Sulu Köfte na masle fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 21. mája 2019 16:42
Ďalšie recepty »
Sulu Köfte na masle (fotorecept)Foto: cesminaz

Veľmi jednoduché, výborné, šťavnaté mäsové guľky s jemnou príchuťou masla :-)

30 min
príprava
20-25 min
tepelná úprava

Suroviny

Na köfte:
800 g mleté
1 ks
1 ks
1 KL
0,5 KL
0,5 KL
1 KL (kumin)
0,5 KL
1 KL
2 KL
1 KL
1,5 dl
1,5 dl horúca
Okrem toho:
cca 125 g (82 %)
cca 4 dl (na podliatie)
trocha
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Ako prvé si odmeráme 1,5 dl jemnejšieho bulguru a zalejeme ho 1,5 dl horúcej vody. Zakryjeme a necháme vodu vsiaknuť. Ďalej si pripravíme mleté mäso a cibuľu. Inak jedna veľká stačí, ale ja som mala menšie a preto som dala dve.

  Sulu Köfte na masle (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Ďalej si pripravíme všetky potrebné koreniny a jeden bielok z vajca. Netreba celé vajce, stačí len bielok, ktorý vlastne slúži ako "lepidlo" nech guľky držia po kope :-)

  Sulu Köfte na masle (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Do jednej misky dáme mäso, napučaný bulgur, koreniny, bielok a nastrúhanú cibuľu. Masu dobre premiešame a necháme 30 minút v chladničke postáť. Potom robíme mokrými rukami z masy guľky veľké ako orechy a každú jednu pováľame v hladkej múke. Ja som ich takto pripravené dala ešte na 30 minút do chladničky. Ale ak máte naponáhlo, tak ich nemusíte dávať znova do chladu - ja som mala ešte dosť času k príprave :-)

  Sulu Köfte na masle (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  V jednej veľkej panvici si rozohrejeme olej, na ktorom len narýchlo opečieme všetky guľky, aby chytili kde-tu opečenú farbu. Do tej istej panvice kde sa guľky piekli, pridáme potom maslo (75 g) a zalejeme to vodou - najprv len 2 dl. Trocha osolíme, dáme troška oregana a mletého čierneho korenia. Guľky poukladáme do šťavy a zakryté dusíme cca 25 minút. Občas musíte köfte opatrne lopatkou poprevracať, alebo po jednom pootáčať. Ten bulgur čo je v mäse, musí zo všetkých strán nasiaknuť tekutinou :-) Ja som dolievala vodu počas dusenia ,ako sa míňala a ako guľky pili :-) Počas dusenia som celkovo dala ešte 2 dl vody. Ono to má zostať v panvici aj trocha šťavy ešte, nesmie sa nechať do sucha vyvrieť.

  Sulu Köfte na masle (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Celkom na konci keď už je köfte hotové, pridáme 50 g masla a köfte v tom spustenom masle ešte raz v panvici premiešame :-)

  Sulu Köfte na masle (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  A už zostáva len servírovať ;-) Köfte chutí fantasticky, je šťavnaté a korenisté. Podávať sa môže podla chuti s pečivom, alebo s ryžou či zemiakmi. Celkom podľa chuti :-) Odporúčam si k tomu spraviť cesnakový jogurt, poprípade paradajkový sós, chutí to s tým výborne. Prajem dobrú chuť.

  Sulu Köfte na masle (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist