hubata nemá fotku

hubata


Fazuľka na strúhanke Fazuľka na strúhanke Vaše

Zbieram recepty, ktoré sa skladajú z troch vecí a tento patrí k nim. O takomto čase býva v záhrade už dostatok aj inej zeleniny, ale kto sadil fazuľku už po druhýkrát, pochutí si na nej opäť. Je to veľmi jednoduchý, letný recept, vhodný aj pre malé deti či ako ľahká včera.

Recept bez obrázku Bôb alebo bobovica ako oriešky Vaše

Keď sme mali záhradu tak som experimentovala a pestovala všeličo: arašídy, sóju, melóny, kukuricu na pukance - no a darilo sa mi tak ako sa zvykne dariť mestskému človeku na dedinskej záhrade. Takýmto dlhoročným experimentovaním som dosiahla veľmi pekné výsledky v pukaní pukancov a v oblasti fazuľovej. Takže tu je jeden receptík na oriešky z bôbu, ktorý môže nahradiť aj fazuľa obrovských rozmerov na Záhorí zvaná bobovica (alebo tiež trojprdová).

Recept bez obrázku Cibuľová omáčka zo Záhoria Vaše

So záhoráckou cibuľovou omáčkou je to tak ako s kapustnicou: každý odporúča svoj recept a považuje ho za najlepší. Tento pridávam na podnet @fialky49 v diskusii o záhoráckej cibuľovej omáčke. A keďže nemám doma fotoaparát dúfam, že tomuto jednoduchému receptu ľahko porozumiete.

Recept bez obrázku Syrové guľky Vaše

Zbieram recepty ktoré obsahujú čo najmenší počet surovín a tento zatiaľ vyhráva: sú tri ako vidíte z rozpisu. Ak vám náhodou zostanú 1-2 bielky z pečenia a máte chuť na niečo slané a dobré tak nech sa páči vyskúšajte:

Recept bez obrázku Letná paradajková polievka (aj pre detičky a bezzubých) Vaše

Hurááá - paradajky sa tohto roku vydarili, tak až nebudete vedieť čo s nimi urobte si túto polievočku na horúce letné dni. Pre detičky ju samozrejme urobíme bez feferónky.

Recept bez obrázku Zelená fazuľka so strúhankou Vaše

Pod pojmom "zelená fazuľka" mám na mysli aj žlté mladé fazuľové struky, na farbe predsa vôbec nezáleží. Podstatné je aby bola naozaj mladá, svieža, bez fáz. Je to typické letné jedlo, určite sa bude páčiť vegetariánom.

Recept bez obrázku Placky z nedeľných zemiakov Vaše

Obyčajne sa v nedeľu mäso poje, a zemiaky zostanú na pondelok. Čo s nimi ..... no predsa placky.

Recept bez obrázku Prekvapenie pod krídielkom Vaše

Vtip je v tom, že keď sa krídielka obalia a vypražia, nikto nevie čo v sebe skrývajú: môže to byť kúsok kuracej pečienky, syr, klobáska, šampiňón. Môžme skombinovať aj so zeleninou: kúskom papriky alebo cibule, záleží ako veľké je krídielko aby sa dalo dobre dobrotami vypchať. Je to aj praktický recept, lebo si vyčistíme chladničku od všelijakých zbytkov. No a pri stole je tiež sranda: keď niekto neľúbi napr. pečienku, tak si krídielko vymení jednoducho so susedom.

Recept bez obrázku Hubatej mäsové buchty Vaše

Je to veľmi úsporný recept z vareného mäsa z polievky. Ľúbili ich moje deti a teraz ich miluje aj vnučka - taká mäsová buchta sa dobre drží v ruke aj keď sa bicykluje alebo skáče guma. Mäsová buchta má široké použitie: k obyčajnému cibuľovému šalátu, k zemiakovému pyré, ale tiež k všetkým omáčkam sveta: zemiakovej, chrenovej, kapustovej, luskovej, tekvicovej, fazuľovej, k paradajkovej kapuste, ku kelu. Základ používam aj ako plnku do plnenej papriky, golubkov - ale ryža sa musí pridať udusená.Inšpirácie z nových receptov
TOPlist