Diskusia k receptu
Hubová polievka

Krémová dubáková polievka fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 28. júna 2020

Komentáre 1 - 15 z 15

Ako sa hovorí, je to taká “ spravodlivá” polievka. Voňavá a veľmi chutná. Fajnovo si navaril.
2x haji, kvakac
Jeden, namiesto motto: Do ordinácie k „čurológovi” vstúpi 82,5 ročný dedko a ponosuje sa. Pán doktor donedávna som sa mohol s mojou ½_čkou „potešiť” 3÷4 razy do týždňa. Teraz už iba maximálne dva razy! Nemohol by ste mi dáko pomôcť? Doktor, už tiež v rokoch, drúzgne päsťou do stola a skríkne na pacienta: „dedo, vy nie ste chorý, vy ste PROVOKATÉR”!
Tak podobne je to, @Kvakac vážený a milý kolega s vareškou Kvako, aj s týmto Tvojim, dúfam a verím, že nie s posledným receptom. Ty ním nielen inšpiruješ, ale hlavne PROVOKUJEŠ! Ja som poslednýraz našiel dubáka v novembri 2005 za Bukovcom pri Košiciach. Tu iba „semo_tamo” v špecializovanom AJ_markete, aj to za nekresťanskú cenu (~ 50$ za 250÷300 g balenie), lebo ich letecky transportujú z Maine a Oregon_u. … a Ty? 800 g do polievky a na-vyše ešte aj plátky „chipsy”, na jej dekoráciu! Máš to u mňa ako v ČSOB. Dúfam len, že sa mi po „korunovačnej pandémii” podarí dostať aj do Tvojej ctenej blízkosti. Ale úprimne! Krása, nádhera, chuť i dobrota nevídaná a Tebe s Tvojimi najbližšími zaslúžená, čo Ti zo srdca, aj keď závidím, dožičím! Pozdravuj aj naše hory, lesy, lúky a stráne!

@sracz (28.6.2020 21:21)

Vďaka za koment. Veď keď rastú tak si človek dopraje čistú chuť dubákov. Aj praženicu robím z nich. Desať dubákov a dve vajcia. Keby nerástli tak dám dva dubáky a desať vajec. Ako hovorili dedovia hríbového hladu nikdy nebude.
Tak takúto by som si dal.Jediné čo mi do nej chýba sú práve tie dubáke.Naša starká(1887/1978)kým žila,mala živnosť aj certifikát na predaj hríbov.Ako chlapec som sa čerstvých hríbov čosi najedol.Bohužiaľ tie časy ostali iba v spomienkach.Ale polievočku si navaril výbornú.
1x kvakac
@bembo (29.6.2020 15:31)

Vďaka za koment. Starý otec bol vášnivý hubár. Vždy ich doniesol veľa a starká z nich robila všetko možné a od vtedy to ostalo vo mne. Ta príjemná chuť, ktorá ma stále láka. Okrem dubákov ešte mi chutí muchotrávka cisárska, len to je už vzácnosť objaviť a dokonca neviem čí už nie je chránená.
1x bembo
Polievočka musí byť mňam.Ja musím počkať kým prídu dubáčiky .
1x kvakac
@ilusa (2.7.2020 11:43)

Vďaka za koment. Treba niekoho vyhnať na dubáčiky. Ani mne sa nechcelo, ale keď som začal nachádzať tak aj chuť rástla na zbieranie.