Polievka Minestrone

Vincenzo Miele
Šéfkuchár reštaurácie Pizzeria Rotunda v Bratislave, 2. mája 2010
Polievka Minestrone
Foto: Varecha.sk - Sandra Támerová
4
porcie

Suroviny

2 ks
2 ks
2 ks
 kúsok
 kúsok
1 ks
200 g




Postup

  1. 1

    Všetku zeleninu si nakrájame na menšie kúsky. Môžete použiť akúkoľvek zeleninu, čo máte doma. Taliani varia túto polievku vždy z čerstvej zeleniny, ktorá sa práve v danom období pestuje a má sezónu.

  2. 2

    Nakrájanú zeleninu dáme na rozohriatu panvicu. Pridáme olej a restujeme. Osolíme a okoreníme. Potom pridáme paradajkový pretlak a spolu podusíme. Takto pripravenú zeleninu dáme do hrnca a zalejeme vývarom.

  3. 3

    Chvíľu povaríme kým zelenina nezmäkne a môžeme podávať. Na tanieri polievku dozdobíme bazalkou a posypeme parmezánom.

Diskusia k receptu

frezia68
Okrem baklažánu máme všetko.Pridám papriku a zajtra varím polievku na nový spôsob :-)))
evas13
Práve dnes som ju varila po prvý krát a manžel povedal, že je skoro ako v jednej tal. restaurant, ktorá bola fantastická. Všetko som tam dala okrem baklažánu. Mňamka :-)))
labuska
wau , jednoduchý a užasný recept zajtra nakupim materiál a varím, už sa teším a dakujem moc za recept
labuska
nedá mi nenapísať znova polievočku práve varím už aspon 4x je fantastická .Velmi pekne ďakujem za skvelý receptík




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia