Čokoládová torta
Čokoládová torta

Milka torta fotorecept

pn - fotkapn, 26. apríla 2024
Milka torta (fotorecept)
Foto: pn

Táto torta je dosť populárna v Chorvátsku na oslavách. Tak som sa rozhodla pridať recept. Robila som ju na birmovku.

24
porcií
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Korpus (4x):
3 ks
60 g
50 g opražené mleté
15 g
1/2 bal.
Plnky:
750 ml
130 g
4 ks
3 PL
2 bal.
150 g (Milka)
150 g (Milka)
200 g
Šľahačka:
350 ml
Navrch:
500 ml
Postup

 1. 1

  Potrebujeme 4 korpusy. Každý robíme zvlášť, v tabuľke surovín sú uvedené množstvá na 1 korpus. Bielky vymiešame, potom pridáme cukor a ešte vymiešame do tuha. Potom pridáme múku zmiešanú s mletými opraženými lieskovcami a polovičkou balíčka prášku do pečiva. Premiešame varechou. Cesto dáme do tortovej formy (priemer 24 cm) vystlanej papierom na pečenie, rozotrieme a dáme piecť na 180 °C na 20 minút. Takto si spravíme 4 korpusy.

  Milka torta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Plnku spravíme tak, že žĺtky vymiešame s múkou, pudingom a trochou mlieka. Ostatné mlieko a cukor dáme variť. Keď začne vrieť pridáme v mlieku rozmiešané žĺtky s múkou a pudingom. Uvaríme hustú kašu a rozdelíme ju na dve časti. Ihneď do jednej pridáme bielu čokoládu a do druhej tmavú čokoládu s lieskovcami. Rozmiešame a prikryjeme potravinárskou fóliou.

  Milka torta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď sú čokoládové kaše vychladnuté, do každej pridáme 100 g masla a vyšľaháme. Keď sú plnky hotové, môžeme si vyšľahať šľahačku.

  Milka torta (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Môžeme začať skladať tortu. Tmavú aj svetlú čokoládovú plnku a šľahačku rozdelíme na tri časti. Na podložku si dáme rafik (priemer 24 cm) a obložíme ho acetátnou fóliou. Na spodok dáme prvý korpus, na korpus nanesieme tretinu tmavej plnky, na ňu natrieme tretinu svetlej plnku a navrch tretinu šľahačky.

  Milka torta (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Na šľahačku položíme druhý korpus a pokračujeme s tmavou plnkou, potom svetlou a šľahačkou. Takto plníme tri krát a končíme položením štvrtého korpusu.

  Milka torta (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Tortu dáme do druhého dňa vychladnúť do chladničky. Druhý deň dáme dolu ráfik a acetátnu fóliu.

  Milka torta (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Navrch si vyšľaháme šľahačku, ktorou obtrieme celú tortu a ozdobíme podľa vlastnej fantázie. Ja som teraz robila tortu na birmovku.

  Milka torta (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia