niliarik nemá fotku

Niliarik

«1 2 »

Vanilkové rožky (videorecept) Vanilkové rožky (videorecept) Video Vaše

Všetky suroviny zmiešame a vypracujeme cesto. Necháme cesto na chladnom mieste odpočinúť cca 10 minút. Lepšie sa nám s ním bude pracovať. Cesto si rozdelíme, pomúčime si dosku, cesto rozšuľkáme, pokrájame na menšie kúsky a sformujeme na malé rožky. Plech som vystlala papierom, ale môžeme piecť aj na suchom plechu. Upečené rožky obalíme do práškovom cukre zmiešanom s vanilkovým cukrom. Dobrú chuť.

Vianočné medvedie labky (videorecept) Vianočné medvedie labky (videorecept) Video Vaše

Všetky suroviny zmiešame do misky a vypracujeme cesto. Cesto vkladáme do formičiek, ktoré trošku natrieme olejom, aby sa sme ich lepšie vybrali von po upečení. Pečieme pri teplote 180 °C cca 10 minút. ( odkontrolovať si to treba podľa svojej rúry). Dobrú chuť.

Vianočné sušienky - Tie najlepšie! (videorecept) Vianočné sušienky - Tie najlepšie! (videorecept) Video Vaše

Najprv zmiešame sypké suroviny a pridáme vajíčko, arómu, maslo a vypracujeme cesto. Neskôr doň pridáme aj postrúhanú čokoládu. Na druhé cesto som nepoužila kakao, ale iba čokoládu. Pečieme pri teplote 160 °C do zlatista, na plech vystlaný papierom na pečenie. Treba si to kontrolovať. Dobrú chuť.

3 druhy vianočného pečiva z jedného cesta (videorecept) 3 druhy vianočného pečiva z jedného cesta (videorecept) Video Vaše

Najpr som vymiešala maslo s cukrom. Pridala som soľ, a pod jednom vajíčku, neskôr žĺtok a nakoniec naraz múku. Pohodlnejšie je to ručným šľahačom, no mám k dispozícii len ručný mixér a je to trošku časovo a fyzicky náročnejšie. Cesto si rozdelíme na tri časti. Do prvej časti pridám 30 g holandského kakaa, do druhej časti kôru z pomaranča, z tretieho vanilkový cukor (1/2 bal. a ako náplň džem, ktorý som použila na koláčiky na plechu). Tvary pečiva som vytvarovala za pomoci cukrárskeho vrecka. Pečieme pri teplote 180 °C cca 10 - 15 minút do zlatista. Dobrú chuť.

Vianočné perníkové muffiny (videorecept) Vianočné perníkové muffiny (videorecept) Video Vaše

Všetky ingrediencie zmiešame v jednej mise. Vymiešané cesto dávame do formičiek na muffiny, alebo použijeme plech na muffiny. Pečieme cca 20 - 25 minút pri teplote 180 °C , treba si to *Olej: ( ja som dala 1/2 - postačujúce ) Cesto je na 24 porcií. Dobrú chuť.

Vianočný hrnčekový perník (videorecept) Vianočný hrnčekový perník (videorecept) Video Vaše

Všetko spolu zmiešane ( múka, mlieko, vajce, cukor, kakao, olej, kypriaci prášok, perníkové korenie). Na plech vymastený tukom a posypaný múkou vlejeme cesto, pečieme cca 20 - 25 minút pri 180 °C (treba si to kontrolovať, každá rúra pečie inak). Na vychladnuté cesto dáme džem a polejeme čokoládou.

Rýchla avokádová nátierka (videorecept) Rýchla avokádová nátierka (videorecept) Video Vaše

Avokádo prekrojíme, vyberieme pomocou lyžice vnútro, ošúpeme cibuľu a nakrájame na malé kúsky, osolíme, pridáme korenie a poriadne premiešame. Dobrú chuť.

Tvarohová nátierka (videorecept) Tvarohová nátierka (videorecept) Video Vaše

Umyjeme a nakrájame si jarnú cibuľku, pridáme kozí tvaroh a maslo. Osolíme a okoreníme podľa chuti a poriadne premiešame. Dobrú chuť.

Najchutnejší grankový koláč (videorecept) Najchutnejší grankový koláč (videorecept) Video Vaše

Šálka má 200 ml. Všetky ingrediencie spolu vymiešame v miske. Cesto nalejeme do maslom vymazaného a múkou vysypaného plechu. Pečieme pri teplote 180 °C cca 25 minút, no čas si treba odsledovať je to individuálne pri každej rúre.

Jablkový koláč zo 4 ingrediencií (videorecept) Jablkový koláč zo 4 ingrediencií (videorecept) Video Vaše

Vyšľaháme bielky na sneh a vymiešame žĺtky s cukrom. Do žĺtok pridáme šťavu z citróna. Pridáme preosiatu múku a zamiešame. Pridáme sneh z bielkov a opatrne zamiešame.

Jablkový koláč | LEN zo 4 ingredencií (videorecept) Jablkový koláč | LEN zo 4 ingredencií (videorecept) Video Vaše

Postup: Vajíčka vyšľaháme s cukrom, primiešame múku. Cesto vylejeme na plech vymastený maslom a posypaný múkou. Jablká olúpeme, nakrájame na mesiačiky a ukladáme do cesta. Pečieme pri teplote 180 °C cca 40 minút. (Samozrejme je to od skúsenosti so svojou rúrou - treba si to odsledovať.) Dobrú chuť.

Banánovo-ovsené muffiny (videorecept) Banánovo-ovsené muffiny (videorecept) Video Vaše

Šálka má 200 ml. Banán roztlačíme vidličkou v miske a zmiešame so všetkými ingredienciami. Naplníme košíčky na muffiny ( môžte aj do formy na muffiny) a necháme piecť na 180 °C približne 15 minút. (Treba si to odkontrolovať špáradlom, každá rúra pečie inak).

Rýchly obed - zemiaky s mrkvou a cibuľou (videorecept) Rýchly obed - zemiaky s mrkvou a cibuľou (videorecept) Video Vaše

Zemiaky si ošúpeme, umyjeme a nakrájame na mesiačiky. Pridáme olivový olej, korenie, sladkú papriku, soľ a premiešame. Vylejem na plech a necháme piecť dokiaľ zemiaky nezmäknú. Tesne predtým ako vyberieme zemiaky z rúry, dáme na zemiaky kúsky masla. Keď sa roztopí vyberieme a zmiešame zemiaky. Mrkvu si ošúpeme, umyjeme a pomocou škrabky si urobíme plátky. Na panvicu si dáme olej, pridáme mrkvu, ak už ju budeme mať mäkkú pridáme cibuľu, maslo a restujeme. Dobrú chuť.

Domáce sušienky (Cookies) (videorecept) Domáce sušienky (Cookies) (videorecept) Video Vaše

Do misky si dáme polohrubú múku, práškový cukor, pridáme zmäknuté maslo, vajíčko, vanilkový cukor, kypriaci prášok. Vymiešame a pridáme posekanú čokoládu. Z cesta si vyformujeme malé okrúhle guľky, z ktorých urobíme placky. (Naozaj malé, ja som tentokrát urobila veľké a zliali sa mi). Uložíme ich na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme v rúre pri teplote 190 °C. Dobrú chuť.

Pečená ovsená kaša (videorecept) Pečená ovsená kaša (videorecept) Video Vaše

Priateľ si túto kašu veľmi pochvaľoval a robím ju doma pravidelne! :-)

Zemiakové placky (videorecept) Zemiakové placky (videorecept) Video Vaše

Tieto placky robíme veľmi radi, pretože sú oveľa chutnejšie ako tie klasické, ktoré sme robili doteraz.:-)

Tvarohová nátierka (videorecept) Tvarohová nátierka (videorecept) Video Vaše

Túto rýchlu, jednoduchú pomazánku zvládne každý. Kozí tvaroh máme vždy domáci a je náš obľúbený :)

Fantastické kuracie rizoto (videorecept) Fantastické kuracie rizoto (videorecept) Video Vaše

Je to veľmi jednoduché a veľmi rýchle. Nám to veľmi chutí.

Paradajková krémová polievka (videorecept) Paradajková krémová polievka (videorecept) Video Vaše

Doma ju robíme pravidelne, je rýchla a jednoduchá :)


«1 2 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist