Fazuľová polievka
Fazuľová polievka

Fazuľová polievka videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 14. septembra 2024

K tejto skvelej polievke potrebujete už len chlieb a cibuľu. Jeden hrniec tejto jednoduchej polievky zasýti celú rodinu, vraví moja mama :-) Druhé jedlo Zobraziť celý popisK tejto skvelej polievke potrebujete už len chlieb a cibuľu. Jeden hrniec tejto jednoduchej polievky zasýti celú rodinu, vraví moja mama :-) Druhé jedlo už nepotrebujete.
Zdroj: Youtube

Fazuľová polievka (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

500 g suchá
5-6 ks
2 ks
2 ks
1 ks
kúsok
1 ks čerstvá
2-3 strúčiky
2 PL
2 PL
2 KL
10 Zrniek
podľa chuti
cca 4-5 l




Postup

  1. 1

    Fazuľu si vopred na 1 noc namočíme, aby sa skôr uvarila. Na druhý deň fazuľu opláchneme, zalejeme ju dostatočným množstvom vody (cca 4 litre), pridáme soľ a varíme ju do mäkka.

  2. 2

    Keď je fazuľa už mäkká, pridáme pokrájanú mrkvu, petržlen, kaleráb aj zemiaky. Jednu cibuľu a papriku dávam v celosti. Zelerové listy dávam tiež len tak v celku, aby sa ich chuť vyvarila. Ak treba, dolejeme znova trochu vody a následne privedieme znova do varu.

  3. 3

    Z oleja, múky a mletej červenej papriky si pripravíme klasicky zápražku, ktorú vlejeme do znova variacej sa polievky. Dáme cesnak, soľ, čierne korenie, rascu, podľa chuti môžete dať aj vegetu a ešte pokrájame aj pár vetvičiek petržlenovej vňate. Polievku varíme až do úplného zmäknutia fazule a zeleniny.

    Fazuľová polievka (videorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Hotovú polievku podávame s chlebom a cibuľou :-) Jeden plný tanier tejto skvelej polievky hravo nahradí aj hlavné jedlo! Prajem dobrú chuť!

    Fazuľová polievka (videorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Diskusia k receptu

farbuska
Prichádza obdobie takýchto sýtych a chutných polievok... pri tvojom recepte ma zaujalo to doplnenie surovou cibuľou. Iste to dodá trochu iný chuťový rozmer - vyskúšam.
chemik
Dovolím si chemickou připomínku, že sůl denaturuje bílkoviny, takže se pak fazole vaří déle a u středu bývají tvrdší. Je proto vhodné fazole namáčet do měkké vody (dešťová, destilovaná, kondenzát ze sušičky) dokud slupka nenabobtná do hladka. Namáčecí vodu uvést k varu, vylít i s pěnou a pak pokračovat normálně a solit až změknou. Takto se s jistotou připraví měkké "máslové" fazole. Mně to za ten delší čas přípravy stojí.
cesminaz
@chemik (16.9.2024 13:29)

Dakujem za nahliadnutie receptu, ako aj za informáciu a vysvetlenie 🙂




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia