Paprikáš podľa Roba Pappa

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 18. marca 2019     Dĺžka videa: 5 minút 40 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Aký je rozdiel medzi perkeltom a paprikášom? Prezradí spevák Robo Papp a pripraví svoj obľúbený maďarsko-slovenský paprikáš.

Postup

  1. 1

    V hrnci roztopíme bravčovú masť. Pridáme rascu a nakrájanú cibuľu. Opražíme do sklovita, nechceme aby zhnedla. Pridáme bobkový list.

  2. 2

    Za stáleho miešania a praženia cibuľky prisypeme mletú červenú papriku a kúsky vykosteného kuracieho stehna. Mäso zalejeme vodou a necháme variť max 40 minút.Diskusia k videoreceptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Šikovný....bobkový list, ani majoránku do paprikáša (ale ani do perkeltu) ja nedávam, smotanu si večer vymiešam - sladkú aj kyslú, lejem ju rovno do hrnca.....a halušky načo zemiakové, postačia normálne nokerdle z múky. Ale dobrý bude aj tento od šikovného kuchára.
1x drajan
Vymazať
Robo, zvladol si to uplne v pohode a s prehladom:-) Je to individualne,ale majoranku ...ee a halušky robím vždy len klasické. Nie je to vsak vycitka,chutil by mi aj tvoj paprikas :-)
Vymazať
Keďže už názov receptu napovedá, že je "podľa R.P. " tak má nárok na rôzne "odchýlky" od klasiky. Ja som v tomto prípade však skôr za tú klasiku... bez majoránky, bez bobkového listu, bez rasce a príloha zásadne nokrle. Ale na druhej strane, treba skúsiť aj čosi iné...
1x zlata56