Diskusia k receptu
Kapustová polievka

Polievka aj na Veľký piatok fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 19. marca 2020

Komentáre 1 - 15 z 15

Všetky suroviny mám rada a používam. Rada vyskúšam aj v tejto kombinácii. Ďakujem.
Nech sa nám všetkým darí a zostaneme zdraví - aj vďaka polievke, ako je táto!
2x kvakac, haji
@farbuska (19.3.2020 11:50)

Vďaka za koment. Túto polievku mala starká veľmi radá a volala ju vojnová. Vraj ju varili často cez vojnu. Inak sú to ľahko dostupné všetky suroviny. Aby som nezabudol na druhy a tretí deň je ešte chutnejšia.
1x haji
Super recept, bezvadné suroviny a ještě k tomu zdravé. Vyzkouším, chuť si neumím představit. Bo pohanka mi "leze" do krku jenom pomletá na múku. Pozbírám odvahu, díky tobě, milý @kvakac , děkuji za inspiraci, motivaci!
1x kvakac
@haji (19.3.2020 14:27)

Vďaka za koment. Ja môžem potvrdiť, že je to fakt ľahko stráviteľné a ešte aj chutné.
1x haji
Děkuji za krásný postní recept! Vyzkouším zítra - podobnou jsem jedla na Javořině na Holubyho chatě a moc mě chutnala (i když pohanka tam určitě nebyla). Tak zkusím vaši verzi - pohanka, kroupy, jáhly nebo jiná obilovina tuto polévku jen obohatí.
1x kvakac
@hanis (20.3.2020 07:10)

Vďaka za koment. Ta pohánka robí z tejto polievky hlavné sýte jedlo. Pritom pohánka v týchto ostatných surovinách stratí svoju typickú chuť, ostane lahodná.
vo východnej zóne Slovenska je to "slivčanka", jedlo chudobných, ale jedlo sa bez smotany.
1x kvakac
@zinnajdha (20.3.2020 13:16)

Vďaka za koment. Mne čo hovorila starká dávala mlieko čerstvo nadojené a to bolo ako teraz smotana. To už len jednotlivé oblasti si prispôsobovali podla toho čo sa doma nachádzalo.
@mb (21.3.2020 23:43)

Vďaka za koment. Čoby nie, len krúpy robia väčšiu streľbu. Aspoň mne.
@kimlo (22.3.2020 14:10)

Áno. Mne by to osobne nevadilo, ale rodina ma potom vyháňa za dvere a za dverami je zima.
Polévka byla výborná! Děkuji za recept, určitě bude repete :)
1x kvakac
@hanis (23.3.2020 07:24)

Som rád že tiež chutila. Je to chutná pôstna zmena.