Orzo cestoviny so šampiňónmi, hráškom a špenátom

blissofplants - fotkablissofplants, 19. novembra 2021

Šupka z citróna v tomto recepte je voliteľná ale vedeli ste, že obsahuje viac živín ako šťava?! Kôra z citróna obsahuje látky, ktoré pomáhajú predísť rôznym chorobám. Ak sa ju rozhodnete do receptu pridať, používajte len bio, tie by nemali byť postriekané chemikáliami (aspoň dúfam🤩).

10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 PL podľa vlastného výberu
1/2 ks
1 stonka
300 g
50 g mrazený
za hrsť
150 g
za hrsť (nemusia byť)
 (nemusí byť)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Hrniec s osolenou vodou a olejom (1 PL) privedieme do varu, pridáme orzo a varíme kým nie je hotové (zvyčajne 8-10 minút).

 2. 2

  Medzitým si zohrejeme zvyšný olej v panvici. Pridáme na malé kúsky nakrájanú cibuľu a stonkový zeler a varíme niekoľko minút.

 3. 3

  Šampiňóny nakrájame na menšie kúsky a pridáme do panvice. Varíme zhruba 10 -15 minút. Dobre ochutíme.

 4. 4

  Na záver pridáme hrášok a špenátové listy a pokračujeme vo varení ešte ďalších 5 minút. Zmiešame s uvareným orzom a podávame. Dochutíme ak treba.

 5. 5

  Ak máte chuť, môžete si na jedlo nastrúhať trochu kôry z citróna a pridať olivy, ak ich máte radi.

Diskusia k receptu

chemik
Tržní citrony se před transportem postřikují protiplísňovými přípravky, které ulpí na povrchové voskovité vrstvě kůry a dovolují podtrženým citronům před konzumací poněkud dozrát. Nestříkané biocitrony jsou sklízené zralejší a mají krátší dobu expirace. Z běžnéhjo citronu odstraníme postřikové chemikálie rozpuštěním voskovité vrstvy omytím neředěným saponátem ( JAR, PUR) houbičkou na nádobí a horkou vodou. Očištěný citron je nutno rychle zkonzumovat, protože snadno zplesniví.
2x kimlo a sobon
blissofplants
@chemik (20.11.2021 15:26)

Dík za rady, radšej zostanem pri tých bio, umyjem aj tie v teplej vode a dúfam že nie sú postriekané 🤷‍♀️ v dnešnej dobe nič nie je isté🙉
1x haji

Zaujímavé video z archívu TV Varecha