kapucinka nemá fotku

Kapucinka


Zdravé jablkové tyčinky z ovsených vločiek (fotorecept) Zdravé jablkové tyčinky z ovsených vločiek (fotorecept) Vaše

Jednoduchý, rýchly a zdravý recept na jar, keď chcete mlsať.

Vianočné keksíky s pomarančom (fotorecept) Vianočné keksíky s pomarančom (fotorecept) Vaše

Tieto keksíky chutia veľmi dobre a zvlášť s polevou. Je to upravený recept z knihy Lahodná čokoláda, namiesto 30 kúskov ale vyšlo 74 a dala som menej múky.

Keksíkové slimáčiky (fotorecept) Keksíkové slimáčiky (fotorecept) Vaše

Inšpirované receptom z knihy Lahodná čokoláda, len trochu upravené. Pôvodne to bolo niečo ako koláče, ale mne sa to podarilo ako keksíky.

Zdravá raňajková bašta (fotorecept) Zdravá raňajková bašta (fotorecept) Vaše

Veľmi jednoduchá príprava, akurát na ráno, keď sa ponáhľate.

Sódové žemličky bez kysnutia (fotorecept) Sódové žemličky bez kysnutia (fotorecept) Vaše

Výborný recept na rýchle pečenie počas večera, chutné sú aj pár dní, podľa mňa na druhý deň ešte lepšie. Recept na sódový chlieb som upravila a takto vyzerá v podobe žemličiek.

Svieži bylinkový sirup (fotorecept) Svieži bylinkový sirup (fotorecept) Vaše

Tento sirup nie je taký hustý ako z obchodu, ale stačí len málo - rovnaká dávka ako s tým obchodným a máte ochutený celý pohár. A navyše je zdravý a stojí lacnejšie ako ten z obchodu.

Kváskový pšenično-ražný chlieb (fotorecept) Kváskový pšenično-ražný chlieb (fotorecept) Vaše

Tento chlieb bol po upečení mäkký a mal chrumkavú kôrku. Takúto skvelú chuť nemajú bežné obchodné chleby. Na druhý deň trochu stvrdol, ale stále bol vynikajúci. Ľahko sa krájal a výborne voňal.

Mätovo-medovková čokoládová zmrzlina s orechami (fotorecept) Mätovo-medovková čokoládová zmrzlina s orechami (fotorecept) Vaše

Táto zmrzlina má výbornú chuť. Ospravedlňujem sa, že tam nie sú fotky, nestíhala som večer pri príprave, tak pridávam aspoň kresby, kreslila som, keď som mala viac času :). Vyšlo asi 10 porcií.

Bylinkové maslo s korením (fotorecept) Bylinkové maslo s korením (fotorecept) Vaše

Toto maslo je veľmi chutné, našla som ho na stránke Tchibo, tak pridávam, aby tu bol aj takýto postup. Je to jednoduchá príprava.

Bylinkové maslo (fotorecept) Bylinkové maslo (fotorecept) Vaše

Bylinkové maslo ja zdravšie, než to obyčajné. Bylinky podporujú trávenie, zvlášť pri mastných jedlách, takže s maslom je to dobrá kombinácia, zároveň ho aj pekne prevoňajú. Ja som použila materinu dúšku, no môžete tam pridať aj oregano, pažítku, petržlen, rozmarín a mnoho ďalších... napríklad to aj kombinovať :)

Mätová zmrzlina s kúskami čokolády (fotorecept) Mätová zmrzlina s kúskami čokolády (fotorecept) Vaše

Na záhrade máme veľa mäty a všetci obľubujeme zmrzlinu. Toto je vylepšený recept na mätovú zmrzlinu.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist