Paradajková omáčka
Paradajková omáčka

Jednoduchá bolonská omáčka

domcatko31 - bez fotkydomcatko31, 5. novembra 2017

Jednoduchá, chuťovo výborná omáčka len zo základných surovín.

10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
2 - 3 ks
1 ks
1/4 malej buľvy
1 ks
500 g
 (čerstvé)




Postup

  1. 1

    Množstvo zeleniny závisí od veľkosti. Nech nie je ani veľmi veľká, ani veľmi malá. Zeler som mala menšiu buľvu, stačí ho málo. Zeleninu umyjeme, očistíme a najemno nasekáme/nastrúhame.

  2. 2

    V hrnci si zohrejeme trocha oleja a opražíme na ňom cibuľu (môžeme k nej pridať aj cesnak).

  3. 3

    Pridáme mäso, osolíme, okoreníme a miešame, kým mäso nebude opečené. (Mäso sa môže použiť prakticky akékoľvek. Len musí byť pomleté, poprípade rozsekané v elektrickom sekáčiku.)

  4. 4

    K opečenému mäsu a cibuľke pridáme ostatnú zeleninu a tiež trocha opražíme.

  5. 5

    Zalejeme pretlakom. Ak použijete hustý pretlak, tak zalejeme trochou vody a dobre pomiešame. Pridáte bylinky podľa chuti. Môže sa použiť bazalka, oregano, tymian, bobkový list, majorán a podobne.

  6. 6

    Omáčku necháme chvíľku variť na miernom ohni a zatiaľ si uvaríme cestoviny. Ak ochutnáte omáčku a zdá sa vám, že tam ešte niečo chýba, skúste dosoliť, pridať troška korenia/rasce/kúsok bujónu...

  7. 7

    Hotovo! :) Viem, že to možno nie je originálny recept, ale je naozaj chutná a na jej prípravu nepotrebujeme nejaké špeciálne (drahé) suroviny.

Diskusia k receptu

cesminaz
Chut si viem predstavit,poznám také kombinácie :-) Je to dobrá omáčka.
alex37
..u nás špagety vždy s kopou syru, ten tam jednoducho musí byť, vyskúšaj :-)
mirop
Omacka moze byt fajn... len neexistuje jednoducha alebo zlozita bolonska omacka. Je len jedna a ma pomerne presnu recepturu a patri do nej cervene vino
sandradee
Milujem mrkvu a petržlen takže ja som to riskla a dala 2:2 a verím ze to bude aj tak super 👌




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia