Šunkové fliačky

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 28. februára 2019     Dĺžka videa: 2 minúty 16 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Jednoduchý rýchly recept na cestoviny so šunkou. Poznáte?

Šunkové fliačky sú tak jednoduchý recept, že ho zvládnu deti. Dokonca na Varecha.sk je aj recept, v ktorom toto jedlo aj deti reálne uvaria - pozrite si recept Deti varia šunkové fliačky - tam nájdete aj textový zoznam surovín, keby ste nestíhali opisovať z videa.

Suroviny

125 g
125 g
4 ks
 vlažná
 štipka
200 g

Postup

  1. 1

    Pripravili sme si cesto. Trošku sme podvádzali, pretože detské rúčky sú neposedné a slabé na miesenie, takže sme použili robot. Nahádzali sme doň krupicu, múku (pokojne nahraďte inou hladkou múkou podľa dostupnosti a chuti), vajíčka, soľ a vodu podľa potreby múky tak, aby vznikol pevný bochníček. Stroj sa za nás vytrápil a my sme zatiaľ nakrájali šunku - použite pokiaľ možno kvalitnú, uprednostnite varenú pred údenou, deťom do dvoch rokov sa údeniny doporučujú len výnimočne.

  2. 2

    Pripravené cesto sme rozvaľkali a s fantastickým pomocníkom vo forme pizza krájača nakrájali na fliačky. Od ideálnych majú ďaleko a o to viac nám chutili. Pomôcť si viete aj nožom či vlnkovým krájačom, pre deti je však pizza krájač jednoznačne najvhodnejší.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Krásný recept, plný lásky a tvořivosti! Postup jsem četla jako napínavý román, krásná práce a pomocníci jsou od pohledu trénovaní! @Sdb máš dvojčátka? Určitě by aj mně chutilo, šikovný kuchári!
Vymazať
To je radosť variť s takými šikovnými pomocníkmi. To sústredenie na prácu je neprekonateľné :-)
1x haji