Diskusia k receptu
Tekvicový prívarok

Tekvicový prívarok s mäsovým perkeltom

Mário Hlinka
šéfkuchár Mlyna u Anastázie v Pohraniciach, 29. apríla 2020

Komentáre 1 - 9 z 9


Toto jedlo v tejto kombinácii mám veľmi rada, akurát ja do tekvice nepridávam bobkový list, ale rascu a smotanu pridávam zväčša kyslú. Inak v podstate rovnako.
Súhlasím s @Haji , keď robím zátrepku (radšej však mám zápražku), tak múku v smotane nechám dlhšie “postáť”, stratí sa múčnatosť a aj na trávenie je to trochu ľahšie.
Inak dobré jedlo.
2x haji, frezia
@terinka55 (29.4.2020 12:33)
Přesně. Nedodržení technologických postupů v tomto případě časem vede k nesnášenlivosti lepku, pšenice. Hned je o starost víc, kdyby o jednu.
Tekvicovú omáčku má môj muž rád, a k tomu to mäso na šťave (u nás k nej nejde voľské oko, alebo údenina). Smotanu buď zmiešam sladkú s kyslou, alebo dám len jeden druh. Nedávam ani bobkový list, ani rascu, či cesnak, korenie len biele, mleté a kôpor až úplne nakoniec, pred vypnutím plameňa. Ale viem, že každý má zaužívaný ten svoj spôsob.....
1x haji
A ešte - toto mám tuším od @sovka , ak dávam miesto zásmažky len zátrepku, tak si ju pripravím ešte pred varením a nechám tým vlastne odstáť, a tiež ju povarím po pridaní do tekutiny (omáčky) aspoň 10 minút, najmenej, a aj ocot až nakoniec.
1x haji
ked pridavam ocot tak aj stipku cukru na vyvazenie chuti a velaaa kopru,inac recept je dobr