Tlačenka z pomalého hrnca

kvakac - fotkakvakac, 17. marca 2019
Tlačenka z pomalého hrnca
Foto: kvakac

Hrniec na pomalé varenie sa dá využiť aj na výrobu jednoduchej tlačenky bez chémie.

200 minút
príprava
420 minút
na 95 - 100 °C

Suroviny

1 ks veľké
1 ks
1 l
Na 3 litre ovaru:
1100 g
500 - 600 g
1 ks
15 ks
5 ks
5 ks
3 - 4 ks
2 ks stredná
8 ks strúčiky
A ešte:
1 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Vopred si uvaríme ovar zo surovín určených naň. Varíme ho asi 200 minút, alebo tak dlho, aby mäso pekne išlo s kosti dolu.

  Tlačenka z pomalého hrnca - obrázok 1
 2. 2

  Do pomalého hrnca dáme údené aj surové koleno. Do vnútra musia vojsť, či chcú, alebo nie, svadba bola drahá. Ja mám hrniec 5,5 l , tak to píšem naň. Údené koleno bolo veľké, tak som z neho kúsky orezal a vložil tiež do hrnca. Zalial som ovarom preliatym cez sitko a trochu osolil. Ovar nalejeme tak do polovice výšky mäsa. Solíme ozaj opatrne, lebo údené je dosť slané. Hrniec nastavíme na Low a 7 hodín. To je 90 °C - 95 °C. A vôbec sa o to nestaráme, žiadne otváranie. Na zaver pridáme majorán.

  Tlačenka z pomalého hrnca - obrázok 2
 3. 3

  Po 7 hodinách mäso vyberieme a nakrájame na 3 cm kúsky. Dáme do vrecka na tlačenku a zalievame ovarom z hrnca. Konce dobre uzavrieme a tlačenku dáme na rovnú podložku do chladu. Zaťažíme niečím rovným a necháme stuhnúť na 10 - 12 hodín. Ja som to mal v chladnej komore. Potom som to dal do chladničky na ďalších 12 hodín. Istota je guľomet. Teraz cela rodina chodíme do chladničky s nožom odrezávať kolieska, či sa tlačenka nekazí.

  Tlačenka z pomalého hrnca - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Bych chtěla být muchú, jak nacpeš dvě velké kolena do jedno PH - jsi kouzelník? Asi áno, tlačenka kouzelně vypadá a určitě ještě líp chutná. A ještě jedna faktická: kdo umýva riady? ha? No prostě jsi šikovný a testovací vzorek, spíš vzor, by byl milý! Přeji krásnou neděli! Díky za receptík.