Cuketová omáčka
Cuketová omáčka

Cuketová omáčka s uzeným masem a domácím knedlíkem

rubyrom - fotkarubyrom, 17. decembra 2018
Cuketová omáčka s uzeným masem a domácím knedlíkem
Foto: rubyrom

Dnes jsem trochu improvizovala. Potřebovala jsem zpracovat zbytek uzeného masa a manžel si přál omáčku s knedlíkem a tak vzniklo toto! Vůbec to nebylo Zobraziť celý popisDnes jsem trochu improvizovala. Potřebovala jsem zpracovat zbytek uzeného masa a manžel si přál omáčku s knedlíkem a tak vzniklo toto! Vůbec to nebylo špatné, hlavně ta omáčka a knedlíky nám moc chutnaly.

40 minút
príprava

Suroviny

kúsok
1 ks
1 ks malá
1 ks malá
250 g
750 ml
2 PL
50 ml
Knedľa:
400 g
300 ml vlažné
1 ks
150 g uvarená, nahrubo nastrúhaná
1 PL nasekaná
15 g
1 KL
Okrem toho:




Postup

  1. 1

    Na másle zpěníme nasekanou cibuli a přidáme nahrubo nastrouhané cukety i se slupkou, osolíme a opepříme a orestujeme. Přilijeme vývar a v mléce dobře rozmíchanou mouku. Přidáme kysanou smetanu a krátce povaříme. Uvařené uzené maso prohřejeme na pánvi a přidáme do omáčky.

  2. 2

    Do hrníčku rozdrobíme droždí a zalijeme trochou vlahého mléka, necháme vzejít kvásek. Do mísy prosijeme mouku a smícháme se solí, přidáme kvásek a ostatní suroviny a dobře těsto propracujeme. Zlehka poprášíme moukou a přikryjeme suchou, čistou utěrkou. Necháme kynout dokud těsto nezdvojnásobí objem.

  3. 3

    Pak těsto vyklopíme na pomoučený vál a rozdělíme na 4 díly. Z každého dílu uválíme kouli a necháme ještě kynout. Pak vytvarujeme válečky a vkládáme do vroucí osolené vody, vaříme 20-25 minut, během vaření knedlíky obrátíme. Knedlíky ihned po uvaření nakrájíme nití.

Diskusia k receptu

frezia
To by som si dala, ten knedlik s mrkvou a vnatou je zaujimavy, vyzera to pekne, musim ho vyskusat.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia