Varené zemiaky
Varené zemiaky

Ako uvariť zemiaky videorecept

niliarik - fotkaniliarik, 5. marca 2019
Ako uvariť zemiaky (videorecept)
Foto: niliarik

Ukážeme si postup, ako sa varia zemiaky. Pre niekoho, kto je v kuchyni "naozaj doma" a má varenie v malíčku, je to veľmi jednoduché. Samozrejme, že sa človek naučí variť základné veci iba tým, že sa bude snažiť variť a učiť sa. Pre začiatočníka, aj varenie zemiakov je niečo nové, možno aj ťažké. Netreba sa zato hanbiť, všetci sme nejako začínali. :-)

20 minút
tepelná úprava

Videopostup

Suroviny

1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Najprv si zemiak ošúpeme a umyjeme. Pripravíme si hrniec, v ktorom budeme variť zemiaky. Zemiaky nakrájame na menšie kocky a v hrnci ich zalejeme vodou. Položíme na sporák, vodu osolíme, keď začne vrieť.

  2. 2

    Vidličkou skontrolujeme, či sú zemiaky už mäkké. Ak sú mäkké, použijeme pokrievku a vodu scedíme. Do zemiakov dáme maslo ( koľko len chceme, ak chceme viac maslové. dáme viac masla ) a zakryjeme pokrievkou, aby sa maslo rýchlejšie rozpustilo. Potom iba pomiešame. Ak sme osolili málo pri varení zemiakov, tak ešte dosolíme podľa potreby.

  3. 3

    Ak chceme zemiakovú kašu: Do zemiakov dáme maslo, necháme rozpustiť. Potom zemiaky popučíme a pridáme mlieko. Za pomoci mixéra zemiaky vyšľaháme. Ak zemiaky nie sú dostatočne jemné, pridáme ešte mlieko.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
:-))
Nadpis máš "ako uvarit zemiaky"-a v tom prípade si mala ukončit v bode č.2 s tým cedením s pokrievkou :-) lebo tým sú zemiaky vlastne už uvarené :-) Všetko ostatné je už vlastne ako "recept na jedlo"-zemiakovú prílohu.Či už popučené zemiaky s maslom,zemiaky na petržlenovej vňati,pyré...atd.
Podla mňa je varenie ryže pre začiatočníkov ovela ťažšie než varenie zemiakov-také video by im pomohlo viac :-)