Za dobrým vínom stojí dobrý vinár

Jozef Sedlák, Pravda, 3. apríla 2017 o 07:00

Pohľad na víno a miesta, kde sa rodí, sa mení. Ľudia na Slovensku zisťujú, že atraktívne vína sa nerodia len v Malokarpatskej oblasti či v slovenskom Tokaji, ale nebývalý potenciál skrývajú vinohrady južného Slovenska. Dokazuje ho víno nielen zo Strekova či z Dvorov nad Žitavou, Gbeliec, ale aj zo Svodína, Sv. Petra, z Duloviec, Príbety.

víno
Pri kúpe vína sa vždy oplatí preveriť odkiaľ pochádza.
Autor: ,

Z týchto vinohradníckych obcí spracúva hrozno František Virág. Za vínom spoločnosti Virex, ktorá vznikla v roku 1996, je nielen príbeh podnikavého muža, ale aj osud stoviek drobných pestovateľov muštového hrozna. Boli zvyknutí, že ich produkciu odoberú vinárske závody. Výsledkom transformácie však bol rozpad starej spracovateľskej štruktúry. A práve vtedy sa na scéne objavuje František Virág, preberá pivnicu bývalého ŠM v Bajči a kladie základy podniku, ktorý dáva šancu na prežitie aj drobným juhoslovenským vinohradníkom.

V priebehu dvoch desaťročí sa Virex z okrajového lokálneho výrobcu vína postaveného na tradičných odrodách ako Rizling vlašský, Veltlínske zelené či Müller Thurgau stal producentom presahujúcim význam regiónu. S jeho produktmi sa možno stretnúť na policiach obchodov prakticky na celom území Slovenska.

Renesancia klasiky

Od jednoduchého k zložitejšiemu, taká bola cesta úspešných slovenských vinohradníkov a vinárov. Dnes tí najlepší majú moderné pivnice a investujú do vinohradov. Týmto vinárskym chodníkom sa uberá aj František Virág. Tí, čo si uchovali v pamäti pivnicu v Bajči z konca minulého storočia, by ju dnes nepoznali. Po prvej modernizácii prišla aj v Bajči na rad druhá inovačná vlna. Je postavená na poznatkoch moderného vinárstva, ktoré spracúva hrozno šetrne od príjmu až po riadený fermentačný proces muštu.

Virág si dobre uvedomuje známu vinársku pravdu, ktorá hovorí, že hrozno sa rodí vo vinohrade. Ako firma rástla, dbal o to, aby zapustila korene do vinohradov. Postupne získal výsadbové práva na 117 hektárov, čo upevnilo puta vinára s krajom, kde sa narodil a kde mieni vyrábať vína s jasným odkazom na tunajší pôvod.

Stačí sa pozrieť na sortiment a človek vidí, že je súčasťou toho prúdu slovenských vinárov, ktorí pochopili, že budúcnosť patrí odrodám, ktoré sedia juhoslovenskému územiu. Je to nielen spomínaná slávna trojka vlašák, veltlín a müller, doplnená o vína z rodiny pinotov, teda Rulandské biele či sivé a dnes samozrejme už v povedomí spotrebiteľa dobre zapísané novošľachtence, ako sú Devín či Dunaj.

Boli časy, keď ľudia sa chceli napiť najmä Chardonnay či kabernetu. Mnohí ani nevedeli poriadne vysloviť názov francúzskych odrôd , ale chceli piť svetové vína. Lenže redukcia úrod hrozna spolu s novými vinárskym poznaním a technológiami priniesla aj novú krajšiu podobu pôvodných odrodových vín.

Súčasnosť sa nesie v znamení renesancie klasiky. To si všimli tí, čo obchodujú s vínom a servírujú spotrebiteľom veltlíny či iné obľúbené slovenské odrodové vína, ktoré s odrodami vyznačenými na etikete nemajú nič spoločné. Urodili sa kdesi za hranicami Slovenska, ale parazitujú na túžbe ľudí napiť sa pôvodného slovenského vína.

Za podfukmi, ktoré vyhadzuje zo sedla či presnejšie z políc obchodov poctivé slovenské vína, je nové označovanie vín. Z niekdajšieho germánskeho označovania vín založenom na obsahu cukru vo víne sa prešlo na francúzsky apelačný. Ten kladie dôraz na pôvod vína a spôsob spracovania typický pre danú oblasť a rajón, kde sa víno urodilo. Lenže nový systém z prelomu prvého a druhého desaťročia priniesol aj nové označenie vín, ktoré umožňuje rôzne manipulácie s pôvodom vína.

Ver vínu svojho výrobcu

Stolové vína sú po novom označené ako vína "bez zemepisného označenia“. Nasledujú vína "s chráneným zemepisným označením“ a vína najvyššej kategórie "s chráneným označením pôvodu“. Celosvetovo aj na Slovensku sú najkonzumovanejšie vína z bývalej kategórie stolových vín spolu s akostnými. A práve tu možno parazitovať na novom označení a podsúvať spotrebiteľovi vína, ktoré v skutočnosti nie sú tým, čo deklarujú na etikete.

Typickým príkladom zahmlievania je, keď pred spotrebiteľom na pulte stojí fľaša vína, ktoré je označené ako biele víno, Veltlínske zelené. Nič viac sa o ňom spotrebiteľ nedozvie. A proti takémuto vínu, ktoré sa urodilo kdesi na Apeninskom polostrove, kde ani nevedia, že existuje Veltlínske zelené, stojí pravý slovenský veltlín. Proti sebe stoja slovenskí vinári a prefíkaní zahraniční obchodníci.

Podľa Mareka Závrackého obchodné reťazce zneužívajú orientáciu spotrebiteľov na odrodové vína. Ponúkajú im však dovozy bez zemepisného označenia za najnižšie ceny. Sú to najlacnejšie vína na trhu. Každý reťazec si podľa Závrackého vytvoril privátnu značku zloženú hlavne z odrodových vín konzumovaných na Slovensku. Isteže vína bez zemepisného označenia sú povolené, ale obchod tento stav zneužíva, mieni Závracký.

Slovenskí vinári sú presvedčení, že s týmto zavádzaním spotrebiteľa treba urobiť koniec. Aj liberalizácia obchodu má svoje medze a nemôže viesť k vyhladeniu výroby vína producentmi z bohato dotovaných krajín, na ktorých sú napojení obchodníci. Pravda, jedno je prostredníctvom úradov potravinového dozoru namietať takýto postup a vyvodzovať z neho konzekvencie. Tou druhou cestou je pripomínať spotrebiteľom, aby čítali lepšie etikety, všímali si nielen označenie vína, ale aj to, kto ho dorobil.

Starí Rimania tvrdili, že vo víne je pravda. Je, ale nie v každej fľaši. Bezpečným vodidlom je poznať svojho výrobcu. Ak je anonymný, ponúka rovnako anonymné víno, ktoré s deklarovanou muštovou odrodou a vlastnosťami vína nemá nič spoločné. A to by mali rešpektovať aj siete, ktoré víno predávajú. Ak vravia, že im ide o dobro zákazníka, nech teda konajú ústretovo a neboja sa priznať, odkiaľ víno pochádza a kto za ním naozaj stojí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Máte radi víno? Nájdite ho na novom webe vino.pravda.sk

Komentáre k článku:

Pridaj komentár
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist