Boršč

mysiacik - fotkaMysiacik, 20. februára 2019 14:16
Ďalšie recepty »
BorščFoto: mysiacik
30 min
príprava
200 min
tepelná úprava

Suroviny

2 ks (mäsové)
1 ks
600 g (s kosťou)
1 ks
2 ks
2 ks
1 ks malý
2 ks
4 ks
6 ks
5 ks
250 g prerastená
5 ks uvarená
4 ks
 čerstvá
3 strúčiky
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Boršč som varila v 6 litrovom hrnci, naliala som si vodu, keď zovrela pridala som do nej všetky kosti a aj mäso, najlepšie by bolo, kebyže sú kosti s kusom mäsa. Necháme zovrieť a ako pri vývaroch, sitkom odoberieme šuminy.

 2. 2

  Keď máme vývar čistý, pridáme doň bobkový list, celé čierne korenie a celé nové korenie, osolíme podľa chuti. Takto necháme mäso variť, kým sa nám mäso neoddeľuje od kosti.

 3. 3

  Mäso vyberieme, do vývaru ďalej dáme na drobno nastrúhanú kapustu. Zeleninu si tiež nastrúhame na jemno, mrkvu, petržlen, zeler, a nakrájanú polovicu cibule. Všetko zmiešame a polovicu pridáme do polievky ku kapuste. Pridáme taktiež polovicu nastrúhanej cvikly a zemiaky nakrájané na kocky a pretlačený cesnak. Necháme variť.

 4. 4

  Počas varenia si všetko, čo nám zostalo opečieme na panvičke a postupne pridávame do polievky. Teda začneme slaninkou, opečieme si ju a pridáme do hrnca, nasleduje druhá polovica cibule, ktorú taktiež opečieme do zalatista a pridáme do hrnca. tak isto spravíme aj so zmiešanou zeleninkou, ktorá nám zostala. Nakoniec, si dáme na panvicu cviklu, opečieme a pridáme pretlak. Necháme povariť a taktiež dáme do hrnca. Zamiešame a necháme variť. Keď už máme zeleninku uvarenú, na záver pridáme obraté mäso z kostí a nakrájane mäso, necháme 10 minút povariť. Úplne na záver pridáme nasekanú petržlenovú vňať. Podávame s chlebom a kyslou smotanou.

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist