Komentáre najnovšie

Pridaj diskusiu
farbuska
„Poraďte bylinky na stres”
Ako už bolo vyššie spomenuté, v prvom rade treba odstrániť príčiny stresu, niekedy treba dokonca prijať aj radikálne riešenia, t.j. uskutočniť podstatné zmeny v tom, čo a ako robíme (pokiaľ nejde o prechodný stres spojený napr. so skúškovým obdobím, nové zamestnanie, narodenie dieťaťa alebo naopak úmrtie blízkeho človeka, zmena zamestnania, a pod.). Pri normálnom dennom strese však pred spaním pomáha fáza určitého zvoľnenia a upokojenia: napr. prechádzka vonku, počúvanie príjemnej hudby, relaxačné cvičenia a techniky, pohár teplého mlieka s medom, upokojuje aj čaj z konope (nemá narkotické účinky). Možno treba skúsiť rozličné bylinky alebo ich zmes a nájsť tú, ktorá pôsobí na tvoj organizmus najlepšie. Držím place!
3baby
„Poraďte bylinky na stres”
Skús levanduľu v kombinácii s medovkou. Lenže samotný čaj nie je zázračné riešenie, ak máš stres, treba s tým robiť aj niečo viac. Riešiť problém, relaxácia, dychové cvičenie, šport....
chemik
„Zapekaný stonkový zeler (fotorecept)”
Tak toto je pro mne vynikající jídlo. Bez jakéhokoliv náznaku kritiky doporučuji lněné semínko při každém použití předem trochu podrtit nebo pomlít, což často nerespektují pekaři a sypou je na pečivo vcelku. Trávicím traktem totiž prochází beze změny a cenné látky z lněného oleje tak nejsou využity. Bohužel nemáme jako ptáci žaludek schopný semena drtit.
chemik
„Orechovica, potrebujem skúsenú radu, kto vie čo...”
Na rozdíl od babského likéru ořechovky zvaného "tlamolep" by dobrá ořechovice s vodkou nebo čistým lihem mohla mít až ke 40% alkoholu. V tomto prostředí žádné plísně nebují, ale obsah digestivního yoglandinu ze zelených ořechů (botanicky yogland verde) léčí pánské žaludky přetížené např. domácí zabijačkou účinněji než obvyklá becherovka.
chemik
„Černicový džem”
U intenzivně barevného ovoce se nemusíme bát rychlého rozkladu vitaminu C během vaření, ale nesmí být při zpracování ve styku s korozivními kovy (železo, cín, zinek) např. ve starém odšťavňovacím mlýnku. Doporučuji proto pasírování přes i hrubší plastové sítko a eventuelní prošlou dřeň v černicovém džemu asi nepostřehnete. A černý neprůhledný rosol stejně nemá smysl vyrábět.
chemik
„Omeleta so stonkovým zelerom”
Připomínám, že pravý stonkový celer nejsou tvrdé a duté stonky odřezané od bulvy běžného celeru, ale extra pěstovaná jemná zelenina použitelná i za syrova do salátu nebo omelety, ovšem nesmíme zapomenout oholit vousy!
bugout
„Trhané pečené bravčové mäso v žemli”
O tom ochutení by sa dalo diskutovať. Napríklad najlepšie pljeskavica čo som v Belehrade jedol bola jednoduchá chuť čistého dobrého mäsa soľ a trochu čierneho korenia. Žiadna čubrica, žiadna paprika nič. To platí aj na burger len soľ a mleté čierne korenie... Aj keď na trhané mäso by som to asi neaplikoval. Keď robím trhané mäso dávam papriku mletú normal a údenú, rascu, rímsku rascu, kečup, olivový olej, cibuľu, cesnak, soľ, korenie...