Pečená plnená tekvica
Pečená plnená tekvica

Pečená maslová tekvica s plnkou fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 18. septembra 2019
Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept)
Foto: kvakac

Vôbec som netušil, že to môže byť také dobré. Mal som kúsok morčacieho mäsa, tak som ho zomlel a naplnil tekvicu. Upiekol a veľmi Zobraziť celý popisVôbec som netušil, že to môže byť také dobré. Mal som kúsok morčacieho mäsa, tak som ho zomlel a naplnil tekvicu. Upiekol a veľmi nám to chutilo. Ešte že to manželka fotila, lebo som nemal v pláne to sem dávať.

7
porcií
20 minút
príprava
90 minút
na 170 °C

Suroviny

1 ks
400 g mleté
300 g uvarená
1 ks
30 g
1 KL
1 KL
50 g (na strúhanie)
Zalievka:
400 ml
1 PL
1 KL
1 PL čerstva krájaná
4 strúčiky (nastrúhaný)
Na podliatie:
500 ml
50 ml




Postup

  1. 1

    Uvaríme ryžu a necháme trochu vychladnúť. Mäso zomelieme.

    Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Tekvicu necháme aj so šupkou. Na jednej strane na šuoke trochu orežeme, aby sa vytvorila plošina, na ktorej bude stáť tekvica.

    Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Postavíme tekvicu na ten orez. Z vrchnej strany vyrežeme trojuholník, aby sme tekvicu otvorili. Potom vnútri tekvice narežeme strany a vyškrabeme vnútro. Pozor, konce a spodok necháme neporušené. Vnútro odložíme aj s jadrami. Na dno tekvice dáme strúhaný sýr.

    Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Mäso zmiešame z vychladnutou ryžou, vajcom, korením, oreganom a soľou zmiešanou so sušeným cesnakom. Plnka je pripravená.

    Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Naplníme tekvicu pripravenou plnkou. Výrez z tekvice dáme okolo nej na pekáči.

    Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Všetky suroviny na zálievku zmiešame a oblejeme tekvicu. Vodu z olejom zmiešame a nalejeme na dno pekáča. Dáme do rúry a rúru zapneme na 170 °C a pečieme 90 minút. To si už odsledujte podľa vlastnej rúry.

    Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Tak desať minút pre koncom pečenia uložíme na vrch plátky masla na zjemnenie. Po celej tejto dobe máme tekvicu pekné upečenú, až sa tak srdce raduje a žalúdok mľaská.

    Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Trochu necháme vychladnúť a ostrým nožom krájame kolieska. Dáme na tanier, polejeme výpekom a prílohu si zvoľte podľa seba. U nás bol chlieb. Nejaké ľahké vínko k tomu a život je hneď gombička.

    Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    A tu je ešte záber z krájania.

    Pečená maslová tekvica s plnkou (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

evanaaa
Čo ty, chlapče nevymyslíš! Ale v dobrom slovazmysle, čo recept, to dobrotka, a nezvyčajná. Ja poznám z tekvice len prívarok - omáčku, čiže klasika, iné som ešte z nej nemala, teda ani iný druh, ako tú obyčajnú, ktorú strúham. Už som si aj povedala, že by som mala niečo iné skúsiť, tento recept mi možno prišiel vhod. Vďaka....
1x kvakac
kvakac
@evanaaa (18.9.2019 20:52)

Vďaka za koment. To sme potrebovali minúť tekvicu a morčacie mäso. Slovo dalo slovo a dobrota bola na svete. Sam som bol prekvapený ohromnou chuťou.
kvakac
@terinka55 (18.9.2019 20:54)

Ďakujem za koment. Máš pravdu bolo to podla nás veľmi chutné.
haji
Pěkný receptík, prudce jedlá fota! S radostí bych ochutnala, samé fajnové suroviny, jsi šikovný!
1x kvakac
kvakac
@haji (20.9.2019 12:10)

Vďaka za koment. Nám sa tak zaľúbila, že zajtra ju ideme znovu robiť.
1x haji
mraveci
Dnes sme túto tekvicu robili so zemiakovou kašou a mal si pravdu, je to ozaj veľmi dobré. Vďaka za recept. Už je uložený na častejšie robenie. Tekvice máme toho roku neúrekom, tak skúšame aj iné recepty.
1x kvakac
kvakac
@mraveci (21.9.2019 14:37)

Vďaka za koment. Som rád že vám chutilo. Z tou paradajkovou šťavou je to výborné.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia