Fazuľová polievka
Fazuľová polievka

Fazuľová polievka na kyslo fotorecept

civavasissi - fotkacivavasissi, 23. októbra 2020

Väčšinou robím takýmto spôsobom šošovicu, no aj fazuľa takto pripravená je skvelá. Podávala som s pagáčmi zo zvyšnej zemiakovej kaše, recept na pagáče pridám Zobraziť celý popisVäčšinou robím takýmto spôsobom šošovicu, no aj fazuľa takto pripravená je skvelá. Podávala som s pagáčmi zo zvyšnej zemiakovej kaše, recept na pagáče pridám zvlášť.

12
porcií
10 minút
príprava
150 minút
tepelná úprava

Suroviny

700 g
1 ks
2 ks
1 ks
5 strúčikov
4 ks
400 g




Postup

  1. 1

    Do veľkého hrnca som dala fazuľu, koreniny, rebrá, klobásu, cibuľu a cesnak. Nesoliť! Zaliala som vodou a dala variť.

    Fazuľová polievka na kyslo (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Očistila som zemiaky a nakrájala ich na malé kúsky.

    Fazuľová polievka na kyslo (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Keď polievka začala vrieť, pridala som zemiaky aj s vodou. Stále nesolíme.

    Fazuľová polievka na kyslo (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Keď sa rebrá a klobása uvarili, vybrala som ich, klobásu som pokrájala na kúsky, z rebier som vybrala kosti, dala ich psíkovi a mäso som tiež pokrájala. Fazuľu som nechala variť, kým nezmäkne a prichystala som si veci na dokončenie polievky - kyslú smotanu a ocot.

    Fazuľová polievka na kyslo (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Keď fazuľa zmäkla, vrátila som do hrnca mäso, pridala som smotanu, ocot a soľ. Ja som zahustila múkou, správnejšie je zemiakom.

    Fazuľová polievka na kyslo (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    A ide sa papať, dobrú chuť.

    Fazuľová polievka na kyslo (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

civavasissi
@terinka55 (23.10.2020 20:25) tento psík nie je čistokrvný, je to kríženec asi labradora a keď bol šteniatko, vyhodili ho do jarku. Vždy jej dávam kosti aj zvyšky jedla, je zdravá ako buk a nikdy jej nič nebolo. Mám aj čistokrvnú čivavu a ta je háklivá na stravu- iba royal canin granulky, varené masko bez soli... 😊

pivonka
Páči sa mi tvoja polievka, mám chuť ju zajtra uvariť. Uvidím, či bude mať mäsiar zajtra otvorené. Asi nie.
aja1616
Polievka je isto výborná, my tiež dávame kosti psíkovi a ako sa teší. Vyzerá to, že sa ti trocha zrazila smotana. Nabudúce si v kyslej smotane rozmiešaj trocha múky a zamiešaj do polievky, nemala by sa zraziť, ocot dávam vždy až keď mám dovarené a chvíľku odstavenú polievočku.
afataga
@civavasissi (23.10.2020 21:48)

kosti psikovi mozes dat, ale nie kuracie, pes by ale nemal dostat ani zrnko soli kvoli ladvinam, teraz je mozno zdravy, ale moze sa to prejavit neskor a potom mu uz nebude pomoci, ak mi neveris, over si to niekde
civavasissi
@aja1616 (31.10.2020 11:22)

Smotana je zrazená ale nám to nevadí, je to len chyba krásy. O zmiešaní smotany a múky som ešte nepočula, isto vyskúšam.
marienka44
@civavasissi (1.11.2020 09:35)

nie smotana s mukou, ale iny postup zarucí, ze sa smotana nezrazí, a síce:
Kyslú smotanu pred pridaním do polievky treba zmiesat s trochou variacej polievky alebo s vriacou vodou z kanvice, aby sa vyrovnali teploty. A zamiesať. Zarucene sa nezrazí, radu mi dala priateľka a tá to mala od polskeho kuchára. :-)
1x sracz




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia