Dolky z bieleho jogurtu

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 1. februára 2019     Dĺžka videa: 1 minúta 35 sekúnd

Foto a video: TV Varecha

Recept na chutné sladké dolky.

Sladká večera, ktorá nie je síce nejak zdravá, ale občas môžeme :) V jednom filme raz taká pani hovorila "život je príliš krátky na to, aby sme si ho neosladili". Suroviny ako text a popis si viete prečítať v tejto linke: www.varecha.sk/35700

Suroviny

4 ks (1 kelímok po 150 ml)
4 ks
4 balíčky
18 PL
2 čl
 podľa chuti

Postup

  1. 1

    V mise rozšľaháme vajcia s cukrom.

  2. 2

    Pridáme jogurt a dôkladne premiešame.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Ďakujem - boli výborné - nadýchané ... toto je môj prvý príspevok a mala som problém sem vložiť jednu fotku (lebo bola veľká) keď si to nacvičím podokladám aj iné :) Idem skúsiť doplniť bod "pečenie" ;) Prajem Vám dobrú chuť :)
Vymazať
Hviezdička z cukru: syn mi v strede papiera A4 obkreslil hviezdičku (podľa vykrajovátka) , vystrihol a ja som si to priložila na dolku a posypala cukrom. Dobré je to v tom, že ten cukor okolo nie je na škodu ale si ho znova presypeš a použiješ. Inak sú tuším aj také špeciál vzory na posypávanie ale to ja nemám - vystrihnem iný keď budem chcieť :)
Vymazať
tak tak.... aj oči jedia :) a ešte jedno: láska ide cez žalúdok :) super nápad s kyslou smotanou - ja som nemala toľko jogurtu a rozmýšľala som nad smotanou - tak super, nabudúce urobím tak :)
Vymazať
Robila som aj lievance podobne, vlastne ono je to aj jedno, len je dobre vymiešať si len žĺtky a spraviť sneh, ktorý do cesta pekne zamiešame, budú kyprejšie, lepšie. Ale máš ich aj tak pekné, @monicka7299 , rovnomerné.
Vymazať
... mne iné ani nechutia, tiež len tento recept robievam, dokonca si robím i jogurt, aby to nebolo také drahé (teraz v období, keď hrejú radiátory to mám za deň - do výživového pohára dám mlieko a 1ML jogurtu, uzavriem a na druhý deň robím)...nie sú mastné, sú fakt výborné
Vymazať
@Monicka7299
Su naozaj vyborne, dakujem za inspiraciu. Robim velmi podobne wafle, niekedy snad pridam recept.
Inak vymenila som muku za bio spaldovu celozrnnu a pouzila som aj vanilkovy cukor bio. Olej som dala asi 3g, aj to len na prvu panvicu.Jedli sme s javorovym sirupom resp. S vyraznym cucoriedkovym dzemom.
Vymazať
Určite zajtra spravím, vyzerajú veľmi dobre a ja potrebujem vyskúšať novú panvicu, ktorú som si po dlhom hľadaní kúpila. /na indukciu/.
Receptík mi takto prišiel vhod, ďakujem.