Trendy

 • Obrázok Veľkonočné prianie

  Veľkonočné prianie

  Na Veľkú noc veľa vody, spokojnosti a pohody.
  Krásne sviatky jari želá Varecha.sk.

 • Obrázok 12 tipov ako vyzdobiť veľkonočný stôl

  12 tipov ako vyzdobiť veľkonočný stôl

  Veľká noc už klope na dvere. Popri tradičnej výzdobe našich príbytkov netreba zabúdať ani na sviatočne prestretý stôl, ktorý by mal tiež dýchať veľkonočnou atmosférou. Tu je niekoľko nápadov ako to urobiť.

 • Obrázok Už tento piatok: Magazín Varecha s novými rubrikami a v novom šate!

  Už tento piatok: Magazín Varecha s novými rubrikami a v novom šate!

  Varecha – obľúbená piatková príloha denníka Pravda plná receptov a praktických rád pre všetkých, ktorí majú radi dobré jedlo, varenie a pečenie – prichádza v piatok 16. marca v novom dizajne a s novými rubrikami.

 • Obrázok Obľúbený magazín Varecha s novými rubrikami a v novom šate!

  Obľúbený magazín Varecha s novými rubrikami a v novom šate!

  Varecha – piatková vložená príloha denníka Pravda plná receptov a praktických rád pre všetkých, ktorí majú radi dobré jedlo, varenie a pečenie – sa už v piatok 9. marca predstaví v novom dizajne a s novými rubrikami.

 • Obrázok Majstri suši vedia, ako spojiť tradíciu s fantáziou

  Majstri suši vedia, ako spojiť tradíciu s fantáziou

  Tradičné japonské jedlo z ryže sa stalo fenoménom po celom svete; aj na Slovensku. Ľudia, ktorí mu prišli na chuť, sa tu počítajú už na desaťtisíce.

 • Obrázok Valentín, či nie, láska ide cez žalúdok

  Valentín, či nie, láska ide cez žalúdok

  Pripraviť raňajky do postele, slávnostný obed alebo večeru pri sviečkach môžno v akýkoľvek deň v roku. No Valentín je predsa len špeciálny dátum v kalendári každého zamilovaného. Preto nahliadnite a inšpirujte sa našimi tipmi a trikmi na tento jedinečný deň.

 • Obrázok Cake pops na každú príležitosť: 11 tipov ako ozdobiť koláčiky na paličke

  Cake pops na každú príležitosť: 11 tipov ako ozdobiť koláčiky na paličke

  Koláčiky na paličke alebo koláčové lízatká, tak by sa dal voľne preložiť dezert známy ako cake pops.

 • Obrázok Rozlúčková párty s Varíme s Varechou

  Rozlúčková párty s Varíme s Varechou

  Všetko má svoj koniec - aj naša súťaž pre všetkých vareniachtivých Varecháčov. V decembri sme pre víťazov posledného kola Varíme s Varechou pripravili kurz varenia s finalistom televíznej kulinárskej šou MasterChef Slovensko Ivanom Rusinom.

 • Obrázok Šťastný nový rok 2018!

  Šťastný nový rok 2018!

  ,,Mama vždy hovorila: Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš, čo ochutnáš.“

 • Obrázok Vianočné prianie všetkým Varecháčom

  Vianočné prianie všetkým Varecháčom

  Milí naši Varecháči, želáme vám radostné vianočné sviatky. Nech vám nič nevykypí, neprihorí a pri slávnostnom stole plnom dobrôt nech nájdete čas na radosti, ktoré pri bežnom zhone všedných dní nestíhate. Vaša redakcia Varecha.sk

 • Obrázok Darujte pod stromček exkluzívny gastronomický zážitok

  Darujte pod stromček exkluzívny gastronomický zážitok

  Zabudnite na ponožky či pyžamo pod stromček a potešte svojich blízkych pozvaním do reštaurácie. Zimný festival jedla ponúka degustačné kupóny v tých najlepších slovenských reštauráciách.

 • Obrázok Šéfkuchári povýšili jednoduchý Tafelspitz na lahôdku so zážitkom

  Šéfkuchári povýšili jednoduchý Tafelspitz na lahôdku so zážitkom

  Ľudová kuchyňa vs. profesionálna. Tá prvá, ktorú sme zdedili od našich praprababičiek, musela byť predovšetkým chutná a úsporná. V kuchyniach šéfkuchárov sa zase viac zdôrazňoval vzhľad. Niektoré jedlá ľudu boli však také dobré, že zamierili aj do gastronómie reštaurácií. Ale len málo z nich sa dočkalo takej slávy ako rakúsky Tafelspitz.

 • Obrázok Vianoce: 10 tipov na sviatočné stolovanie

  Vianoce: 10 tipov na sviatočné stolovanie

  Počas veľkých sviatkov sa jedálenský stôl stáva centrom všetkého diania. Tu sa stretáva celá rodina, tu sa je, rozpráva, rozbaľujú sa pri ňom darčeky. Na tieto jedinečné chvíle by sme mali stôl náležite prichystať - vyšperkovať rodinným striebrom a kvalitným porcelánom. Ak sa u vás tieto drahocennosti nededia, ponúkame tipy, ako jednoducho a elegantne ozdobiť stôl na vianočný čas.

 • Obrázok Varecháči na kurze varenia: Kačacie pochúťky a darček z Česka

  Varecháči na kurze varenia: Kačacie pochúťky a darček z Česka

  Také malé Vianoce zažili víťazi októbrového kola našej súťaže Varíme s Varechou na kurze varenia v bratislavskom Poluse. Pripravovala a konzumovala sa kačka na rôzne spôsoby a záver bol aj s darčekom…

 • Obrázok Prvá kniha s varecháčskymi receptami je už pokrstená!

  Prvá kniha s varecháčskymi receptami je už pokrstená!

  Naša kniha s vašimi receptami má za sebou už aj oficiálny krst. V duchu knižky, ktorú sme nazvali Sladké pokušenie, ju pokrstil pravým vanilkovým cukrom jeden zo zakladateľov Varecha.sk - Tomáš Abaffy.

 • Obrázok Šéfkuchári fandia husokačkám

  Šéfkuchári fandia husokačkám

  Zoológovia by ju odtajili, chovatelia i kuchári však čoraz častejšie chvália tzv. husokačku. Mýli sa však každý, kto ju považuje za kríženca husi a kačice. V celej jej rodine totiž žiadnu hus nenájdeme. Tá v názve má naznačiť, že mäso nemá chuťovo ďaleko od husacieho, pritom je ale menej mastné. Aj hmotnosťou 4 – 6,5 kilogramov sa husokačka viac blíži k husi, z toho až sedminu tvorí pečeň. Bola dôvodom šľachtenia, lahodné mäsko prekvapilo šľachtiteľov ako príjemný bonus.

 • Obrázok Prevoňajte svoj domov: 13 nápadov na prírodné svietniky

  Prevoňajte svoj domov: 13 nápadov na prírodné svietniky

  Tak skoro sa už stmieva. Sychravá jeseň a blížiaci sa advent sú pádnym dôvodom, rozžiariť svoj domov hrejivými plamienkami sviečok.

 • Obrázok Sladké pokušenie - PRVÁ kuchárska kniha s receptami z Varecha.sk je na svete - 20 % ZĽAVA

  Sladké pokušenie - PRVÁ kuchárska kniha s receptami z Varecha.sk je na svete - 20 % ZĽAVA

  Je príprava sladkých dobrôt vašou srdcovou záležitosťou alebo sa na prvé kroky na cukrárskej dráhe ešte len nesmelo chystáte? Máme pre vás dobrú správu: Vydali sme Sladké pokušenie – kuchársku knihu s overenými receptami našich Varecháčov!

 • Obrázok Že aj strava môže byť terapiou, sa naučili Varecháči na kurze varenia so Silviou Horeckou

  Že aj strava môže byť terapiou, sa naučili Varecháči na kurze varenia so Silviou Horeckou

  Ktorú zeleninu variť a ktorú jesť radšej surovú? Aké korenie je prospešné, keď trpíte na dnu a aká bylinka pomôže pri detoxikácii organizmu? Toto a ešte mnoho ďalších zaujímavých informácií sa dozvedeli víťazky septembrového kola našej súťaže Varíme s Varechou.

 • Obrázok Ako šéfkuchári kúzlia s jablkami

  Ako šéfkuchári kúzlia s jablkami

  Nevieme, kde a ako sa zrodilo, ale zrazu tu bolo. Stredozemný región vraj už pred dvoma tisíckami rokov poznal jablone v kultúrnejšej podobe a Rimania už hodovali z tridsiatich sort. Pri vykopávkach sa však našli štiepky jabĺk ešte z doby kamennej.

Inšpirácie z nových receptov
TOPlist