kapucinka nemá fotku

Kapucinka


Malinovo-ríbezľová marmeláda (fotorecept) Malinovo-ríbezľová marmeláda (fotorecept) Vaše

Milujem džemy a podobne, a tohto roku sme mali veľmi veľmi veľa malín, pomaly každý deň plnú veľkú misu, a keďže sme to už nestíhali jesť, nastal čas vyrobiť marmeládu. Rozdiel oproti džemu je v tom, že v marmeláde je rozmixované ovocie, zatiaľ čo v džeme sú kúsky celého ovocia. Navyše sme mali aj veľa ríbezlí (od susedov), tak teda vznikla úžasná kombinácia. Recept som si vymyslela sama, proste som všetko zmiešala, osladila a vzniklo toto...

Zázvorový čajík s pomarančom (fotorecept) Zázvorový čajík s pomarančom (fotorecept) Vaše

Pri prechladnutí, ale aj ako prevencia je tento liečivý koreň ideálny. Tento čaj patrí medzi moje obľúbené.

Banánový kokteil na dva spôsoby (fotorecept) Banánový kokteil na dva spôsoby (fotorecept) Vaše

Jednoduchý, chutný, rýchly a podľa prísad, ktoré si zvolíte aj zdravý banánový kokteil.

Kváskové škoricovníky, osie hniezda (fotorecept) Kváskové škoricovníky, osie hniezda (fotorecept) Vaše

Kvások sa stáva čoraz obľúbenejším, hlavne preto, že je omnoho zdravší. Vynikajúce sú škoricovníky - aj na druhý deň, vhodné na desiatu, zákusok, olovrant alebo len tak :). Keďže doma nepoužívame na výrobu pečiva droždie, ale kvások a rozhodla som sa upiecť škoricovníky, pospájala som recepty z internetu na osie hniezda do jedného receptu a prerobila ho na kváskový.

Jahodovo-čokoládový DUO nanuk (fotorecept) Jahodovo-čokoládový DUO nanuk (fotorecept) Vaše

V horúcom lete nie je nič krajšie, ako sa osviežiť. Jedným skvelým osviežením je aj ľadový nanuk, v tomto prípade jemný smotanovo-krémový, rozplývajúci sa na jazyku. :) Chuť je jedinečná, lahodná, jednoducho výborná. Spojením jogurtu a smotany vznikne hladká konzistencia s minimálnym množstvom kryštálikov - a to netreba zmes miešať počas mrznutia - takže nanuk môžete konzumovať ako zmrzlinu.

Kváskové dukátové buchty (fotorecept) Kváskové dukátové buchty (fotorecept) Vaše

Kvások má veľa veľa kladných vlastností, nenadúva po ňom, obsahuje divé kvasinky, ktoré sa prirodzene vyskytujú všade okolo nás a naši predkovia s ním piekli nádherné chleby. Pečivo vyrábam už iba z kvásku, tak prečo nie aj hlavné jedlá? Nenašla som tu ešte takýto recept, tak ho tu pridávam. Tak dobrú chuť :)

Zdravé jablkové tyčinky z ovsených vločiek (fotorecept) Zdravé jablkové tyčinky z ovsených vločiek (fotorecept) Vaše

Jednoduchý, rýchly a zdravý recept na jar, keď chcete mlsať.

Vianočné keksíky s pomarančom (fotorecept) Vianočné keksíky s pomarančom (fotorecept) Vaše

Tieto keksíky chutia veľmi dobre a zvlášť s polevou. Je to upravený recept z knihy Lahodná čokoláda, namiesto 30 kúskov ale vyšlo 74 a dala som menej múky.

Keksíkové slimáčiky (fotorecept) Keksíkové slimáčiky (fotorecept) Vaše

Inšpirované receptom z knihy Lahodná čokoláda, len trochu upravené. Pôvodne to bolo niečo ako koláče, ale mne sa to podarilo ako keksíky.

Zdravá raňajková bašta (fotorecept) Zdravá raňajková bašta (fotorecept) Vaše

Veľmi jednoduchá príprava, akurát na ráno, keď sa ponáhľate.

Sódové žemličky bez kysnutia (fotorecept) Sódové žemličky bez kysnutia (fotorecept) Vaše

Výborný recept na rýchle pečenie počas večera, chutné sú aj pár dní, podľa mňa na druhý deň ešte lepšie. Recept na sódový chlieb som upravila a takto vyzerá v podobe žemličiek.

Svieži bylinkový sirup (fotorecept) Svieži bylinkový sirup (fotorecept) Vaše

Tento sirup nie je taký hustý ako z obchodu, ale stačí len málo - rovnaká dávka ako s tým obchodným a máte ochutený celý pohár. A navyše je zdravý a stojí lacnejšie ako ten z obchodu.

Kváskový pšenično-ražný chlieb (fotorecept) Kváskový pšenično-ražný chlieb (fotorecept) Vaše

Tento chlieb bol po upečení mäkký a mal chrumkavú kôrku. Takúto skvelú chuť nemajú bežné obchodné chleby. Na druhý deň trochu stvrdol, ale stále bol vynikajúci. Ľahko sa krájal a výborne voňal.

Mätovo-medovková čokoládová zmrzlina s orechami (fotorecept) Mätovo-medovková čokoládová zmrzlina s orechami (fotorecept) Vaše

Táto zmrzlina má výbornú chuť. Ospravedlňujem sa, že tam nie sú fotky, nestíhala som večer pri príprave, tak pridávam aspoň kresby, kreslila som, keď som mala viac času :). Vyšlo asi 10 porcií.

Bylinkové maslo s korením (fotorecept) Bylinkové maslo s korením (fotorecept) Vaše

Toto maslo je veľmi chutné, našla som ho na stránke Tchibo, tak pridávam, aby tu bol aj takýto postup. Je to jednoduchá príprava.

Bylinkové maslo (fotorecept) Bylinkové maslo (fotorecept) Vaše

Bylinkové maslo ja zdravšie, než to obyčajné. Bylinky podporujú trávenie, zvlášť pri mastných jedlách, takže s maslom je to dobrá kombinácia, zároveň ho aj pekne prevoňajú. Ja som použila materinu dúšku, no môžete tam pridať aj oregano, pažítku, petržlen, rozmarín a mnoho ďalších... napríklad to aj kombinovať :)

Mätová zmrzlina s kúskami čokolády (fotorecept) Mätová zmrzlina s kúskami čokolády (fotorecept) Vaše

Na záhrade máme veľa mäty a všetci obľubujeme zmrzlinu. Toto je vylepšený recept na mätovú zmrzlinu.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist