Komentáre najnovšie

Pridaj diskusiu
svedka
„Jablkový koláč - rada s cestom”
Nie maizena ,ale solamyl pridať do vyžmykanych jabĺk,pekac dať nižšie ,piecť najprv na vyššej teplote - pekac rovný bez okrajov - urcite sa vydarí :) S krajmi je to ťažšie o trosku . Cesto vždy pred pečením odpočinute a vychladené . Takisto jablcka uvarene s pudingom vychladnute položiť na cesto . Koláč vždy hore popichat ,aby sa mala ako para dostať von a nedusila spodný plat .
dormella
„Jablkový koláč - rada s cestom”
Zkus ulozit plech v troube nize, je mozne, ze spodni ohrev funguje hure. Urcite podsyp strouhankou, ja ji jeste predem oprazim na sucho na panvi spolu s pokrajenymi orechy.
Tento kolac pecu casto, jen jablka nestrouham, ale krajim - bud na kosticky nebo na tenke platky.
Pred pecenim jeste horni plat sem tam propicham, aby mohla unikat para z jablek. Hodne zdaru!
pancake
„Jablkový koláč - rada s cestom”
@kucharka (16.7.2020 15:21)
Myslím, že som jablká vyžmýkala dosť.
Jedenkrát som ich skúsila aj spariť, tak to robí starká, ale nepomohlo.. Pričom na youtube som videla tento recept, kde pani dávala jablká aj so šťavou (a že jej bolo dosť) a vyšiel jej pekný :D
Ale skúsim čokoľvek, ďakujem :)
kucharka
„Jablkový koláč - rada s cestom”
Mozno su jablka velmi stavnate a treba z nich vyzmykat stavu. Skus urobit z jablk akoby husty kompot, povarit a pomiesat s trochou maizeny, do zhustnutia ...
Alebo ich treba struhat rychlo priamo na cesto, aby nemali cas pustit stavu...
A skusat piect “vylucovacou metodou”... :-))
Daj nam potom vediet, ako si to vyriesila.... Vela stastia v peceni!
haji
„Jablkový koláč - rada s cestom”
@pancake (16.7.2020 13:38)
Pak už to můžou být suroviny a nebo teplota. Myslím nekvalitní mouka, tuk a nebo trúba - nestabilní či nižší příkon /spirály/. Jednu dobu jsem měla potíže s kváskem a kromě jiného, velkou roli sehrála mouka. Používala jsem jednu a tu samou značku, ale asi něco změnili... Alespoň se jeden nenudí. Na rozkvas používám jinou značku, teď jsem začala používat jinou značku i do těsta samotného a opět zlepšení. Nic není věčné, ani kvalita osvědčené značky... Držím pěsti!