Diskusia k receptu
Segedínsky guláš

Segedínsky guláš fotorecept

macka78 - fotkamacka78, 13. apríla 2019

Komentáre 1 - 15 z 25


@macka78 , aj u nás patrí medzi najobľúbenejšie jedlá a ja som ho už robila skoro zo všetkých druhov mäsa a vždy bol perfektný..apropo, v tejto podobe ako u nás ho Maďari ani nepoznajú, keď som ho pridala na ich stránku, pýtali sa , prečo som ho takto nazvala, lebo ako Segedínsky guláš ho vôbec nepoznajú, skôr niečo podobné ho volajú ako Sedmohradský guláš..prepáč, to len tak na okraj som poznamenala z mojich skúseností..
..ja tú azalku beriem..
segedín si uvarím
no to potešenie oka a duše nemám v byte..
len na záhrade..
to posledné zákutie
pre jazyk aj pre radosť
želám pokojnú nedeľu
Pekný deň, krása na tanieri. Aj ja ho takto robievam!
Je to veľmi chutné jedlo a je tam kyslá kapusta, tak aj trošku zdravé! :-)
Je jedno ako sa volá ale chutí úžasne.
Výborné jídlo, mám segedín ráda. Nejím ho od začátku, chuť na něj mi došla až s přibývajícími léty. Mám ráda nejenom s knedlou, ale i s chlebíkem. Dělávám bez rajčin, příště je přidám také. Krásná fota, dobrý oběd i azalka se mi líbí. Jsi šikulka!
Krásný guláš a příprava, tak jak jej připravuješ Ty, to byla dříve ta lepší a dražší varianta podle norem a byla uvedena jako Szegedinský guláš speciál protože byl z plece a se smetanou a pak byl obyčejný jenom jako Szegedinský guláš a ten byl z bůčku a bez smetany. Paráda milujeme tohle jídlo a děláme tak jako Ty.
Možná by bylo dobré opravit rascu za drvenů místo drevené. Ale to se stává a já často překlepnu a přejeme krásný den s výborným guláškem.
@Radox1 (14.4.2019 14:36)

Keď robím klasický hovädzí guláš, tak tam dávam cibule dosť, ale do segedínu mi stačí úplne jedna väčšia... Ale všetko podľa gusta a ako je kto naučený :)