Slané vafle
Slané vafle

Bohato obložené cviklové vafle

Tibor Samaranský a Martin Maslančík
majitelia GreenFood Restaurant v Piešťanoch-Ratnovciach, 12. júna 2017
Bohato obložené cviklové vafle
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc

Aj na výlet si zabaľme jedlo, na ktoré sa budeme tešiť od začiatku túry. Nenáročné na prípravu, bez rýchlo sa kaziacich surovín a nestrácajúce svoj charakter. Aj na deke či lesnej lavičke by malo chutiť a príťažlivo vyzerať.

4
porcie
25 minút
príprava
120 minút
tepelná úprava

Suroviny

200 g
250 g
4 ks
100 g
120 g
1 bal
1/4 hlávky
50 g
400 g
150 g
1 PL
1 PL
1 viazanička

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Umyté a očistené bravčové mäso (pliecko, krkovička) osolíme a okoreníme, vložíme do pripravenej nádoby a pečieme v rúre rozohriatej na 155 °C asi 100 minút.

  2. 2

    Do mixéra vložíme kyslú smotanu, vajíčka, cviklové pyré, roztopené maslo, sódu bikarbónu a všetko osolíme. Všetko spolu dôkladne vymixujeme. Počas mixovania pridávame po lyžičkách špaldovú múku. Pripravené cesto necháme odstáť asi 5 – 10 minút.

  3. 3

    Za pomoci vaflovača z pripraveného cesta upečieme vafle. Na vafle poukladáme šalát s natrhaným a vychladnutým pečeným mäsom, na mesiačiky pokrájanou cibuľou a so slivkami, ktoré sme nechali odstáť vo vlažnej vode ochutenej medom a balzamikom asi 10 minút. Dozdobíme jarnou cibuľou a dochutíme šťavou zo sliviek.

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
Uha, toto by som ochutnala bez toho mäsa. Vtipálek kuchár :) že jednoduché na prípravu. @Afi vtipálek č.2 :D poznám-ten pocit, keď chceš jesť gustiózne a nedá sa-všetko padá...
@Stanci11 toto jedlo "odvliecť" ako puma z deky do jaskyne a tam ho nepozorovane zjesť :) vyjsť s noblesou hodnej mačky domácej a vrátiť sa na piknik odpiť si čaju so zdvyhnutým malíčkom.
Hahaha to je fakt srandovní recept. Hodíme do batohu, pak: Kdo si co uloví, to bude mít! Někdy vyhlašuji podobný postup, když se mi nechce vařit a doma nic moc není. O to je to zajímavější. Tady je to sázka na jistotu, bo ingrediencí je jako máku. No, dost srandování, ráda bych ochtunala.
@Svedka (12.6.2017 12:08)
Jasné, že to tak jde - osobitná krabička a vidlička. Jen já jsem na cestách asi zamrzla u sedvičov a reznou, kde netreba príbor. Nojo, konzerva - ale taková, čo sa rada nechá poučit. Recept je fajn.
@Afataga (12.6.2017 15:19)
Ajta krajta! To se mi vyrobilo kouzlo nechtěného. Dobře vím, že s reznom!! Klávesnica sa žije svojím životom! haha Krásný den!
Ako inšpirácia super. Vafle a suroviny vziať so sebou a na pikniku si to pekne chutne pripraviť. Samozrejme, každý môže dať, čo chce a znesie. Jasné, že toto sa baliť veľmi nedá, ale recept na cviklové vafle je výborný.

Pridaj komentár k receptu: