Panvica hojnosti nielen pre úspešného maturanta

mariamka - fotkaMariamka, 24. mája 2013 23:15
Ďalšie recepty »
Panvica hojnosti nielen pre úspešného maturantaFoto: mariamka

Že prečo ten noblesný názov? :) Kto prežil so svojou ratolesťou povestný stresový akademický týždeň a potom adrenalín počas celého maturitného týždňa, keď nikomu nič nechutí, až kým sa to neprevalí k úspešnému záveru, pochopí :)

Suroviny

TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Pôvodne sme mali na pláne ísť do reštiky, reku, mamina si oddýchne od hrncov a mladý si dá niečo exkluzívne. No ale vraj inokedy.. chápete, oslavoval :) ale domov prišiel hladný ako vlk. Takže čo mamka neurobí pre synka?

 2. 2

  Na panvicu rozložíme plátky slaniny. Necháme trošku vyškvariť, môžeme otočiť. Na slaninu uložíme pokrájanú cibuľu, rajčinu, papriku, necháme prehriať a trošku zmäknúť. Na zeleninu rozklepneme 4 vajíčka a necháme ich chvíľku stuhnúť na spôsob volských očí. Vzápätí na ne/medzi ne pokladieme na plátky pokrájanú mozarellu, celé posolíme, okoreníme a zakryjeme. Necháme len chvíľu prehriať, nech sa bielka zatiahnu a mozarellka trošku roztopí.

 3. 3

  Na záver celé polejeme olivovým olejom, poprášime čerstvým mletým korením, štipľavou paprikou a bylinkami. Servírujeme rovno z panvice s hriankami alebo čerstvým chlebíkom.

  Panvica hojnosti nielen pre úspešného maturanta - obrázok 3
 4. 4

  A už sa len vytešujeme s našou ratolesťou :)

  Panvica hojnosti nielen pre úspešného maturanta - obrázok 4
 5. 5

  Týmto chcem poďakovať všetkým Varecháčom, ktorí držali palce tohtoročným maturantom a zároveň pogratulovať všetkým šťastným mamkám, tatkom, starým rodičom, ktorých deti/vnúčatá úspešne zvládli "skúšku dospelosti".. aj keď, ... tá skutočná skúška života ich ešte len čaká :)

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist