ckatka nemá fotku

ckatka


Sviečková omáčka bez múky Sviečková omáčka bez múky Vaše

Zdravšia alternatíva obľúbeného jedla po mojom. Mäsko si dajte kto aké máte radi. Ja dávam obvykle sviečkovicu, ale často aj chudšie bravčové, niekedy aj zajaca alebo bažanta.

Vianočný zemiakový šalát zdravšie Vianočný zemiakový šalát zdravšie Vaše

Aký je váš pocit v žalúdku po štedrej večeri? My sme obvykle bývali prežratí, že sme sa ledva dokotúľali pod stromček. Tento rok sme to skúsili inak. OK, poviete si, rybu nemusíme vyprážať, ale piecť, polievku nezasmažíme múkou, ovocia môžeme menej druhov, ...ale čo so šalátom? Aby bol aj skvelý aj ľahší a aby sme sa naň tešili aj na Štefana? Skúste takto :) Chutí bombovo, na nerozoznanie od toho vlaňajšieho čisto majonézového, ak nie lepší. A po večeri zvládame aj Activity :)

Expresne rýchly cheesecake Expresne rýchly cheesecake Vaše

Nemala som doma keksíky, ale mala som kilo tvarohu... Tak som skúsila skombinovať moje doterajšie vedomosti o cheesecakoch a upiecť niečo bez špeciálnej prípravy.

Špaldové celozrnné parené buchty bez cukru Špaldové celozrnné parené buchty bez cukru Vaše

jedna zo zdravsich verzii klasickeho obeda :)

Sušené čerešne Sušené čerešne Vaše

Ak máte veľa čerešní, pravdepodobne ste už prejedení bublaniny, kompótov máte plnú pivnicu (a určite sa tam nájdu aj niekoľkoročné exempláre), variť čerešňové gule sa vám nechce každý druhý deň.... Skúste ich len tak bachnúť do sušičky. Je to prekvapivo dobrá mňamka aj bez varenia v cukre.

Špaldové cestoviny s tuniakom z jednej panvice Špaldové cestoviny s tuniakom z jednej panvice Vaše

Ďalší z mojej kategórie bezmliečnych a bezpšeničných receptov, možno sa niekto inšpiruje na rýchly obed alebo večeru.

Špaldové wafle bez kravského mlieka Špaldové wafle bez kravského mlieka Vaše

Dalsi osvedceny recept z mojej skupiny bezpsenicnych a bezmliecnych jedal (pre upresnenie - ano, spalda je druh psenice, ale so sucasnou psenicou ma pramalo spolocne, takze je vhodnou potravinou pre vsetkych, ktori si chcu odlahcit zaludok alebo sa stravovat v sulade s dietou podla krvnych skupin). Pozor - spalda obsahuje lepok, nie je vhodna pre celiatikov! Celiatici, prosim pouzite bezlepkovu muku.

Špaldové veterníčky bez pšenice a kravského mlieka (fotorecept) Špaldové veterníčky bez pšenice a kravského mlieka (fotorecept) Vaše

Keďže sa snažíme zo stravy vylúčiť pšenicu a kravské mlieko, budem postupne pridávať recepty, ktoré sa mi podarili, alebo stoja za to ich vyskúšať. Upozorňujem, že sa nemusí jednať o bezlepkové a bezlaktózové jedlá, nakoľko napr. špalda lepok obsahuje a kravské mlieko obsahuje kazeín, ktorému sa chcem vyhnúť - takže bezlaktózové mlieko a bezlepková múka mi tiež nevyhovuje.

Bratislavské rožky (fotorecept) Bratislavské rožky (fotorecept) Vaše

Pridávam recept z kuchárskej knihy mojej starej mamy z roku 1966, ktorá sa našla v komore po upratovaní pri predaji domu. Samozrejme, recept sme museli s kamoškou hneď vyskúšať...že či sú to ozaj také ozajstné :)

Domáci syr z kravského mlieka z automatu (fotorecept) Domáci syr z kravského mlieka z automatu (fotorecept) Vaše

Objednala som si origoš syrársku súpravu pre začiatočníkov, ku ktorej bol aj podrobný návod, ako a prečo sa veci robia tak, ako sa robia. Takže zdieľam pre tých, koho to zaujíma, a hlavne pre seba, aby som nezabudla :)

Recept bez obrázku Cícerový kuskus Vaše

Nasla som viacero receptov na kuskus, ale takyto zatial nie. Pridavam pre inspiraciu (a aby som sama nezabudla ako som ho robila) :)

Grilovaný/pečený Encián/Hermelín (fotorecept) Grilovaný/pečený Encián/Hermelín (fotorecept) Vaše

Jedno z našich najobľúbenejších jedál. Rýchle a chutné. A verziu bez slaniny ocenili aj naši rodinní vegetariáni

Nakladané sušené rajčiny Nakladané sušené rajčiny Vaše

Rajčiny sú potvory... dozrievajú často naraz a nestíhame ich jesť. Čo s tým? Pretlaky, kečupy, lečá.... alebo takáto mňamka.

Utopence - jednoduché a dobré Utopence - jednoduché a dobré Vaše

Obľúbené jedlo môjho manžela a jeho kamarátov. Po niekoľkých pokusoch sme sa ustálili na tomto recepte a vychválili ho aj starší štamgasti :-) Recept si prispôsobujeme podľa toho, čo doma máme a či u nášho mäsiara majú momentálne krajšie špekáčky alebo hrubé párky.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist