradičnej bryndze v rýchlom a zdravom jedle

Čokoládová Hokkaido krémová polievka Čokoládová Hokkaido krémová polievka Vaše

Milujem šialené a odvážne experimenty a stále nové a nové kombinácie. Hokaidó mám v kuchyni veľmi rád a stále s ním skúšam nové recepty. Dnes som si vymyslel voňavú Hokaidó polievočku s čokoládou a čili. Táto fúzia ma skutočne pobavila, potešila a chutila zaujímavo a dobre. Nebojte sa vyskúšať :-)

Hokkaido placky s batátmi Hokkaido placky s batátmi Vaše

Moje kombinácie a večné experimenty to som proste ja.

Zeleninové lasagne s citrónovým dipom (fotorecept) Zeleninové lasagne s citrónovým dipom (fotorecept) Vaše

Taliani su machri. Na tanieri to majú častokrát farebné, chutné, zdravé ale aj rýchlo. Presne to mi vyhovuje. Mňa inšpirujú veľmi ale kedže sa neriadim presnými receptami a už vôbec nejakým kopírovaním musí to byť podľa mňa .

Burizónové variácie s mandľami, orechami a kokosom (fotorecept) Burizónové variácie s mandľami, orechami a kokosom (fotorecept) Vaše

Spomienky sú úžasná vec. Najmä tie na detstvo. Tie na moje detstvo sú spojené aj s obrovskými lepkavými guľami. Presne pred štvrť storočím som ich jedol asi naposledy. Nikdy som neskúmal recept na ne a tak som skúsil štýlom pokus-omyl ich urobiť a myslím že sa to podarilo :-)

Krém zo stonkového zeleru s cícerom na masle Krém zo stonkového zeleru s cícerom na masle Vaše

Ulietam si na veciach ktorých sa ľudia na Slovensku boja. Jedia ich prinajlepšom občas ale nekombinujú ich takmer nikdy alebo len veľmi málo. Skúste túto fúziu, je vynikajúca a opäť lacná a rýchla.

Slovenská minestrone Slovenská minestrone Vaše

Vynaliezavisť je úžasná pretože keď ju máte môžte tvoriť. Aj z toho čo ponúkajú zásoby. Polievky som už ako malý chlapec vnímal ako samostatne jedlo nie ako súčasť celého obeda. A v podstate do dnes si to myslím. Pretože fakt výdatná a chutná polievka je samostatným jedlom úplne v pohode. Milujem farby a keď sa to v miske či na tanieri "jaší"

Splynutie chutí (fotorecept) Splynutie chutí (fotorecept) Vaše

Moje večné experimentovanie sa podpísalo aj pod chuťou tohto jedla. Tento recept je čistá improvizácia. A vôbec sa za toho nehanbím - práve naopak! Miesia sa v ňom chute rôznych kontintentov. Na oko to je čosi ázijské, kakaom to pripomína Afriku, vôňou po karí Indiu a stopkatým zelerom to na mňa pôsobí európsky :-) nebojte sa experimetovať s vyskúšajte.

Zeleninové placky plné farieb (fotorecept) Zeleninové placky plné farieb (fotorecept) Vaše

Vždy sa v mojich receptoch snažím o inovácie. Vylepšenia a kreativita to je moje. Palacinky a placky na milión spôsobov. Zdravo, rýchlo a chutne!!!

Plnený kaleráb s ryžovými rezancami a šafranovou omáčkou (fotorecept) Plnený kaleráb s ryžovými rezancami a šafranovou omáčkou (fotorecept) Vaše

Částo bývám nerozhodný a bojujem s tým na čo mám práve chuť. Pozriem do chladničky a kuchynských zásob a v hlave ma napadajú šialené veci. Takto vznikol aj tento recept. Ó ano, je prekombinovaný ale verte, že aj chutný. A to, že si ho môžte variovať je u mňa jasné.

Zeleninová polievka s krupicovými knedličkami (fotorecept) Zeleninová polievka s krupicovými knedličkami (fotorecept) Vaše

Snažím sa variť jednoducho, lacno, esteticky a chutne. Moje kuchárske šialenstvá vznikajú častokrát za pochodu a mnohé z mojich nápadov sú silno spontánne ako napríklad táto polievka.

Pečené zemiaky plné zeleninky Pečené zemiaky plné zeleninky Vaše

Ďalší extremne rýchly, ľahký recept plný zeleniny ktorého suroviny sú cenovo dostupné. Priznám sa, že zapekám, pečiem a kuchtím v rúre veľmi rád. V podstate tam sa to "rieši" samo :-)

Kuracie kúsky na mede s penne s pestom a rukolou Kuracie kúsky na mede s penne s pestom a rukolou Vaše

Jeden výnimočne mäsitý recept. Navyše rýchly, pomerne lacný, farebný a mooc dobrý. Vznikol na návšteve u známych kde som varil štýlom "čo zásoby núkaju" a vzniklo toto mňamko.

Závin s čerstvými malinami a marinovanými hruškami (fotorecept) Závin s čerstvými malinami a marinovanými hruškami (fotorecept) Vaše

Snažím sa aby moje výtvory nie len výborne chutili ale aby lahodili aj očiam. A pokiaľ možno aby to celé aj pekne hýrilo farbami. Ak màte chuť na sladké ale hrešiť chcete len minimálne vyskúšajte tento závin. Bude Vám chutiť určite!

Kokosová torta s rýchlym slivkovým džemom Kokosová torta s rýchlym slivkovým džemom Vaše

Keď mám chuť na niečo sladké ale ingrediencií je poskromne musím improvizovať :-)


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist