Slivková polievka

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 7. januára 2019     Dĺžka videa: 1 minúta 6 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Recept na chutnú polievku, ktorá sa hodí na sviatočné i bežné dni

Jednoduchý recept na polievku so slivkami. Zoznam surovín a textový popis nájdete tu: www.varecha.sk/47805

Suroviny

200 g
podľa potreby
 štipka
500 g

Postup

  1. 1

    Sušené slivky dáme variť do primeraného množstva vody. Slivky by sa mali vo vode mierne rozvariť. Počas varenia pridáme cukor podľa chuti, možno pridať aj štipku soli. Medzitým si urobíme rezancové cesto z múky a vody, vody dáme tak aby bolo cesto polotuhé. Cesto rozvaľkáme, a narežeme z neho rezance, ktoré necháme chvíľu postáť. Rezance varíme vo vriacej osolenej vode.

  2. 2

    Pred dovarením slivčanky do nej pridáme za lyžicu hladkej múky rozmiešanej vo vlažnej vode. Nakoľko to bolo pôstne jedlo, nepridávalo sa ani mlieko, a do rezancov ani vajíčko. Po zahustení a krátkom povarení polievky môžeme podávať s rezancami alebo ak chcete s popučenými zemiakmi na strede taniera :) Dobrú chuťDiskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
zaujímavá polievka,ešte som o takej nepočula,ja by som tam pridala aj štipku škorice- ukladám, vyskúšam v menšom množstve, keďže slivkové môžem vždy.Z ktorého regiónu Slovenska pochádza túto polievka?
Vymazať
tak ja bývam na zamagurí, severnom spiši, ale nemyslím si, že túto polievku varili len u nás. s takto uvarenou slivčankou sa napríklad aj polievajú bobaľky alebo po slovensky opekance, ak je polievka veľmi hustá tak sa dolieva cukrová voda - sirup.