mariamka nemá fotku

mariamka

«1...8 9 »

Med zo žihľavy Med zo žihľavy Vaše

Každý varí púpavový, my sme ho doma varili každým rokom, asi som sa ho prejedla :) Tak som pre zmenu skúsila žihľavový. Žiadny recept som nemala, vychádzala som z receptu na žihľavový sirup a púpavový med.

Krkovička pečená v čiernom pive, prekladaná kyslou kapustou a zemiakmi (fotorecept) Krkovička pečená v čiernom pive, prekladaná kyslou kapustou a zemiakmi (fotorecept) Vaše

Určite je tu viac receptov na pečenú bravčovú krkovičku, ponúkam pre inšpiráciu tento môj. Klasika (pre mäsožravcov :)), ktorá nikdy nesklame.

Cestoviny s hráškovými strukmi v smotanovo-citrónovej omáčke (fotorecept) Cestoviny s hráškovými strukmi v smotanovo-citrónovej omáčke (fotorecept) Vaše

Zaujal ma balíček cukrových hrachových strukov v oddelení zeleniny a keďže som ich nikdy nevarila, chcela som vyskúšať nejaký recept s nimi. Niečo som pogúglila, niečo pokombinovala a vzniklo toto ľahké jarné cestovinové jedlo.

Blesková cibuľová polievka Blesková cibuľová polievka Vaše

Hádam už jednoduchšia cibuľová polievka neexistuje. A pritom jej to nič neuberá na chuti. 3 kroky a je hotovo. A komu sa hodí, je to aj užitočný "vyprošťovák" :)

Kuriatko na baklažáne a rajčinách Kuriatko na baklažáne a rajčinách Vaše

Jednoduché a chutné jedlo.

Rožkový koláč s Lučinou a medvedím cesnakom (fotorecept) Rožkový koláč s Lučinou a medvedím cesnakom (fotorecept) Vaše

Zase ten cesnak :) Ale som rada, prišla som k nemu ako slepé kura k zrnu, darom a už bol takmer po záruke, takže bolo ho treba rýchlo spracovať. Našla som tento recept na stránke jedného nemenovaného časopisu, ale taktiež som sa nechala inšpirovať tuná šikovnými varecháčkami evusik, tiginko, babkamt, afataga, za čo im touto cestou ďakujem. Bola to vážne dobrota.

Domáce gnocchi s bešamelom, bryndzou a restovanými šampiňónmi Domáce gnocchi s bešamelom, bryndzou a restovanými šampiňónmi Vaše

Čaru gnocchov sme podľahli vlani na dovolenke v Taliansku. Odvtedy sú často v našom jedálničku, keďže omáčky k nim sa dajú rôzne variovať a nikdy sa nezunujú. Dnes som urobila variáciu na "takmer slovenské" gnocchi :) Keďže som aj halušky robila doma, trvalo to dlhšie, ale pokiaľ kúpite polotovar, máte do polhodinky toto chutné jedlo na stole.

Kuracie stehná v pekáči s paradajkovým pretlakom Kuracie stehná v pekáči s paradajkovým pretlakom Vaše

Tento recept mám už veľmi dlho a z času na čas ho robievam, je to taká príjemná zmena klasických jedál z kuracieho mäsa. Pôvodom patrí do talianskej kuchyne.

Šalátová polievka Šalátová polievka Vaše

Ja viem, poviete si "takých je tu kopa" :), ja vravím "aspoň je z čoho vyberať" :), mimochodom, manžel si rozkázal, takže tie prívlastky "handrová", "vechťová" ... u nás neplatia :) Je to ozaj jednoduchá, rýchla a chutná polievka.

Sýta hrachová polievka z vývaru z údeného mäsa Sýta hrachová polievka z vývaru z údeného mäsa Vaše

Ja ako dobrá gazdinka si vždy, keď varím (vlastne parím) údené mäsko, tento chutný vývar odložím pre ďalšie použitie. Väčšinou ho používam ako podklad pre kapustnicu, tento krát som vyskúšala túto hrachovú verziu.

Šťaveľová polievka s pórom a zemiakmi (alebo aj bez) Šťaveľová polievka s pórom a zemiakmi (alebo aj bez) Vaše

Šóška, šťaveľ, štiav... Ešte nerastie, ale ja som vyhrabala posledné chabé zásoby z mrazničky a keďže jej bolo pomenej, pridala som pór a zemiaky. Výsledkom bola chutná, príjemne kyslastá osviežujúca krémová polievka. V sezóne varím čisto šťaveľovú.

Penne s pórom, šampiňónmi, olivami v paradajkovo-syrovej omáčke s jarnou cibuľkou Penne s pórom, šampiňónmi, olivami v paradajkovo-syrovej omáčke s jarnou cibuľkou Vaše

Zeleno-štvrtková improvizácia, keďže špenát v našom supermarkete sa minul.


«1...8 9 »

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist