Zapekané zemiaky
Zapekané zemiaky

Francúzske zemiaky videorecept

niliarik - fotkaniliarik, 2. júla 2019
Francúzske zemiaky (videorecept)
Foto: niliarik

Francúzske zemiaky patria medzi moje obľúbené jedlo. Je mnoho receptov na toto jedlo, avšak ja som si ho prispôsobila. Ak mám k dispozícii domácu klobásku, tak prihodím ju. Ale poslednú dobu mi to chutí takto. V podstate takto francúzske zemiaky u nás doma robíme stále.

10 minút
príprava
35-40 minút
na 180 °C

Videopostup

Suroviny

6 ks
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zemiaky ošúpeme, umyjeme a nakrájame na kolieska. Pridáme slnečnicový olej, sladkú papriku, korenie na pečené zemiaky, soľ, mleté čierne korenie. Cibuľu ošúpeme a pokrájame na kolieska. Mozzarellu nakrájame na kolieska.

  2. 2

    Do zapekacej formy ukladáme suroviny nasledovne: zemiaky, cibuľa, mozzarella, zemiaky a polejeme vyšľahanými vajíčkami. Formu zakryjeme a dáme piecť. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
Robíte franc. zem iaky z uvarených zemiakov v šupke (potom ošúpať) alebo zo surových? Mám v pláne tento týždeň uvariť ich a rozmýšľam dať surové zemiaky, nakoľko sú nové. Poradí mi niekto, či môžem zo surových zemiakov? Ďakujem.
@Marienka44 (3.7.2019 14:27)

Marienka,ja robím výhradne zo surových zemiakov, pre nás sú chutnejšie,treba o pár minút dlhší pobyt v rúre:-) nech sa Ti vydaria ,pozdravujem do Fraštáku:-)
@Marienka44 (3.7.2019 14:27)

Aj ja len zo surových. Ale dám ich piecť bez poliatia smotanou, keď sú upečené, polejeme smotanou s vajcami + soľ a vňaťka, stačí ich už len na chvíľu dopiecť.
Ja som robila aj z varených, aj zo surových, ale dlho mi trvalo, než zmäkli,radšej si ich predvarím, aj ke&ď sa povie, že časovo to vyjde narovnako, mne sa varené zdajú lepšie, už aj preto, že ostatné suroviny dlho variť netreba (vajcia, klobása....).

Pridaj komentár