nikajednadva nemá fotku

nikajednadva


Tacos al Pastor (fotorecept) Tacos al Pastor (fotorecept) Vaše

Doma som mala ananás a avokádo, tak som si povedala, že prišiel čas na mexickú kuchyňu. Ananás je kľúčovou ingredienciou v recepte al pastor. Okrem toho, že mäso je kvôli nemu mäkšie, je tiež príjemne sladkasté.

Bao buns s hovädzím bulgogi (fotorecept) Bao buns s hovädzím bulgogi (fotorecept) Vaše

Kórejskú kuchyňu mám veľmi rada, teda aspoň jej západnú reprezentáciu. Keď v menu vidím bao buns, a nebodaj kimchi, ďalej čítať ani nemusím. Nedávno som však narazila na recept na tieto malé parené žemle - bao buns, tak som ich aj vyskúšala.

Pavlova torta s citrónom, levanduľou a medom (fotorecept) Pavlova torta s citrónom, levanduľou a medom (fotorecept) Vaše

Pavlova je jedným z mojich najobľúbenejších dezertov. Je jednoduchá, rýchla a mám pocit, že nech ju obložím akýmkoľvek ovocím, vždy chutí skvele. Robievam teda rôzne variácie (jahody, rebarbora a pistácie; mango a marakuja), ale táto je zďaleka mojou najobľúbenešou. Keď som objavila kombináciu príchutí levanduľa, citrón a med, chcela som ju zapracovať aj do formy Pavlovej a tak tento recept vznikol. Snáď každý kto ju ochutnal si ju nevedel vynachváliť, preto zdieľam.

Bezlepková torta s ružami a pistáciami Bezlepková torta s ružami a pistáciami Vaše

Kolega mi dal výzvu - upiecť niečo bezlepkové, ale s korpusom. Tak som hľadala a našla recept na tento koláč, ktorý naozaj prekvapil. Piškóta je nadýchaná, nie je suchá a chuť ruže je príjemne exotická.

Jarné cupcakes (fotorecept) Jarné cupcakes (fotorecept) Vaše

Pridávam najmä ako inšpiráciu. Pri príležitosti Veľkej noci som chcela urobiť niečo veselé a jarné. Cesto a krém sú celkom štandardné - čokoládové, ale naozaj vláčne.

Citrónovo-bazová torta Citrónovo-bazová torta Vaše

Tento recept zožal v práci veľký úspech. Kolegovia si pochvaľovali, že piškóta bola šťavnatá a koláč nebol príkro sladký, ako sa to so zákuskami občas stáva. Preto, a najmä aby som si recept týmto spôsobom uložila, som sa rozhodla zdieľať.

Cheesecake so slaným karamelom Cheesecake so slaným karamelom Vaše

Cheesecake-y robím výlučne nepečené. Mám pocit, že sú jemnejšie a krémovejšie. Tento je presne taký. Aj keď slaný karamel nie je žiadna prevratná kombinácia, je to tradične dobrá klasika, čím je pre mňa aj tento cheesecake.

Mojito cupcakes Mojito cupcakes Vaše

Cesto: V malej miske zmiešame rum, cmar a vanilkovú esenciu.

Cesto na pizzu s kváskom (fotorecept) Cesto na pizzu s kváskom (fotorecept) Vaše

Už roky sa snažím nájsť cesto na pizzu, ktoré by bolo po upečení tak správne žuvacie a malo chrumkavú kôrku. Doteraz som toto úplne nedocielila, či už použitím múky s vysokým obsahom gluténu, minimálneho množstva oleja, alebo kameňa na pečenie. Narazila som na tento recept a zdá sa, že tú chrumkavo-žuvaciu štruktúru cestu dodá napríklad kvások. Keďže som konečne s cestom spokojná tak na 90%, zdieľam. Originál: https://www.kingarthurflour.com/recipes/sourdough-pizza-crust-recipe

Bravčové v papieri (fotorecept) Bravčové v papieri (fotorecept) Vaše

Tento recept mám z YT kanálu FoodWishes. Trhané mäso, alebo pulled pork, je jeden z mojich najobľúbenejších, hodí sa napríklad do sendvičov, burgerov ale aj do mac and cheese či poutine. Keďže sa najčastejšie pripravuje hodiny v tzv. slow cookeri alebo na grile, doma som ho ešte nerobila. Tento recept však milo prekvapil a mäso je jemné, šťavnaté a doslova sa rozpadáva.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist