Skvelý domáci marcipán

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 9. novembra 2022     Dĺžka videa: 1 minúta 8 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Máme pre vás recept na jednoduchý, rýchlo hotový a chuťovo neodolateľný domáci marcipán. Pripravíte si ho z jednoduchých surovín a je len na vás, či ho chcete radšej s cukrom alebo s medom.

Suroviny

Klasický marcipán s cukrom:
120 g lúpané (jemne mleté)
70 g
10 g
pár kvapiek (alebo olej z horkých mandlí)
Marcipán s medom:
120 g lúpané (jemne mleté)
50 g
10 g
pár kvapiek (alebo olej z horkých mandlí)

Postup

  1. 1

    Klasický marcipán s cukrom: Jemne mleté lúpené mandle zmiešame s cukrom, pridáme ružovú vodu a olej z mandlí alebo mandľovú arómu. Všetko spolu dobre premiešame a hmotu vytvarujeme do valčeka. Zabalíme ho do potravinárskej fólie a skladujeme v chladničke.

  2. 2

    Marcipán s medom: Rovnako spracujeme mandle s medom, ružovou vodou a tiež mandľovou arómou alebo olejom z horkých mandlí. Spracovaný marcipánový valček zabalíme a dáme do chladničky až do použitia.

  3. 3

    Naše tipy: Niekedy môžu byť mandle príliš suché a po zmiešaní s cukrom sa hmota môže príliš drobiť. Pomôže, keď pridáme lyžičku či dve vody. Hmotu nemiešame príliš dlho, aby sa z mandlí neuvoľnilo priveľa oleja. Ak marcipán neplánujeme použiť na pečenie, ale chceme ho len tak maškrtiť, môžeme doň pridať aj o trošku viac cukru alebo medu. Okrem tradičného bieleho cukru môžeme použiť aj hnedý trstinový cukor, prípadne cukor z kokosových kvetov.
Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu