Marhuľové muffiny
Marhuľové muffiny

Muffiny s marhuľami a čokoládou

cesminaz - fotkacesminaz, 14. júla 2019
Muffiny s marhuľami a čokoládou
Foto: cesminaz

Veľmi chutné, jednoduché muffinky s čerstvými marhuľami a čokoládou ;-)

12 ks
porcií
15 minút
príprava
25 minút
na 190 °C

Suroviny

Cesto:
200 g
100 g
150 g
100 g
1/2 dl
2 dl
2 ks
2 bal. (1 bal. = 10 g)
1/4 KL
1/2 bal. (1 bal. = 15,5 g)
Okrem toho:
 čerstvé




Postup

  1. 1

    Je sezóna marhúľ a hoci u nás doma ich jeme najradšej čerstvé, neodmietnu sa ani rôzne koláčiky z nich :-) No a najlepšie sú tie najjednoduchšie ;-P

    Muffiny s marhuľami a čokoládou - obrázok 1
  2. 2

    Pripravíme si zrelé, podľa možnosti väčšie marhule. Keďže muffiniek je 12, tak potrebujeme 6 celých marhúľ. Do každej muffinky dáme len jednu polovicu marhule, inak by sa nám celý muffin rozmočil - marhule sú veľmi šťavnaté :-) Ja som tie polovičky posypala aj vanilkovým cukrom. No a aby neboli tie muffinky len čisto ovocné a pre deti aj zaujímavejšie :-) tak pridáme aj nejakú obľúbenú čokoládu. Ja som dala mliečnu Milku, ale kľudne môže byť aj nejaká plnená čokoláda. Robila som už aj s jahodovou a bolo to fantastickej chuti :-)

    Muffiny s marhuľami a čokoládou - obrázok 2
  3. 3

    Zvlášť do každej misy si pripravíme tekuté a sypké suroviny. Nakoniec všetko zmiešame a vytvoríme také hustejšie cesto. Pripravené muffinové košíčky naplníme najprv len cca do polovice, jemne vopcháme marhuľu a vedľa aj 1-2 kocky čokolády. Zvyšným cestom pozakrývame marhule a dáme piecť do rúry, ktorú sme si už dopredu rozohriali na 190 °C na cca 20-25 min.

    Muffiny s marhuľami a čokoládou - obrázok 3
  4. 4

    Muffinky sú výborné :-) Vďaka kombinácii hladkej a polohrubej múky, cesto od marhúľ nie je rozmočené, len presne dobre šťavnaté :-) Prajem dobrú chuť!

    Muffiny s marhuľami a čokoládou - obrázok 4
  5. 5

    A tieto muffinky som robila z čisto 300 g špaldovej celozrnnej múky, sú tiež fantastické ;-D

    Muffiny s marhuľami a čokoládou - obrázok 5

Diskusia k receptu

simi711
Neodolala som a podla receptu som upiekla ovocnú cucoriedkovo marhuľovú bublanina. Fantastická, jemná, nádychana. Vďaka za recept.
cesminaz
@Simi711 (14.7.2019 11:14)

Fíha :-) to je teda rýchlosť ;-)) Jasné že sa to cesto dá aj na plech vyliat a upiect ako bublaninu :-) V kombinácii s čučoriedkami to musela byt fantázia! Teším sa,že si spokojná :-)
haji
Pěkný recept, bohatá úroda marhul. Muffinky jako malované, o chuti nepochybuji, musí být výborné!
siuuu
.. muffiny milujem - najmä ovocné, s marhuľami som nerobila - musím vyskúšať ... museli chutiť super
cesminaz
@Haji :-) dakujem.Ano tento rok ich máme ovela viac než minulý rok,čomu sa velmi teším :-) zbožňujem marhule,je to moje najoblúbenejšie ovocie.Pekný den ti prajem!
1x haji
cesminaz
@Babinka super :-) s jahodami museli byt tiež fantastické! Vdaka za správu :-) @Siuuu kludne vyskúšaj,chutia velmi dobre :-) No najmä v kombinácii s tou čokoládou! Pekný den všetkým :-)
kucharka
Vyborne, ja so dala slivky a ringloty a mliecnu cokoladu.
Dakujem za recept.


1x haji
81285_1563222837 - profilový obrázok
kyo
kyo
Velmo pekné koláčiky a chcem ešte opýtať, ako móžem pridať viac fotiek k jednému kroku?
cesminaz
@Kucharka (15.7.2019 13:02)

Teším sa tvojej správe a že vám chutilo.Určite boli super aj s iným ovocím :-) Pozdravujem.
cesminaz
@Kyo (16.7.2019 20:35)

Som rada,že sa ti recept páči :-) Vidím,že si nový a máš naozaj zábavne napísaný profil :-)
Na to,aby si vedel v jednom bode pridat viac fotiek,si potrebuješ stiahnut takú aplikáciu.Ja mám LIPIX ...


marienka44
Mám v chladničke ríbezle. Môžem ich tam pridať namiesto marhúľ? Aj prezreté 2 ks banánov by som rada spotrebovala. :-)
45678
Krásna úvodná fotka a muffinky suprové, vyskúšala som,no namiesto čerstvých marhúľ som dala za lyžičku džemu aj bez čokolády je žiadosť o nášup,teda musím opakovať:-) pekný dník @Cesminka..
cesminaz
@Marienka44 namiesto marhúl môžeš použit akékolvek ovocie :-) @45678 teším sa tvojej správe a tomu,že vám chutilo :-) Pozdravujem a pekný den prajem!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia