adina1 nemá fotku

adina1


Môj doladený šalát Coleslaw (fotorecept) Môj doladený šalát Coleslaw (fotorecept) Vaše

Jeden názov - tisíce receptov... Keďže inšpirácií nikdy nie je dosť, ponúkam aj ja moju verziu tejto sviežej obľúbenej pochúťky. Jednoduchá príprava, dlhá trvanlivosť a úžasná chuť postavili tento šalát na TOP priečku v mojom šalátovom rebríčku... :-)

Cuketové mafiny s prekvapením (fotorecept) Cuketové mafiny s prekvapením (fotorecept) Vaše

Je veľa spôsobov, ako chutne pripraviť cuketu. Keďže patrí v zelenine medzi moje favoritky, stále z nej vymýšľam niečo nové... Včera ma napadlo toto.... A ešte aj s prekvapením v podobe zužitkovaného mäsa zo slepačej polievky :-)

Chlebový trhanec s vôňou byliniek (fotorecept) Chlebový trhanec s vôňou byliniek (fotorecept) Vaše

Vôňa čerstvo upečeného chleba je vraj tou najúžasnejšou vôňou na svete... Aj ja ju milujem, a preto často a najmä s láskou vypekám rôzne druhy slaného pečiva. Jedným z našich obľúbených je aj tento možno trocha netradičný kúsok chlebíka...

Svieži cuketový šalát (fotorecept) Svieži cuketový šalát (fotorecept) Vaše

Výborný šalátik, nenáročný na prípravu, ktorým si získate na svoju stranu všetkých milovníkov zeleninových jedál .... A keď ho naservírujete ako prílohu k nejakému grilovanému mäsku, potešíte určite aj "mäsožravcov"..... :-)

Vianočný punč od Adiny Vianočný punč od Adiny Vaše

Je predvianočný čas, ktorý má svoju čarovnú atmosféru.... Milujem ho práve pre túto pominuteľnosť trblietavých okamihov...kedy ľudia majú k sebe bližšie ... kedy priateľské stretnutia voňajú škoricou... kedy rodinné posedenia sú úprimnejšie... jednoducho povedané keď je čas "punčovania".Nemám v láske neosobné stánky na vianočných trhoch, omnoho viac si vychutnávam komorné stretnutia v spoločnosti ľudí, ktorí sú môjmu srdcu blízky... a práve pre nich s radosťou pripravujem tento VIANOČNÝ PUNČ

Cviklové variácie č.1 - Jarný šalát Detox Cviklové variácie č.1 - Jarný šalát Detox Vaše

Cvikla-zelenina vynikajúca nádhernou farbou a lahodnou chuťou, ktorá v sebe ukrýva bohatsvo v podobe množstva vitamínov, stopových prvkov a nenahraditeľných antioxidantov.Mnohými je zatracovaná a zaradená do zoznamu jedál, ktoré nám sprotivili školské jedálne.Ja však na ňu nedopustím a dokonca smelo poviem, že táto nenápadná pochúťka patrí medzi mojich favoritov čo sa chuti aj možností prípravy týka.Je to moja JEDNIČKA.Preto by som Vám rada priniesla niekoľko zaujímavých receptov-začíname od 1.

Halloweenske prsty Halloweenske prsty Vaše

Je tu koniec októbra a s ním aj dušičkové obdobie.Naši "násťroční" často skoňujú slovo halloween a všetko duchovné a tajomné, čo sa spája s týmto "strašidelným" sviatkom. Takže ma ani moc neprekvapilo, keď mi moja 10-ročná dcéra oznámila, že budú mať v škole noc duchov.Zaujímavý spôsob, ako našim ratolestiam ukázať, že sa v škole dá zažiť aj kopec zábavy,nie len učenie. Rozhodla som sa teda,že k strašidelnej atmosfére prispejem aj ja a deťúrencom sme s pomocníčkami pripravili takúto pochúťku.

Kapustíky a bryndzovníky z jedného cesta a ešte niečo navyše Kapustíky a bryndzovníky z jedného cesta a ešte niečo navyše Vaše

Keď máme na pláne nejaké to priateľské posedenie, na ktoré si nikdy nemusíme hľadať špeciálny dôvod, vždy rada prítomných prekvapím niečím novým "na zub". Teraz som sa inšpirovala kuchyňou "starých slovenských materí" a využila som tradičné suroviny, ktoré nadovšetko milujem v rôznych kombináciách - bryndzu, moju kvasenú kapustu zo suda a samozrejme aj voňavú prerastenú slaninku. Z týchto mňam vecí nemôže vzniknúť nič zlé !

Šikovné rožteky Šikovné rožteky Vaše

...akurát do ruky. Keďže je čas prázdnin a s ním sa spájajú častejšie výlety do prírody či ku vode, určite nejedna mamička či babička ocenia pre svojich papkáčov tento jednoduchý, ale praktický receptík na "šikovné" rožteky. Prečo šikovné ? Jednoducho preto, lebo sú ľahké na prípravu, vydržia nám bez zmeny kvality aj na celodennom výlete, keď sa teploty šplhajú ku 30 st., sú dobre "transportovateľné" a ľahko konzumovateľné.... no čo viac dodať ? SÚ ŠIKOVNÉ !

Grécky cviklový šalát Grécky cviklový šalát Vaše

Kto má rád cviklu - teda červenú repu, určite si nenechá ujsť tento zaujímavý spôsob jej spracovania. šalát je veľmi chutný a poslúži vám na chrumkavom toaste ako ľahká večera, alebo kľudne aj ako príloha k dobrému grilovanému mäsku ... Tak neváhajte s jeho prípravou , nieje vôbec zložitá a ochutnajte novú skvelú chuť tradičnej zeleniny.

Kurča tisícich chutí Kurča tisícich chutí Vaše

Tento zaujímavý a najmä chutný pokrm je v našej rodine obľúbený už niekoľko rokov. Varil ho český kuchár a zabávač Petr Novotný v jeho relácii Chuťovky - ja som si ho trochu prispôsobila našim chutiam. Príprava je síce trošku náročná na počet surovín, ale môžem Vám zaručiť, že výsledný efekt stojí za to ! A ešte jedna dobrá rada - nešetrite zeleninou, lebo potom budete ľutovať každý kúsok, ktorý neskončil v pekáči.

Recept bez obrázku Dierovec Vaše

....jednoduchý, rýchly, chutný, lacný.... Posúďte sami a vyskúšajte si upiecť tento zaujímavý koláč, ktorý sa hodí len tak "do cesty" ale ozdobený ovocím a šľahačkou aj ako fajnový nedeľný dezert.

Pomazánkové maslo po domácky Pomazánkové maslo po domácky Vaše

Je tu jar... všetko je zelené, svieže, rozkvitnuté, voňavé....najmä mladé bylinky v mojej záhrade. Chuť čerstvej pažitky, voňavého kôpru či zelenej "petržlenky" je nezameniteľná a najlepšie si ju viem vychutnať s jednoduchým jedlom. Tým môže byť aj doma vyrobené pomazánkové maslo s bylinkami štedro natreté na čerstvo upečenom pečivku.... receptov je tu na Vareche neúrekom, stačí si len vybrať ten pravý ... :-)))

Recept bez obrázku Kurací cestovinový šalát s ananásom Vaše

Šalátiky v akejkoľvek podobe - to celá naša rodinka môžeme. Tento je jeden z našich najobľúbenejších, krorý konzumujeme ako hlavné jedlo, nie ako prílohu. Je úžasne chuťovo vyvážený, milujú ho aj deti a hlavne - nie je príliš ťažký, takže poslúži aj ako rýchla večera. A určite Vás poteší aj jeho jednoduchá príprava, ktorú zvládnu aj začínajúci kuchári.

Recept bez obrázku Kvasená zelenina zo suda Vaše

Tento recept koluje v našej rodine už dlho a tento zdravý spôsob prípravy zeleniny je u nás mimoriadne obľúbený - najmä teraz v čase grilovačiek a opekačiek , pretože ako príloha k mäsku je táto zeleninka úplne to najlepšie. Nakoľko je práve ten najlepší čas na na nakladanie zeleniny, rozhodla som sa ako svoj prvý príspevok na varechu pridať práve tento recept, aby jeho čaro vyskúšali aj ostatní varecháči. Nuž tak tu je.......mimochodom, naši muži tvrdia, že je to super "vyprošťovák".....Inšpirácie z nových receptov
TOPlist