Mriežkovaný koláč
Mriežkovaný koláč

Mriežkovaný koláč s džemom

frommykitchendotcom - bez fotkyfrommykitchendotcom, 12. novembra 2020

Lacný tradičný koláčik s domácim džemom.

30 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

2 bal.
50 g
1 bal.
230 g
1 bal.
500 g
1 ks
1 ks
3 PL
z 1/2 citróna
1 PL




Postup

  1. 1

    Vo väčšej miske spolu rozmrvíme Palmarin, maslo, múku s práškom do pečiva, práškový cukor, vanilínový cukor a nastrúhanú citrónovú kôru.

  2. 2

    Zhnetieme cesto pridaním 1 vajca , žĺtka a smotany. Cesto rozdelíme na 2 nerovnaké časti. Do menšej pridáme 1 PL kakaa. Svetlé cesto rozvaľkáme a dáme na vymastený a pomúčený plech (veľký).

  3. 3

    Potrieme ho džemom. Tmavé cesto postupne vyformujeme na šúľky a ukladáme na džem tak, aby sme vytvorili mrežu. Pečieme vo vyhriatej rúre najprv na 200 °C, potom teplotu znížime na 170-180 °C.

Diskusia k receptu

cesminaz
Tu je 100%ne nejaká chyba...Fakt žiadna múka? Ani nič čo by ju nahradilo? Ved z tých surovín nevznikne podla mňa nič také, čo sa dá vyšúlať, alebo vyválkať. A mimochodom vajce, smotana, kopa tuku..to ked sa začne piect s tým lekvárom, z toho vznikne asi len nejaká lekvárová praženica :-) Ved to sa celé spustí, nie?? ;-)) Ja neviem no, počkáme si na objasnenie :-)
kavicka11
No prepáčte, ale aj tak mi to stále nesedí. Pol kila múky a pol kila palmarin a ešte maslo??? A málo tekutín. Nemôže z toho vzniknúť cesto.
zolik
@kavicka11 (13.11.2020 14:45)
Myslim si to iste co pred tym, ze je to nezmysel. A s 1/2kg palmarinom este väcsi nezmysel, aj keby tam toho 1/2kg muky bolo. Musi to byt dost nechutne, to je moj nazor.

marta23
@evanaaa (12.11.2020 18:36)

V recepte 500g múky polohrubej. Nie je napísané, že koľko váži jedno bal. palmarínu. Ale na môj vkus je tiež veľa cukru, ja som diabetička.
haji
@kavicka11 (13.11.2020 14:45)
Pokud to mohu odhadnout, mělo by to být linecké těsto. To je těsto tukové, ale čeho je moc... tady je tuku příliš. Recept bych si nevybrala. A že jich tu je.
kavicka11
evanaaa , v recepte je dokonca 500g tuku + ešte 50 g masla na 500g múky. ? myslím si že to je len žart, na ktorom sa dotyčný/á len zabáva
1x zolik




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia