Komentáre najnovšie

Pridaj diskusiu
haji
„Co dnes vaříte, pečete, zavařujete? Júl 2024”
Kuřátko, včera nasolené a okořeněné, už spinká v troubě. Dostala jsem od Ježíška směs koření Argentina, dokopala jsem se sáček otevřít a jsem spokojená. Budu podávat s jasmínovou rýží a salátem Little Gem.
Včera večer k nám konečně něco doletělo, potkaly se tu dvě bouřky, chválabohu to nebylo nic hrozného, pak sprchlo kolem půlnoci ještě jednou. Paráda, zchladilo se!
Přeji všem krásný víkend!
haji
„Co dnes vaříte, pečete, zavařujete? Júl 2024”
U nás je převážně oblačno, bezvětří, 28°C a dusno. Nespadla ani kapka.
Byla jsem nakoupit, ale vařit nikdo nechce. Takže cibulová bageta s máslem a Romadurem, i zeleninu jsem sabotovala. Pak zmrzlina, poctivá porce. Zítra bude kuře s rýží, možná pečené, ale začnu tak v 5.00 ráno. A okurkový salátek, letos první, už se těším. Dostala jsem domácí okurky od kamarádky.
tejaja
„Vegetariánsky stroganov (fotorecept)”
Kedysi som chodila na kurz makrobiotiky a tam sme seitan robili. Aj doma som ho párkrát robila. Bolo to dobré, ale takto sa nestravujem. Ako bolo povedané vyššie, u nás sa konzumuje príliš veľa mäsa. Ale ja ho radšej nahrádzam zeleninou, tú mám veľmi rada. Nepreferujem mäso.
Len jedna malá poznámočka k etickým dôvodom nekonzumácie mäsa: Aj rastliny sú živé, rovnako ako živočíchy.
sisa81
„Tvarohové guľky s jahodami”
Najhorší Recept aký som kedy videla ten tvaroh v ceste tam posobí ako keby bolo cesto stále surové asi sa mi pomotajú črevá pokazila som si žalúdok všetky suroviny zničené a nonstop ako keby to bolo surové varila som jednu várku až kým sa mi rozvarila normálne sa bojím to dať drahému a dcére.Nič horšie som v živote nevarila.Strašné a že pozdravujem tú dobrú dušu čo tam pridala takýto strašný recept surové cesto nonstop čistý humus pardón za víraz ale fakt príšerné.Takýto zlý recept nechcem nikdy viac vidieť.Prepačte.za výrazy ale je to niečo strašné.Strašne.zlé.Nikdy.Viac.
blissofplants
„Vegetariánsky stroganov (fotorecept)”
@zolik (11.7.2024 00:23)

Mna zas 'bavia' vseobecne ludia :) a nezalezi na tom, co maju na tanieri, kazdy nech je co chce..mnoho ludi sa ale mozno potesi jedlu bez masa:)pamatam sa ako dieta, maminka varila maso iba v nedelu ale v dnesnej dobe konzumacia masa je prehnane vysoka..;/
A prave preto mne sa paci ked niekto sa snazi vytvorit nieco v kuchyni co nielen dobre vyzera ale aj chuti:) a nemyslim si, ze si pri tom komplikuje zivot, prave naopak.:)