Cestoviny s bryndzou
Cestoviny s bryndzou

Heľpianske trhance fotorecept

bogar - fotkabogar, 27. apríla 2020
Heľpianske trhance (fotorecept)
Foto: bogar

S týmto receptom som sa prvý raz stretla u nás v práci, robí sa najmenším detičkám podľa noriem v školskej jedálni v MŠ. Zobraziť celý popisS týmto receptom som sa prvý raz stretla u nás v práci, robí sa najmenším detičkám podľa noriem v školskej jedálni v MŠ. Tak som skúsila okukať recept a pripraviť svoju variantu, keďže recept je trošku iný :) Čítala som, že sa má robiť aj domáce cesto na trhance, ale tak akosi nebol čas :D

6-8
porcií
15 minút
príprava
25 minút
tepelná úprava

Suroviny

10  ks stredné
400 g (cestoviny)
400 g
150 ml (ľubovoľná okrem kyslej)
100 g (v črievku)
1 ks
2 PL
 strúhaný
Navrch:
150 g domáca




Postup

  1. 1

    Zemiaky som si očistila a nachystala do osolenej vody nakrájané na malé kocky. Cibuľu som nakrájala taktiež na drobno.

    Heľpianske trhance (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do misky som si vytlačila syr z črievka, pridala bryndzu a zaliala sójovou smotanou (nemusíte, môže byť akákoľvek, najlahodnejšia je však na šľahanie). Všetko spolu vymiešame, ja ako trik, aby to šlo ľahšie, používam vodu z vyvarených cestovín, to robím aj keď varím bryndzové halušky :D jednoducho stačí do tejto misky aj pridať teplú vyvarenú vodu - asi 3 PL.

    Heľpianske trhance (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Kým sa varili cestoviny a zemiaky, dala som si oprážať na jemnom ohni pokrájanú slaninku aj s kožou a po dôkladnom pomalom orestovaní som slaninu vybrala a kožu hodila do vody s cestovinami.

    Heľpianske trhance (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do výpeku po slanine som hodila cibuľu a restovala na slabom ohni kým nebola krásne zlatohnedá.

    Heľpianske trhance (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Variace sa cestoviny som vyskúšala, keď boli mäkké, tak som ich scedila a kožu zo slaniny vyhodila. Scedené cestoviny som potom poliala rozpusteným maslom, pridala som uvarené scedené zemiaky, opraženú cibuľu, všetko dôkladne zamiešala a ochutnala. Pridala som štipku mletého čierneho korenia a bryndzovú zmes, premiešala, dochutila soľou, každý podľa svojej chuti.

    Heľpianske trhance (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Posypala som to opraženou slaninkou, jarnou cibuľkou a podávala so smotanou. Vynikajúce jedlo, odporúčam vyskúšať :)

    Heľpianske trhance (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

haji
Věřím, že je to chutné jídlo, fotečka se ti velmi povedla!
1x bogar
bogar
@evkalibka (28.4.2020 13:07)

tak skusam kombinujem musim postupne laktozu a lepok vylucit kedze nemozem ich zial no ...
1x haji
haji
@bogar (29.4.2020 12:14)
Někdy se stane, že náš trávicí trakt stávkuje, případně stávkují i přilehlé tělesné orgány. Pokud si to tělo, situace /či lekár/ žiada, jde jít i touto cestou. Kdo nezažil...
Něco jiného je podléhat módě bez vážných důvodů, ale to je o inom.
Držím pěstě, aby sa tělo opět naladilo, dostalo do formy! Jsi sluníčko! Měj hezký den!
1x bogar
jozka2
Viem si to predstavit s domacimi trhancami.Pre deticky ako stvorene,ale pochutnaju si aj dospeli.Ja ich mam velmi rada.
drajan
V jednoduchosti je krása. Ja to robievam ako "fliačky starých materí", len s bryndzou, bez syru , bez mušk. orieška,bez cibule a bez korenia. Je to tak isto veľmi chutné a rýchle jedlo.Samozrejme slaninkou "nešetrím" a k tomu dobré kyslé mliečko a čosi zelené navrch.
1x bogar




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia