India po slovensky fotorecept

egreska - fotkaegreska, 29. septembra 2010
India po slovensky  (fotorecept)
Foto: egreska

Suroviny

1 ks naporcované
2 ks pokrájané na kocky
4 strúčiky
1
2 PL
 podla chuti
 alebo petrž.vnat
Suché korenie:
1/2 čl
1 čl
 -štipka
3
Marináda na kura:
1 čl, nastrúhaný
1/2 čl
1
 korenie
Ryža:
 lupienky




Postup

  1. 1

    Najprv si pripravíme marinádu a kusky kurčata v nej nechame hodinku-dve.Ja kurča solím zvlašt, lebo nemam dobry odhad ,ked sol pridavam do marinady.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cibulu s cesnakom orestujeme a odstavíme na bok.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Suché korenie opražíme chvilku na sucho.Kedže nemam tie suroviny čo treba,použila som zmes orientalneho korenia od Vitany.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    V mažiariku alebo mixeri si spravíme pastu z opraženeho korenia a cibule.Pridajte asi 1 dcl vody.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    V hrnci, kde sme opražili korenie,na troche oleja opečieme mäso.Vyberieme ho na tanier.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pridame cibulovu pastu ,pretlak -orestujeme a vlejeme všetku marinadu v ktorej bolo masko.Ak treba podlejte trochou vody,ja som použila smotanu.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pridame mäsko,zakryjeme a dusíme asi hodinku.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Nakoniec možete dochutit, ak je treba a pridat koriander alebo petrž.vnat.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Cibulku so šampionmi orestujeme na oleji,šupneme k umytej ryži,posolíme a dusíme.Pred dokončením pridame hrašok.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Úplne na koniec zamiešame vňať.Na tanieri posypeme lupienkami mandlí.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Ak mate čas ,možete si pripravit aj Naan chlieb podla receptov na Vareche.

    India po slovensky  (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

babidka
dala by som sa takym kuriatkom ponuknut:-) a nemusela by k nemu byt ani ta ryza , hoci aj ta vyzera na zjedenie :-)
michsamant
Nooo tak to neni az tak po slovensky...celkom fajna India to je :) Urcite urobim, vyzera to veeelmi dobre.
frezia68
veru,dobrý recept,aj s tou ryžou,ja do nej dávam aj mrkvu.
2010
uz len kupit Egreske to sari a moze si otvorit indicku restauraciu.super
egreska
óóó dakujem,veru dobre to bolo...a to som netušila, že sa to da urobit z toho, čo mam doma :-)) @2010 to sárí by som brala hned ,strašne sa mi ženy v tom pačia ale nosit by som to nemohla :-)) len by som sa nan chodila pozerat do skrine :-))
sovka62
Egreška, dostala si absolutórium. Naša odborníčka na indickú kuchyňu bude variť podľa tvojho receptu. Skvelé. Vyskúšam aj ja.
babav
@egreska , ty si so svojimi receptami "internacionalna gurmanka"!
Dalsi do zbierky;-))
egreska
dakujem,veru @babav ,ked si tak uvedomujem tak aj ano lebo mam rada čínu,indiu,mexiko,taliansku kuchynu,niečo z anglickej,americke sladkosti,skusila som aj črviaky a jedla by som ich aj namiesto čipsov :-)),morskymi všakovakymi potvorkami,čím škaredšie tým lepšie :-)) no ak je toto gurmanstvo tak potom áááno :-)))))
jerica
@egreska nemusím ďalej ani čítať , hneď je v (KK) . Len som si zhlboka povzdychla , kedy to všetko budem stíhať tých Tvojich vynikajúcich receptov zrealizovať !? Ďaľší 100 bodový recept!! :-))
remcula
Krásný fotopostup a bezvadná žravá fotka a taky si myslím, že je to super "Indie"




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia