Mulgipuder - národné jedlo Estónska

slobodaasolidarita - fotkaSloboda a Solidarita, 29. apríla 2019     Dĺžka videa: 2 minúty 54 sekúnd. Komerčné video.

Foto a video: Sloboda a Solidarita

Mulgipuder alebo aj Krúpy so zemiakmi. Varí šéfkuchár Marcel Ihnačák

Tradičná estónska kuchyňa sa ľahko pripravuje a nie je to žiadna zábava - len všetko hodíte do hrnca. Estónski sedliaci v minulosti nemali čas na babranie sa s jedlom – museli nadojiť mlieko, nakŕmiť prasiatka, atď. Prázdny žalúdok je vtedy najlepší kuchár. Rodiny sa rýchlo najedli, nič neriešili a ponáhľali sa späť do roboty. V nedeľu ho len pridali k rezňu a bolo vybavené.

Suroviny

250 g
1 kg
3 ks
2 dcl
2 ks veľká
250 g

Postup

  1. 1

    Jačmenné krúpy namočíme na 2 hodiny do vody.

  2. 2

    Namočené krúpy zlejeme, zalejeme čistou vodou, pridáme bobkový list, soľ a uvaríme. V druhom hrnci uvaríme domäkka očistené pokrájané zemiaky.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Teda nehnevajte sa na mňa---))). Ja som si myslel, že je to veb o varení. Aj ten pán s tou zásterou, pinďura na nej. Neprepískli ste to? Aj pána Kotlebu zavoláte na varenie? A čo budú mať na zásterách? Howg.
1x radost
Vymazať
@Kvakac (30.4.2019 05:38)

to aj môj názor
redaktorky VARECHY Sulíka milujú-bo už tu bol raz-a väčšina komentujúcich bola proti-pretože to politická reklama-zástera s logom..napriek tomu-sulíkujú znova..
a k receptu..
som alergická na nazvanie jedla-rýdzo slovenského-že estonske..
krúpové zemiaky sa u nás varia od prababky-čo pamätám..no my nie s údeným mäsom..
ale s kýškou či sladkým mliekom..
navrhujem zmeniť prvú vetu na:
Slovenské národné jedlo..
teda-
hnevajte sa na mňa..
ja sa tiež neusmievam..
:-)
1x garanco
Vymazať
Nemáte iné starosti? Hore je jasne napísané, že je to komerčný recept, tak čo? Recept je dobrý, zaujímavý, kto chce si uloží a vyskúša, kto nechce, nemusí. A @Radost , ako sa niečo podobné varí na Slovensku, prečo by sa nemohlo aj v Estónsku? Stačí si, prosím, vygoogliť, že je to skutočne estónske národné jedlo. Pripájam sa k druhej časti vety od @Mirop. Howg.