natassa22 nemá fotku

Natassa22


Bánovecký cheesecake - jemný a výborný Bánovecký cheesecake - jemný a výborný Vaše

Raz som dostala "tajný" tip, že mám výskúšať do cheesecaku použiť namiesto Philadelphie alebo mascarpone našu klasickú Bánoveckú neochutenú nátierku. A tak som vyskúšala. A výsledok ma fakt milo prekvapil...

Pečená bravčová panenka obalená v pivnom slade so smotanovo-horčicovou omáčkou Pečená bravčová panenka obalená v pivnom slade so smotanovo-horčicovou omáčkou Vaše

Keďže vegánom už istú dobu nie som, a varíme si doma mimo jedla aj domáce pivko, ktorého prvotnú surovinu - slad - preosievame od tej najjemnejšej múčky kvôli prípadnému pripaľovaniu v hrnci, napadlo mi využiť tú sladovú múčku pri bežnom varení. Tu Vám teda ponúkame recept na našu výbornú sladovú panenku.

Pšeno na póre so zeleninou Pšeno na póre so zeleninou Vaše

Voči pšenu má veľa ľudí predsudky. Aj ja som mala. A fakt odporúčam vyskúšať, ochutnať.. Dá sa robiť na množstvo spôsobov, ja dnes na obed so zeleninou, tak pridávam recept aj sem..

Zeleninové rizoto s chrenovo-škoricovou omáčkou Zeleninové rizoto s chrenovo-škoricovou omáčkou Vaše

Dlhšie som nezverejňovala nijaký recept. Nebol asi po pôrode čas :) no keďže dnes sa mi zasa podarilo nakombinovať dobré chute, idem sa s Vami podeliť..

Vyprážaná tekvica v rúre Vyprážaná tekvica v rúre Vaše

Záhrada je aktuálne miesto plné plodín, a tak dnes pridávam recept na vyprážanú tekvicu - nie však na oleji na panvici, ale v rúre (verím, že je to zdravšia alternatíva ku klasickému vyprážaniu, a výsledok je omnoho chutnejší).

Malinový zákusok s pudingom a šľahačkou Malinový zákusok s pudingom a šľahačkou Vaše

Malín nám denne pribúda veľa, a tak okrem džemov, drení a nápojov robíme aj koláčiky a zákusky. Tento je lahodný, chutný, a na horúce dni ako stvorený.

Malinový džem Malinový džem Vaše

Sezóna ovocia a teda malín zahájená, môžme robiť džemíky.

Raffaello rezy so šľahačkou Raffaello rezy so šľahačkou Vaše

Vynikajúci svieži zákusok.

Ovocná tortička alebo cup cake Ovocná tortička alebo cup cake Vaše

Cup cake mánia dorazila aj k nám domov, a tak som tie prikrášlené muffiny teda skúsila spraviť aj ja. Tu je recept :)

Svieži orechový koláč s citrónovou polevou Svieži orechový koláč s citrónovou polevou Vaše

keďže u nás sú koláčiky veľmi populárne, a fantázii sa medze nekladú, vymýšlame zakaždým nové a nové recepty. Tento koláč je svieži, chutný a vždy sa zje celý plech takmer hneď. Snáď niekoho nainšpirujeme :)

Domáci chlebík v rúre Domáci chlebík v rúre Vaše

Keďže sú sviatky, obchody zatvorené, a nám došlo pečivo, musela som byť kreatívna. A tak som v rúre upiekla jednoduchý a výborný chlebík.

Recept bez obrázku Ryža - jednoducho, rýchlo a bez starostí Vaše

Ryža je veľkou témou, a ja sama som ju dlho nevedela robiť. Donútila som sa až raz, keď som sa rozhodla robiť doma sushi podľa jednej sushi knižky. A dopadlo výborne aj jedno aj druhé :)

Recept bez obrázku Sójové rezne zapečené so smotanou a syrom Vaše

Ďalší sójový recept zo sekcie vegán / vegetarián. Tiež inšpirovaný z postupu prípravy kuracieho mäsa, nakoľko na tento spôsob to všetci doma ľúbime či už v mäsovej alebo sójovej podobe :)

Recept bez obrázku Zapekané obložené sójové rezne Vaše

Keďže som bola najskôr vegetariánom, a potom vegánom, pre mňa nebolo na nete nikdy dosť receptov. Preto tu teraz ponúkam recept na sójové rezne, ktorý som zhodou náhod robila naposledy včera. U nás všetkým veľmi chutí, tak snáď si to vyskúša doma aj niekto z Vás. Inšpirácia pochádza z takto robeného mäsa, teda kto chce, môže namiesto sójových rezňov urobiť kuracie..Inšpirácie z nových receptov
TOPlist