Marhuľové muffiny s čokoládovým pudingom

ababa - bez fotkyababa, 5. júla 2017
Marhuľové muffiny s čokoládovým pudingom
Foto: ababa

Maffiny sú osviežujúce variabilné, vhodné ako dezer ku káve alebo na cesty. Nám chutili tak, že som sa rozhodla uverejniť svoj prvý príspevok do receptov. Vychádzala som z receptu https://varecha.pravda.sk/recepty/jednoduchy-mrveny-kolac-s-pudingom-a-marhulam/64545-recept.html od @Maxinka.

22-25
porcií
10 minút
príprava
30-40 minút
na 170 °C

Suroviny

Cesto:
250 g
2 PL
120 aj menej g
1 bal
120 g
štipka
Plnka č. 1:
500 ml
1 PL
1 bal
1 bal
Plnka č. 2:
cca 100 g
1 bal
1 ks
1 PL (trstinový)
Okrem toho:
cca 500 g (príp. iné ovocie)
1/2 mocca lyžičky (do každej jamky v čerstvej marhulke)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Z mlieka, pudingového prášku, cukru a vanilínového cukru uvaríme puding.

 2. 2

  Zo surovín na cesto urobíme mrveničku. Na dno košíčkov dáme cca 1,5 lyžice mrveničky, na to teplý uvarený puding a prekrojené marhule. Pokiaľ použijete surové marhule, pridajte pred posýpkou do každej priehlbinky po kôstke trochu cukru (cca 1/2 mocca lyžičky), aby neboli moc kyselkavé. Na záver posypeme posýpkou, cca 0,5 lyžice do každého košíka. Pre nedostatok pudingu - veľa som ochutnávala :-), som pripravila aj tvarohovú verziu s marhuľami a ríbezľami

 3. 3

  Pečieme 30 - 40 min. pri 170 st C. Počet závisí od priemeru košíčkov. Po vychladnutí v reze.

  Marhuľové muffiny s čokoládovým pudingom - obrázok 3
 4. 4

  Nech vám chutí!

Diskusia k receptu

ababa
@Luss44 Výborne si to vystihla. Som tu roky, no táto chuť nás úplne dostala :-), preto som sa rozhodla ho uverejniť, aby sa potešili viacerí. Ďakujem za privítanie :-)
haji
Formu mám, jen se dokopat koupit košíčky. Líbí se mi práce s mrveničkou, naspodu je jí kapesně. Jak píše Luss44 jednohubky - letní s ovocem - určo nezklamou. Díky za sdílení. Jsi šikulka, krásná fota!
1x ababa
ababa
@Haji , košíčky pre zjednodušenie vymyslel môj vnuk. Nechcelo sa mu vystrihovať krúžky z papiera na pečenie. Košíček môžeš jednoducho nahradiť jedným kruhom v priemere dna formičky a 2 pruhmi papiera. Ich dĺžka je priemer dna + 2x výška + 1cm (aby trochu presahovali pri vyberaní) . Pruhy dáš kolmo na seba, na ne položíš vystrihnutý kruh. a plníš. Vďaka pruhom sa koláčiky ľahšie vyberajú z formičiek
haji
@Ababa (5.7.2017 23:07)
No vidíš, já že skleróza a ono je to v šikovném vnúčikovi!! Nějak to dopadne, ale podle mě nad stříháním zvítězí papírek, na který napíšu: košíčky, průměr a potáhnu do obchodu. Chybí mi totiž ty šikovné pacinky vnúčika, jeho zapálení a hravost. Krásný den přeji a vnúčikovi bezva prázdniny!
1x ababa

Zaujímavé video z archívu TV Varecha