Šunkové fliačky

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 28. februára 2019     Dĺžka videa: 2 minúty 16 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Jednoduchý rýchly recept na cestoviny so šunkou. Poznáte?

Šunkové fliačky sú tak jednoduchý recept, že ho zvládnu deti. Dokonca na Varecha.sk je aj recept, v ktorom toto jedlo aj deti reálne uvaria - pozrite si recept Deti varia šunkové fliačky - tam nájdete aj textový zoznam surovín, keby ste nestíhali opisovať z videa.

Suroviny

125 g
125 g
4 ks
 vlažná
 štipka
200 g

Postup

  1. 1

    Pripravili sme si cesto. Trošku sme podvádzali, pretože detské rúčky sú neposedné a slabé na miesenie, takže sme použili robot. Nahádzali sme doň krupicu, múku (pokojne nahraďte inou hladkou múkou podľa dostupnosti a chuti), vajíčka, soľ a vodu podľa potreby múky tak, aby vznikol pevný bochníček. Stroj sa za nás vytrápil a my sme zatiaľ nakrájali šunku - použite pokiaľ možno kvalitnú, uprednostnite varenú pred údenou, deťom do dvoch rokov sa údeniny doporučujú len výnimočne.

  2. 2

    Pripravené cesto sme rozvaľkali a s fantastickým pomocníkom vo forme pizza krájača nakrájali na fliačky. Od ideálnych majú ďaleko a o to viac nám chutili. Pomôcť si viete aj nožom či vlnkovým krájačom, pre deti je však pizza krájač jednoznačne najvhodnejší.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
To jídlo, příprava, nadšení malého pomocníka a jeho nebo jejich zapojování a společná činnost, zcela odpovídá tomu, co je na profilu. Klobouk dolů a můj velký obdiv. Srdečně zdravíme.
Vymazať
Škoda že už mám deti veľké, aj ja by som prijala takých šikovných pomocníkov čo vedia uvariť šunkafleky. Istotne im aj chutili keď sa tak narobili. Krásny komentár, pekné fotopostupy a jedlo je klasika ktorú má každý rád.
Vymazať
Najmilšie sú detičky, ktoré v kuchyni radi tvoria na stole z cesta za prísneho pohľadu maminky.-) vedia sa tak krásne sústrediť na prácu, ktorú vykonávajú a snažia sa, aby to bolo aspoň také ako robí maminka..keď bol môj syn malý rád sa krútil okolo mojej sukne v kuchyni..keď bol väčší učil sa robiť jedlá jednoduchšie i tie zložitejšie..dokonca keď som bola v práci, išiel dávať rady mojej susedke a presviedčal ju, že nie tak sa robia slivkové gule ako ich robí ona...))))teraz chodí ku mne susedkina dcérka a pomáha mi vykrajovať z cesta rôzne drobné pečivo na sviatky, čo ja samozrejme nerada robím..milučký chlapček a ako sa moc snaží...)))