Diskusia k receptu
Sladké pečivo

Šľahačkové jemné rožky fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 26. apríla 2018

Komentáre 1 - 15 z 26


@Marienka44 (8.5.2018 21:41)
Aha, aj to může robit šarapatu, že je, potvorka, odtučnělý... Kupuji kvalitní, tučný, drahý - kvádřík 250 g. Jak ho přinesu domů, zabalím do novin, které několikrát vyměním. Vyteče tak z něj přebytečná voda. Pak pokračuji, jak jsem ti psala - jen tvaroh, krystal. cukr, opatrně promíchám - žádné divoké míchání. S tými rožkami ti na dialku virtuálně pomožem. haha Když bude nejhůř, dej po pár kouscích do sáčku a na mrazák. Aj tak sa dá. Hezký večer! Jsi šikulka, máš je krásné!! a určitě aj výborné!!
@Violeta (8.5.2018 20:30)

Jeeej, ďakujem za tip. Vyskúšam nabudúce. Ukladám recept do KK, Tiez je to kysnuté cesto a tvaroh je v pudingu. Prešpekulované. :-)
@Haji (8.5.2018 20:05)

Nie, mala som guľatý tavroh zn. Pilos, 275 g, odtučnený, 7% tuku, hrudkovitý. Nevadí, len trochu vytiekol na peč. papier, ale vnutri ešte ostalo. Horšie je, že nemá kto pre rožky prísť sem. Dcérka aj dnes bola v práci a nepočula v aute moj mobil. Chcela som jej oznámiť, aby sa tu u mňa po ceste domov zastavila pre rožky. Mala pustené rádio. Boli by mali dobré raňajky. Dvihla mobil, až keď prekročila prah bytu a od únavy nebola schopná vrátit sa. :-( Ja som sama a zjem max. 2 ks.
1x haji
Parádne rožky si napiekla, takéto niečo mám veľmi rád.
Asi pred hodinou sa dopiekli. Dobré. Urobila som z pol dávky a bol plný plech. Polovica s tvarohom a pol s pudingom. Nerobila som rožky ale len prehla cesto. Tvaroh mi trochu utiekol z troch.ks ale puding sa ani nehol.Aj mne sa zdalo vela soli ,tak som dala podla seba +- 1 menšiu lyžičku a stačilo.
@Martamm (27.4.2018 20:28)
Dobrá otázka ,nie veď cesto ochutnaš a môžeš dať menej.Chcela som do receptu napísať podľa seba ,ale ja som dala toľko ,ako som napísala.Krasny víkend.